Spojte se s námi


Motorsport

Velká cena Austrálie překonala rekordy v návštěvnosti, město Melbourne zapsalo historický milník!

Formule 1 se na australský okruh v Melbourne vrátila po dvou letech, přičemž letošní Velkou cenu Austrálie ovládl monacký pilot Charles Leclerc na Ferrari. Třetí podnik sezóny 2022 každopádně zlomil rekord v návštěvnosti a historický milník zapsalo také město Melbourne!

Publikováno

dne

Formule 1 se na australský okruh v Melbourne vrátila po dvou letech, přičemž letošní Velkou cenu Austrálie ovládl monacký pilot Charles Leclerc na Ferrari. Třetí podnik sezóny 2022 každopádně zlomil rekord v návštěvnosti a historický milník zapsalo také město Melbourne!

Velká cena Austrálie 2022 překonala měřítko návštěvnosti z minulého roku. Nejlepší návštěvnost jsme v minulé sezóně zaznamenali při příležitosti Velké ceny v USA v Austinu, kdy na okruh během závodního víkendu zavítalo 400 tisíc diváků.

Závodní víkend v Austrálii ovšem sledovalo o dvacet tisíc diváků více! Formule 1 tak už při třetím závodě sezóny překonala nejlepší návštěvnost loňského roku.

Od čtvrtka do neděle prošlo vstupními branami Albert Parku na 420 tisíc fanoušků, průměrně tedy 105 tisíc denně! Královna motorsportu se přitom do Austrálie vrátila po dvou letech, poslední závod se v Melbourne konal v roce 2019.

Pandemií koronaviru zasažená sezóna 2020 znamenala od Velké ceny Austrálie pauzu, okruh v Melbourne se do kalendáře mistrovství světa nevešel ani v minulém roce.

Zdá se však, že dvouletá pauza jak formuli 1, tak i fanouškům zdravě prospěla. Rekord v návštěvnosti totiž zaznamenalo samotné město Melbourne!

Velká cena Austrálie 2022 vytvořila nový rekord právě v tom smyslu, že se tento stal nejnavštěvovanější sportovní událostí, která se kdy v Melbourne konala. I přesto se ovšem nejedná o celkový rekord.

Nejvyšší návštěvnosti dosáhla Velká cena Austrálie v roce 1995, kdy poslední závod v Adelaide sledovalo 520 tisíc diváků! Poté se již formule 1 s ohledem na pořádání velkých cen přesunula do Melbourne.

Šéf Australian Grand Prix Corporation Andrew Westacott věří, že ono divácké číslo na letošní akci mohlo být ještě vyšší, kdyby jim bylo povoleno prodávat další vstupenky. Odhaduje se totiž, že zhruba 25 tisíc fanoušků si i přes svůj zájem nemohli zakoupit vstupenky již přímo na místě, potažmo pouze na den závodu.

Formule 1 vyprodala letošní závod už několik měsíců před jeho konáním. Miláček australského publika Daniel Ricciardo prohlásil, že každopádně v Austrálii nikdy neviděl živější atmosféru.

Jeho fanoušci mohou s jeho výsledkem vcelku spokojení. McLaren se totiž v úvodních dvou podnicích sezóny trápil a právě v Melbourne zaznamenali určité zlepšení.

Zejména tedy co do přítlaku a výkonu jejich monopostů. Velkou cenu Austrálie však zakončili na slušném pátém a šestém místě.

Zdroje: F1, ESPN

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.