Spojte se s námi


Hokej

Varaďa řeší Bern, údajně ale nakonec zamíří do Sparty. S kým a za kolik?

Zdá se, že se sportovní telenovela z hlavního města republiky blíží ke konci. Alespoň to naznačují informace webu Sport, který částečně odkrývá karty, jenž by měly konečně zodpovědět velkou otázku extraligového podzimu. Kdo nakonec povede po Pavlu Paterovi hokejovou Spartu?

Publikováno

dne

Zdá se, že se sportovní telenovela z hlavního města republiky blíží ke konci. Alespoň to naznačují informace webu Sport, který částečně odkrývá karty, jenž by měly konečně zodpovědět velkou otázku extraligového podzimu. Kdo nakonec povede po Pavlu Paterovi hokejovou Spartu?

Už je to osm dní od prohlášení sportovního manažera Sparty Jaroslava Hlinky, když uklidňoval fanoušky, že vedení klubu už co nevidět jmenuje nový trenérský štáb, který převezme tým po Pavlu Paterovi a Patriku Martincovi.

Plány byly jasně nastolené. Oznámit kouče co nejdříve a využit reprezentační přestávku k tomu, aby se tým s novými trenéry lépe poznal a společně mohli začít budovat cestu ze 13. místa, kde se aktuálně velký favorit soutěže nachází. Jenomže všechno bylo jinak, jednání se značně protáhla. Uběhl celý týden a po pěšině je jen velké ticho.

Už od začátku rezonují na veřejnosti dva hlavní kandidáti – Václav Varaďa a Miloslav Hořava. S oběma Sparta jedná už více než týden, u obou ale došlo na nějaké ty zádrhely. Varaďa byl pro mnohé muž číslo jedna, ale jeho podmínky o kompetencích byly údajně neslučitelné s některými členy klubového vedení, ačkoliv majitel Sparty byl jednoznačně pro.

A tak se několik dní točil kolotoč kolem Miloslava Hořavy. Ten si nastolil jednu, docela zásadní podmínku. Do Sparty se chtěl vrátit s Josefem Jandačem, se kterým loni spolu dovedli Spartu do finále extraligy. Jenomže Jandač si zvolil odpočinkový ročník, námluvy Sparty s Hořavou o jeho návratu rychle padly.

Podle iSportu se řešily varianty s Václavem Prospalem nebo švédským koučem Hansonem Wallsonem. Ani jeden však neměl zájem ve Spartě po boku Hořavy pracovat. Vypadá to tak, že se jednání o šéfovi střídačky Sparty stočila zpátky k Varaďovi, jenž má na kontě všechny tři poslední extraligové tituly s Oceláři.

BERN vs. SPARTA

Ještě v pondělí ráno přitom iSport informoval, že Varaďovo jméno je taky mezi kandidáty švýcarského Bernu. Už dříve se řešila spolupráce v Lausanne, tam už však tyhle plány definitivně padly. Na kandidátní listině Bernu však leží zhruba 25 potenciálních jmen. I když Varaďa patří mezi TOP kandidáty, nedá se s tím úplně počítat.

Podle důvěrných zdrojů sport.cz tak má Sparta nakonec skutečně mít nakloněno nejblíže k Varaďovi, údajně se už mají řešit jen detaily smlouvy. Podle žádosti respektovaného kouče se má jednat o smlouvu na tři roky, zároveň chce mít Varaďa jasno o kompetencích, za co přesně bude zodpovídat on, a za co naopak sportovní manažeři Hlinka s Tonem.

Varaďa by měl mít dokonce jasno už o asistentech. Po ruce má mít svého velkého kamaráda Patrika Eliáše, se kterým už si vyzkoušel spolupráci v letech 2019 až 2020, když společně vedli českou dvacítku. Několikrát oba zmínili, že by se rádi na střídačce zase někdy potkali.

Asistentem číslo dvě by měl být Aleš Krátoška, toho měl Varaďa po ruce už loni při zkompletování zlatého hattricku u Ocelářů. Mluví se také o požadovaném platu ve výši 600 tisíc korun měsíčně, plus další bonusy za získané body. Na odměnách je nastavená platová politika i v Třinci, kde Varaďa pět let působil.

O to pikantnější by byla jeho premiéra na střídačce Sparty, která už ve středu přijede na led třinecké WERK ARENY. Varaďa se objevil v Třinci už v pátek, kdy se místní fanoušci loučili s legendami třineckého hokeje. Varaďa si od publika za svou účast vysloužil velký aplaus. 

Už brzy tak možná bude stát na druhé straně břehu. Oficiální verdikt by měl padnout nejpozději v úterý, tedy den před zápasem v Třinci.

Zdroj: Tipsport Extraliga, iSport, sport.cz

Reklama

Oblíbené