Spojte se s námi


Tenis

Velmi nezvyklá cesta do finále! Auger-Aliassime dohrál za týden jediný zápas a má v Madridu historickou příležitost

Ve svých třiadvaceti letech má na okruhu ATP už pět titulů. V Madridu ale může Kanaďan Auger-Aliassime získat triumf zcela jiné hodnoty. Velmi specifický byl způsob, jak se do finále turnaje Masters dostal.

Publikováno

dne

Ve svých třiadvaceti letech má na okruhu ATP už pět titulů. V Madridu ale může Kanaďan Auger-Aliassime získat triumf zcela jiné hodnoty. Velmi specifický byl způsob, jak se do finále turnaje Masters dostal.

Auger-Aliassime a jeho tituly

Všechny jeho dosavadní triumfy jsou spojeny s tvrdým povrchem na halových turnajích. Felix Auger-Aliassime se radoval ze zisku turnajového titulu v Rotterdamu, Florencii, Antverpách a Basileji.

Na posledním zmíněném turnaji svůj úspěch z roku 2022 loni zopakoval. Zmíněný počin předvedl třiadvacetiletý Kanaďan v říjnu.

Ve finále této tenisové akce ve Švýcarsku porazil tehdy Poláka Hurkacze. Zdolal jej ve dvou setech, které oba opanoval v tiebreaku.

Teď má příležitost získat největší titul své kariéry. Ve finále Masters Madridu může získat nejenom svůj premiérový triumf na této úrovni. Na tak kvalitní akci se totiž doposud neradoval žádný z jeho krajanů.

Úsporná cesta turnajem

Auger-Aliassime se paradoxně nejvíce nadřel už v zápase prvního kola. Japonce Nišioku porazil po setech 4:6, 6:1, 6:4. Tři sety k postupu už ve španělské metropoli od té doby nepotřeboval ani jednou. Velmi často nepotřeboval ani dva.

Během tohoto týdne dohrál Kanaďan pouze jedno utkání. Výhra s Ruudem má mimochodem velkou hodnotu, vždyť Nor je prvním hráčem, který letos vyhrál třicet zápasů na okruhu.

Ostatní duely, do kterých Auger-Aliassime nastoupil, skončily nestandardně. Hned dvakrát proti němu svůj zápas vzdal český hráč. Ve třetím kole skrečoval ve druhé sadě zápas proti Kanaďanovi Jakub Menšík. V pátečním semifinále odstoupil už během prvního setu dalších Čech Jiří Lehečka.

Ital Janik Sinner do čtvrtfinálového boje s rodákem z Montrealu ani nenastoupil. Auger-Aliassime se tak s postupem do finále nadřel mnohem méně než jeho soupeř.

Tím bude Rus Rublev, který prožívá období jako na houpačce. Pět z šesti vzájemných zápasů vyhrál nad Kanaďanem právě ruský tenista. Finále v Madridu je naplánováno v neděli od 18:30.

Zdroj: ATP, MMOpen

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.