Spojte se s námi

Motorsport

Velký přestup v MotoGP: Alex Rins odchází ze Suzuki do netovárního týmu! Co bude s šampionem z roku 2020?

Je to logický tah ze strany Alexe Rinse. Poté, co tým Suzuki Ecstar oznámil svůj odchod ze světa MotoGP nebylo jasné, kam oba jeho jezdci zamíří. Ohledně Joana Mira, a tedy šampiona z roku 2020, je situace stále nejistá, Rins už však má nové angažmá. Co řekl o svém přestupu?

Publikováno

dne

Je to logický tah ze strany Alexe Rinse. Poté, co tým Suzuki Ecstar oznámil svůj odchod ze světa MotoGP nebylo jasné, kam oba jeho jezdci zamíří. Ohledně Joana Mira, a tedy šampiona z roku 2020, je situace stále nejistá, Rins už však má nové angažmá. Co řekl o svém přestupu?

„Jsme už skoro hotoví, každý si nyní dokáže představit, kam pro příští rok zamířím, když Alex Márquez opouští LCR a přestupuje ke Gresini.“ Tohle Rins pronesl v nedávném rozhovoru pro Crash.net a podpořil tím spekulace o tom, že po šokujícím oznámení Suzuki si nebude sedačku v MotoGP hledat dlouho.

A nyní LCR Honda vše oficiálně potvrdila, Rins se k této netovární značce připojí od sezóny 2023. Nutno podotknout, Rins s Hondou podepsal dvouletý kontrakt.

O šestadvacetiletého španělského jezdce přitom projevilo zájem více týmů, a to včetně Red Bullu KTM nebo RNF kvůli přechodu Aprilie na tovární značku. Podle informací serveru Motorsport si tak Rins vybíral mezi dvěma netovárními týmy – Gresini Racing a LCR.

Komentáře Cecchinella a Rinse

„S potěšením oznamuji, že Alex Rins bude jezdcem LCR Honda CASTROL v roce 2023,“ uvedl pro MotoGP šéf týmu Lucio Cecchinello.

„Rins je zkušený a rychlý jezdec. Jeho bohaté zkušenosti nám pomohou podávat přesné návrhy našim technikům v rámci technického vylepšení našich motocyklů s cílem bojovat o další pódiová umístění,“ dodal.

„Jsem velmi šťastný, že se mohu připojit k týmu LCR Honda. Změna týmu a motorky je výzva, ale jsem připraven ze sebe vydat 100 % a uvést do praxe vše, co jsem se prozatím v MotoGP naučil. Důvěra Lucia a Hondy byla při mé volbě týmu zásadní a já jim chci za tuto příležitost poděkovat,“ vysvětluje Rins.

Co bude s Mirem?

Bez angažmá bude po konci letošní sezóny také Mir, mistr světa z roku 2020. Podle posledních informací je jeho jedinou možností podepsat smlouvu s týmem Repsol Honda, kde by nahradil Pola Espargara.

Na tomto potencionálním přestupu však není ani zdaleka nic jistého a byť by se jednalo o velkou kontroverzi, může se stát, že šampion z roku 2020 zůstane pro sezónu 2023 bez závodní sedačky.

Pokud ale podepíše s tovární Hondou, stal by se kolegou legendárního Marca Márqueze. Bylo by tak zajímavé sledovat nejen jejich vzájemný souboj, nýbrž i působení Repsol Hondy v MotoGP. S takovou jezdeckou sestavu by se japonský tým jistě znovu pokusil zaútočit na titul.

Zdroje: MotoGP, Motorsport, LCR Honda

Reklama

Oblíbené