Spojte se s námi


Ostatní

Vacek mění působiště, z Vratislavi míří do Dánska

Publikováno

dne

Český fotbalový záložník Kamil Vacek přestupuje z Vratislavi do Odense. V posledním týmu dánské ligy podepsal smlouvu na dva roky.

O jednatřicetiletého záložníka byl v Odense velký zájem. „Získali jsme univerzálního hráče, který může nastoupit v záloze na více pozicích a který by měl být lídrem. Vidíme ho jako opravdu velkou posilu,“  řekl pro klubový web sportovní ředitel Odense Jesper Hansen. Slovy chvály nešetřil ani Vackův nový trenér Michelsen. „Je to opravdu dobrý záložník a měl by být rozdílovým hráčem. Naši skauti ho dlouho sledovali a nyní jsme využili šanci, jelikož se jeho bývalý klub rozhodl vydat jinou cestou,“

Vackovi fotbalové začátky jsou spjaty s Olomoucí. Poté si postupně vyzkoušel angažmá v Bielefeldu, Spartě, Chievu, Boleslavi, Gliwici, Maccabi Haifa a naposledy právě v polské Vratislavi, kde odehrál minulou sezónu 25 zápasů. Vacek nakouknul i do reprezentace, ve které odehrál devět zápasů. Poslední zápas za národní tým sehrál v březnu 2016.

Po neshodách míří středopolař z Polska do dánského Odense. To je ale momentálně na úpadku, poslední úspěch klub zaznamenal v roce 2011, kdy skončil na druhém místě. Od té doby ale zapadl do průměru a v letošní sezóně se dokonce krčí na samotném chvostu celé soutěže s pouhými dvěma body. Právě od Vacka se očekává, že by klub mohl nasměrovat k lepším zítřkům.

Reklama

Oblíbené