Vegas rozstřílelo Floridu a vede v sérii 2:0. Nejvíce zaujal Tkachukův superhit na Eichela

Vegas ovládlo i druhý domácí zápas finále Stanley Cupu, když v T-mobile Aréně rozstřílelo Floridu 7:2. Golden Knights tak v sérii vedou 2:0 na zápasy.

S výhodou vyhraného prvního zápasu vstupovali Golden Knights do utkání. A jakoby chtěli dát opět najevo, že z Vegas se výhry nevozí.

V sedmé minutě otevřel skóre z přesilovky Jonathan Marchessault, ještě v první třetině přidal druhý gól Alec Martinez.

Hned na startu druhé třetiny navíc zvýšil na 3:0 už Nicolas Roy. Golden Knights byli mnohem lepším týmem, Panthers nevěděli, kde jim hlava stojí a dělali v obraně velké chyby, které byly trestány.

A to znovu o pár minut později, když přidal už čtvrtý gól domácích Brett Howden. Hosté byli bezzubí a vlastně neměli ani moc z čeho dát gól.

Svůj tým se tak snažil namotivovat Matthew Tkachuk. Před koncem druhé třetiny vyjel ze střídačky a doslova sestřelil domácí hvězdu Jacka Eichela, kterému z narázu na led upadla helma a zamířil rovnou do kabiny.

Na Tkachuka se okamžitě vrhli hráči Vegas a strhla se hromadná bitka. Druhý nejproduktivnější hráč play-off dostal trest 2+10.

Po čtrnácti vteřinách třetí třetiny Lundell alespoň snížil na 1:4 a vykřesal malou naději. Jenže tu rychle pohřbili Marchessault s Amadiem, kteří dvěma góly zvýšili už na 6:1.

Tkachuk se po návratu z trestu zapsal i gólem, když se trefil na 2:6. Na konečných 7:2 završil v přesilovce Howden.

Zdroj: NHL, Twitter