Spojte se s námi


Ostatní

Van Gerwen prohrál v Grazu poprvé v kariéře, šampionem Austrian Darts Open se stala velšská Fretka

Popáté v sezoně se sešli profesionálové v rámci turnaje European Tour. V rakouském Grazu se z titulu podruhé v kariéře radoval Velšan Jonny Clayton, přezdívaný „The Ferret“, neboli „Fretka“, který ve finále porazil Severního Ira Joshe Rocka 8:6. Poprvé v kariéře prohrál v rakouském městě Michael van Gerwen z Nizozemska, jehož cesta skončila v semifinále.

Publikováno

dne

Popáté v sezoně se sešli profesionálové v rámci turnaje European Tour. V rakouském Grazu se z titulu podruhé v kariéře radoval Velšan Jonny Clayton, přezdívaný „The Ferret“, neboli „Fretka“, který ve finále porazil Severního Ira Joshe Rocka 8:6. Poprvé v kariéře prohrál v rakouském městě Michael van Gerwen z Nizozemska, jehož cesta skončila v semifinále.

Pátek – první kolo

Úvodní duel se stal konečnou pro jediného Čecha v turnaji, Vítězslava Sedláka. Tuzemský šipkař dostal za soupeře nejtěžšího člena prvního kola, účastníka Premier League Chrise Dobeyho z Anglie.

Přestože Čech zahrál jeden z lepších průměrů pátečního večera, musel se smířit s porážkou 3:6 a vypadnutím. Spolu se Sedlákem skončila v zahajovacím kole i některá velká jména. Senzační vítězství si proti Nizozemci Jeffreymu de Zwaanovi připsal domácí kvalifikant Hannes Schnier.

Dále skončili i členové top 40 světového žebříčku, Belgičan Kim Huybrechts a irský šipkař William O´Connor. Oba ale měli těžké soupeře a jejich vypadnutí nebylo tak velkou senzací jako v de Zwaanově případě.

Sobota – druhé kolo

K šestnácti postupujícím se přidalo šestnáct nasazených vedených Angličanem Lukem Humphriesem. Ten ale schytal výprask od severoirského reprezentanta Daryla Gurneyho, když prohrál poměrem 1:6 na legy.

Spolu s ním opustili turnaj už jen tři nasazení. Mezi nimi i druhý muž turnaje Dave Chisnall z Anglie, dále Němec Martin Schindler a Skot Peter Wright. Zápas posledního jmenovaného s domácím Mensurem Suljovičem se navíc zapsal do historie v ne příliš pozitivním světle.

Rakušan potřeboval na vítězství průměr pouhých 76,50 bodů v průměru na tři šipky, se kterým by nemusel uspět ani na turnajích amatérských hráčů. Jeho soupeř zahrál 78 bodů na tři šipky, hráči tak sehráli jedno z nejhorších utkání v historii European Tour.

Neděle – osmifinále a finálové boje

Úspěšnou cestou turnajem pokračoval Gurney, který v osmifinále zdolal dalšího kvalitního Angličana. Poraženým tentokrát zůstal vítěz letošního UK Open Andrew Gilding, který se soupeřem z vedlejšího ostrova prohrál 4:6.

Největší senzaci nedělního odpoledne bezpochyby připravil domácím fanouškům Suljovič. Hráč s přezdívkou „The Gentle“ totiž jasně přehrál světovou jedničku Michaela Smitha 6:2 a předčasně ukončil Angličanovi pobyt v turnajovém pavouku.

Osmifinále se stalo konečnou rovněž pro vítěze třech letošních turnajů série Players Championship Dirka van Duijvenbodeho. Po výsledku 6:2 doplnil anglickou kolonii ve čtvrtfinále Joe Cullen.

Ani mezi posledními osmi neskončila pouť Severního Ira Gurneyho, který si tentokrát vyšlápl na vítěze loňského UK Open, Dannyho Nopperta z Nizozemska. Vlajku severoevropské země dále držel vysoko van Gerwen, na něhož nestačil Angličan Ryan Searle.

Do semifinále se probojovali i Velšan Clayton a talentovaný Severní Ir Rock. A druhý jmenovaný způsobil v Grazu velké pozdvižení. V boji o finále nejen, že poprvé v kariéře porazil van Gerwena, ale dokázal to rovnou s nulou.

Po výhře 7:0 dokázal ještě vylepšit své nejlepší umístění na European Tour a mohl se těšit na první finále v kariéře. Šipky s ním zkřížil Clayton, který v předposledním kole turnaje dokázal otočit proti Gurneymu z 3:6 na 7:6 a mohl zaútočit na svůj druhý „evropský“ titul v kariéře.

Ten první získal před pěti lety také v Rakousku. A na zemi sousedící s Českou republikou už asi bude světová sedmička vzpomínat navždy. Rozhodující finálový náskok si Velšan vypracoval už ve čtvrté hře, kdy odskočil do vedení 3:1 a od té doby už nebyl stav ani vyrovnaný.

Clayton se po vítězství 8:6 výrazně přiblížil šestému místu ve světovém žebříčku, které aktuálně drží Humphries. European Tour pokračuje již 28. – 30. dubna turnajem v nizozemském Leeuwardenu. Česko budou reprezentovat Adam Gawlas a Roman Benecký.

Zdroj: PDC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.