Spojte se s námi


Hokej

V NHL se dějí velké věci! V červnu se událo několik zajímavých trejdů a podpisů

Před letošním draftem došlo k několika podpisům, kdy si týmy pojistily své důležité hráče, ale také se uskutečnilo několik výměn. Na jednu stranu putoval třeba hráč výměnou za nadcházející drafty.

Publikováno

dne

Před letošním draftem došlo k několika podpisům, kdy si týmy pojistily své důležité hráče, ale také se uskutečnilo několik výměn. Na jednu stranu putoval třeba hráč výměnou za nadcházející drafty. Někteří hokejisté byli pro svou organizaci tak drazí, že museli být vykoupeni ze smlouvy. Pojďme si společně projít to nejzajímavější, co se během června stalo.

Nejzajímavější trejdy, které se udály před draftem 2023

Obránce Damon Severson zamířil z New Jersey Devils do Columbusu Blue Jackets. Bek s častými ofenzivními výpady přichází do prvního týmu, což by mohlo zkomplikovat boj o NHL například Davidu Jiříčkovi. Do New Jersey naopak odcestovala volba ve třetím kole draftu.

Obrovský trade se udál mezi Bostonem Bruins a Chicagem Blackhawks. David Pastrňák a spol. se rozloučili s Taylorem Hallem a Nickem Folignem, naopak v týmu přivítají Iana Mitchella a Alexe Regulu.

Winnipeg Jets podepsali smlouvu s Pierre-Luc Duboisem, kterého vzápětí poslali do Los Angeles Kings. Dubois podepsal smlouvu na osm let v hodnotě 68 milionů dolarů. Výměnou do Winnipegu přichází Gabriel Vilardi, Alex Iafallo a Rasmus Kupari.

New Jersey zůstali ve výměně hráčů aktivní i nadále. Na konci června získali zvučnou posilu z Calgary Flames. K Devils se připojil Tyler Toffoli, do Calgary se přesunul Jegor Sharangovich a volba ve třetím kole draftu.

Reilly Smith, jenž stál u zrodu Las Vegas Golden Knights a letos je dovedl k premiérovému Stanley Cupu, končí u Kings a stěhuje se do Pittsburghu. Penguins za něj poslali do Vegas volbu ve třetím kole draftu 2024.

Některé hráče si organizace chtěly ponechat

Ruský obránce Vladislav Gavrikov se dohodl s týmem Los Angeles Kings na další spolupráci. Mohlo dojít k tomu, že by se 1. července stal nechráněným hráčem, nicméně Kings si jej pojistili. Rus podepsal smlouvu na dva roky s výdělkem 11,75 milionu dolarů.

Důležité podpisy se udály i v New Jersey. Devils si pojistili švédského šikulu Jespera Bratta hned na osm let, během nichž si vydělá 63 milionů dolarů. Kromě Švéda si Devils pojistili i švýcarskou hvězdu Timo Meiera, který se k týmu připojil před letošním play off. Meier podepsal také na osm let a vydělá si 70,4 milionu dolarů.

Lukáš Rousek se dočkal prodloužení kontraktu v Bufallo Sabres. Podepsal smlouvu na dva roky, kdy si vydělá 775 000 dolarů. Smlouva obsahuje klauzuli, kdy se ve svém druhém roce změní z dvoucestného kontraktu na jednocestný.

Dallas Stars si pojistili služby ruského útočníka Jevgenije Dadonova, s nímž uzavřeli smlouvu na čtyři roky. Ročně si tento střelec přijde na 4,5 milionu dolarů.

Český reprezentant David Kämpf prodloužil smlouvu v Torontu Maple Leafs. Kämpf známý pro svou skvělou defenzivní hru podepsal kontrakt na čtyři roky s výdělkem 10 milionů dolarů.

Změny na trenérských pozicích

Hned na začátku června se Nashville Predators rozloučili s hlavním trenérem Johnem Hynesem. Tento kouč strávil v Nashvillu čtyři sezonu, ale nepodařilo se mu zaznamenat výraznější úspěch. Na pozici jej nahradil Andrew Brunette.

K týmu Columbus Blue Jackets se připojil velmi kontroverzní trenér Mike Babcock. Muž známý tím, že některé své svěřence týral a šikanoval, se připojuje k partě hráčů, mezi níž působí i čeští mladíci David Jiříček a Stanislav Svozil.

Nejhorší tým uplynulé sezony Anaheim Ducks převzal na začátku června Greg Conin. U tohoto trenéra je zajímavé, že 12 let působil u různých organizací jako asistent, ovšem nikdy nebyl hlavním trenérem.

Darryl Sutter po nezdaru v Calgary Flames skončil na pozici hlavního trenéra. Flames se těsně nedokázali kvalifikovat do play off, což vedení nestačilo, a tak se s koučem rozloučili. Na jeho místo byl povýšen asistent Ryan Huska, pro něhož se bude jednat také o premiéru v roli hlavního trenéra.

V polovině července nového kouče oznámili i v New Yorku Rangers. Přivedli zkušeného Petera Lavioletta, který trénoval například u konkurenčních Islanders. Vedl také americkou reprezentaci.

Docházelo i k vyplácením některých drahých smluv

Duo David Krejčí a Patrice Bergeron skončilo v Bostonu Bruins. Ani jeden z hráčů totiž nechtěl prodloužit končící kontrakty, přesto u Bruins doufají, že se návratu těchto hvězd dočkají. Český útočník zvažuje, zda se nevrátit zpátky do Česka.

Hvězdný Matt Duchene nebude pokračovat v Nashvillu Predators. Tým jej vykoupil ze zbytku smlouvy a útočník se tak stal volným hráčem. Duchenovi zbývaly ještě tři roky do konce kontraktu.

Stejný osud potkal i Blakea Wheelera, jehož ze smlouvu vykoupil Winnipeg Jets. Stejně jako Duchene se Wheeler stává na začátku července volným hráčem. Wheelorovi zbýval do konce smlouvy jeden rok.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.