Spojte se s námi


Tenis

Velký obrat ve finále antukového turnaje v Rio de Janeiro. Cameron Norrie si vyšlápl na Carlose Alcaraze

Podruhé během jednoho týdne na sebe narazili dva nejlepší hráči posledních antukových podniků v Jižní Americe. Carlos Alcaraz se po zranění vracel ve velkém stylu. Jeho cestu za druhým triumfem v řadě ale zkazil Brit Cameron Norrie, který musel ve finále otáčet nepříznivý stav.

Publikováno

dne

Podruhé během jednoho týdne na sebe narazili dva nejlepší hráči posledních antukových podniků v Jižní Americe. Carlos Alcaraz se po zranění vracel ve velkém stylu. Jeho cestu za druhým triumfem v řadě ale zkazil Brit Cameron Norrie, který musel ve finále otáčet nepříznivý stav.

Carlos Alcaraz (2.) přišel o závěr minulé sezony, kdy se měl poprvé v kariéře podívat na Turnaj mistrů. Za všechno mohlo zranění břišního svalu, které vítěze loňského US Open připravilo také o post světové jedničky.

Po vynechání Australian Open se do zápasového kolotoče stále teprve 19letý Španěl vrátil minulý týden na turnaji 250 v Buenos Aires. S přehledem se tu dostal do finále, kde čelil Britovi Norriemu (13.), kterého ve dvou setech bez problémů porazil.

O týden později se celý scénář opakoval jako přes kopírák a oba muži se prokousali až do finálového souboje. Do něj samozřejmě z pozice favorita vstupoval mladý Španěl. U Norrieho byl přechod na antuku spíše překvapením, protože už za pár dní obhajuje finále na tvrdém povrchu v Acapulcu.

V první sadě byl stav dlouho vyrovnaný, až v jedenáctém gemu prvního setu přišel první proměněný brejkbol od Alcaraze, který tak zvládl první sadu dopodávat na 7:5.

A dobře začal Alcaraz také druhou sadu. Dostal se totiž do rychlého vedení 3:0 a s Britem to nevypadalo vůbec dobře. Pak ale začal překvapivě Španěl hodně kazit, nevedlo se mu zkracování hry a přišlo plno nevynucených chyb.

Norrie se dostal ve druhé sadě do stavu 4:4 a v tuto chvíli se stav začal přiklánět na jeho stranu – 4:6. Alcaraz působil velmi unaveným dojmem a musel si nechat zabandážovat hamstring na pravé noze.

Španěl sice utkání nevzdával, vedl i ve třetí sadě, tentokrát s výhodou jednoho brejku 2:0, znovu se ale ukázala obrovská bojovnost Norrieho, který srovnal stav a dostal se dokonce do vedení 2:3 a výhodou vlastního podání.

I navzdory agresivní hře Alcaraze se světová dvojka trápila a zkoušela všechno možné, aby zápas nějak zvrátila. Britský hráč ale velmi trpělivě odvracel všechny útoky a spolehlivě si držel servis.

Definitivní zlom naštvaného Alcaraze, který dokonce mrskl raketou o kurt, přišel v jedenáctém gemu. Norrie proměnil na čtvrtý pokus brejkbol a následně zvládl přes shodu dopodávat utkání do vítězného konce – 5:7.

Norrie po zápase nešetřil úsměvy a velmi emotivně oslavil svoji osmnáctou letošní výhru. „Je to pro mě emotivní hlavně na tomto povrchu, na kterém se necítím úplně komfortně. Už jsem letos dvě finále prohrál a tohle jsem si musel tvrdě odpracovat,“ řekl.

V Acapulcu, kde obhajuje loňské finále, se střetne s Francouzem Mannarinem (62.). Alcaraze čeká v prvním kole stejného turnaje Američan McDonald (49.).

Zdroj: ATP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.