Spojte se s námi


Hokej

Velká ztráta pro Litvínov! Vervu z rodinných důvodů opouští slovenský forvard. Na náhradě intenzivně pracujeme, zní z klubu

Pro Litvínov je to pochopitelně ztráta. Klub totiž opouští jeho střelec Andrej Kudrna, který se rozhodl vrátit na Slovensko. Semifinalista minulého ročníku Tipsport Extraligy o tom informoval na klubovém webu, přičemž potvrdil, že intenzivně pracuje na náhradě.

Publikováno

dne

Pro Litvínov je to pochopitelně ztráta. Klub totiž opouští jeho střelec Andrej Kudrna, který se rozhodl vrátit na Slovensko. Semifinalista minulého ročníku Tipsport Extraligy o tom informoval na klubovém webu, přičemž potvrdil, že intenzivně pracuje na náhradě.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Andrej Kudrna se poprvé v české nejvyšší hokejové soutěži ukázal už v sezóně 2015/16, když ze Slovanu Bratislava, respektive Banské Bystrice přestoupil do Sparty.

V pražském klubu následně strávil dalších pět sezón, než se pro ročník 2021/22 přestěhoval do Litvínova. Ve své první sezóně v tomto týmu odehrál 51 zápasů s bilancí 11 gólů a 12 asistencí.

O mnoho úspěšnější byla pro slovenského forvarda následující sezóna, v níž v základní části zaznamenal hned 30 kanadských bodů za 21 branek a 9 asistencí. Třetí rok v Litvínově byl z individuálního hlediska nejslabší s 21 body (8+13).

Původně měl Kudrna v Litvínově pokračovat i nadále. Podle posledních zpráv ale požádal o rozvázání kontraktu, a to z rodinných důvodů.

Kudrna opouští Litvínov a míří do Zvolenu

Třiatřicetiletý útočník se totiž vrací na Slovensko, konkrétně přestupuje do Zvoleno. Celkově v dresu chemiků naskočil do 171 extraligových zápasů, ve kterých nasbíral 78 bodů (44+35).

„S rodinou jsme se rozhodli jít zpět na Slovensko. Moc si vážím toho, že mi vedení klubu vyšlo vstříc. Chtěl bych všem poděkovat za poslední tři roky a popřát týmu jen to nejlepší do nadcházejících sezón,“ řekl Kudrna pro klubový web Litvínova.

„Andrej Kudrna měl v týmu stabilní roli, odehrál zde tři kvalitní sezóny. Rozumíme tomu, že v určité životní etapě je rodina na prvním místě. Chtěli bychom mu poděkovat za odvedenou práci a popřát mu hodně štěstí v novém angažmá. Na náhradě intenzivně pracujeme,“ uvedl hlavní trenér týmu Karel Mlejnek.

Zdroj: HC Verva Litvínov, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.