Spojte se s námi


Ostatní

Velké preview čtvrtfinálových zápasů Asijského poháru

Publikováno

dne

Kontinentální šampionát nejvýchodněji položeného kontinentu planety Země je v našich hájích jen okrajově sledovanou událostí. Přičteme-li však ještě účast výběrů z Oceánie, ve Spojených arabských emirátech se letos uprostřed evropské sezóny odehrává vpravdě kvalitní fotbalová show. My si nyní společně představíme čtvrtfinálové duely doposavaď osmi nejlepších mančaftů turnaje.

Vietnam – Japonsko

Čtvrtek, 24.1. 2019, 14:00

Hned v případě prvního honu za vysněným semifinále je jasně patrné, kdo na medailové boje pomýšlí intenzivněji. Favorizované Japonsko vzešlo ze všech tří historických setkání těchto dvou soupeřů vítězně a jinak tomu dle předzápasových kurzů nebude ani tentokráte na dubajském Al Maktoum Stadium.

Vietnamští fotbalisté se na šampionátu uvedli hned dvěma porážkami s Irákem a Íránem (2:3, 0:2), nakonec však především díky triumfu 2:0 nad Jemenem přeci jen skrze tabulku třetích týmů prošli do vyřazovací fáze. Vyrovnané osmifinále s Jordánskem roztrhl až úspěšný penaltový rozstřel.

Výběr země vycházejícího slunce se zatím může pyšnit vizitkou jednoho z mála mančaftů, které na turnaji neztratili ani bod. Ve skupině si Japonci poradili s Turkmenistánem (3:2), Ománem (1:0) a Uzbekistánem (2:1). Do kola, kde se nachází už jen nejúspěšnějších osm týmů, poslala výběr ostrovní země jediná branka do sítě Saúdské Arábie, jejímž autorem byl Tomiyasu.

Čína – Írán

Čtvrtek, 24.1. 2019, 17:00

Svého budoucího soka najde dříve jmenovaná dvojice hned v pozdně odpoledním utkání, v rámci něhož se pod světly Abú Dhabí odehraje další duel s pevně daným favoritem. Naposledy se obě reprezentace utkaly předloňského března, kdy Írán domácí výhrou 1:0 jen potvrdil dominanci v kvalifikační skupině na MS.

Čínská skupina C skončila podle očekávání. Zástupci nejlidnatější země světa podle očekávání zdolali Filipíny a Kyrgyzstán (3:0 a 2:1), jediným přemožitelem se jim pak stala výsledkem 2:0 Jižní Korea. Do čtvrtfinále proklouzla Čína až bleskovou dvougólovou otočkou v průběhu čtyř minut, kterou rozesmutnila thajské fotbalisty.

Írán zažívá zatím relativně poklidný turnaj. Skupinovou fází proplul po dvou výhrách nad Vietnamem a Jemenem a bezbrankovou remízou s Irákem. Posilněni ještě sebevědomí dodávající brankovou bilancí 7:0 nakráčeli do osmifinále, kde se dalším neúspěšným vyzyvatelem s úmyslem poprvé překonat brankáře Beiranvanda stal tým Ománu, který musel po závěrečném hvizdu skousávat porážku 0:2.

Jižní Korea – Katar

Pátek, 25.1. 2019, 14:00

Přestože by se na první pohled mohlo zdát, že nadupaný výběr Jihokorejců čeká pouze formální zápas předpovídající účast v semifinále, řeč statistik nasvědčuje vyrovnanému utkání. Asi žádný fotbalový příznivec by si nestěžoval, kdyby se zopakovala pětibranková přestřelka z června roku 2017, z níž vzešli vítězně Katařané, kterým se podařilo vstřelit o gól více.

Výsledkově to sice Jižní Koreji zatím vychází, slovem přesvědčivé se ovšem jejich výkony alespoň prozatím popsat nedají. Kyrgyzstán společně s Filipínami zdolali nejmenšími možnými rozdíly 1:0, dvougólovému vítězství nad Čínou poté následoval znovu napínavý mač s Bahrajnem, v němž po 120 minutách zářil na světelné tabuli stav 2:1 vyznívající pro vicemistry minulého ročníku.

Katar, který je ve sportovním světě proslaven zejména výškařem Mutazem Essou Barshimem, zatím, ačkoliv si to tak asi málokdo představoval, putuje mistrovstvím aniž by je kdokoliv obral o jakékoliv body. Nad skupinovou vizitkou čítající triumfy nad Libanonem, Severní Koreou i Saúdskou Arábií a skóre deseti vstřelených branek bez jakékoliv obdržené zůstává rozum stát. Na rozpracované dílo navázali Katařané výhrou 1:0 nad Irákem.

Spojené arabské emiráty – Austrálie

Pátek, 25.1. 2019, 17:00

Na závěr si pro nás pořadatelé nechali asi opravdu to nejzajímavější. Pořadatelská země proslavená spíše nesmírným ropným bohatstvím než fotbalovým umem se o poslední semifinálové místo popere s přidruženou Austrálií, která na Asijském poháru obhajuje titul. Poslední vzájemný zápas nás podobně jako v předchozích případech zavede do kvalifikace na ruský světový šampionát. Tehdy Austrálie slavila po domácím výsledku 2:0.

Domácí mančaft i přes fakt, že dvakrát bral společně s Bahrajnem a Thajskem jen po jednom bodu a plný zápis mohl zaznamenat jen proti Indii, postoupil z první příčky, která mu do vyřazovacích přisoudila Kyrgyzstán. Exotického soupeře přetlačila země se zkratkou SAE až pokutovým kopem z prodloužení ustanovujícím výsledek na 3:2.

Soceroos do turnaje vskutku nevstoupili ideálně, když slabému Jordánsku podlehli 0:1. Naštěstí pro příznivce země klokanů se výběru protinožců podařilo vrátit se na vítěznou vlnu zdoláním nepříliš kvalitnějších protivníků v podobě Palestiny a Sýrie. Do čtvrtfinále se dosápali až skrze penaltový rozstřel proti Uzbekistánu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.