V extralize začíná boj na život a na smrt. Čeká Damoklův meč na Rytíře?

Základní část hokejové Tipsport extraligy se blíží do finiše a letošní ročník je nový v tom, že poslední tým už nebude mít žádnou šanci na reparát a sestoupí do nižší soutěže. O udržení si to rozdají v posledních osmi kolech Vítkovice, Kladno, Litvínov a Pardubice.

rytirikladno.cz

Na začátku sezóny bylo suverénně největším kandidátem na sestup mužstvo Rytířů Kladno. Středočeský tým měl úvod sezóny velmi špatný, ale po několika kolech se tým Jaromíra Jágra výrazně zvedl.

V podstatě celou sezónu předváděl vyrovnané výkony. Na malém domácím kluzišti vytvořili velmi nepříjemné prostředí a body se odsud příliš neodvážely. Oproti tomu venku se Kladnu moc nedařilo. Přesto tyto stabilní výkony vedly k tomu, že ještě před sedmi koly bojovali s Olomoucí o předkolo Play off.

Po senzačním vítězství na Spartě 8:4 a následující výhře 5:1 s Kometou prohlašovali někteří hráči, že koukají dokonce po první šestce a s tím souvisejícím přímým postupem do Play off. Od té doby se ovšem tým, z města paní Poldi, trápí a z posledních sedmi zápasů má jen bod a obrovský náskok na poslední Pardubice se ztenčil na pouhých šest bodů. Kde hledat příčiny špatné série Rytířů?

Pohyb

Kladno se od začátku sezóny prezentovalo fantastickým bruslením. Tým je vytvořený pro rychlý, agresivní hokej na malém ledě. Hráči typu Strnad, Redlich, Kaut nebo Machač jsou na bruslích mistři svého oboru. Ovšem Kladno v posledních zápasech nedokáže přebruslit týmy tak, jako to dokázalo v polovině sezóny. Můžeme jen hádat, zda to souvisí s fyzickou kondicí nebo to má jiné důvody.

Emoce

Toto je jeden z klíčových faktorů. Středočeši se nechají snadno rozhodit výroky sudích. Ať už jsou v právu nebo ne, tak se pak více soustředí na muže v pruhovaném než na svůj výkon. Často po nějakém sporném rozhodnutí. Emoce příliš nezvládá ani trenér David Čermák, který dnes dokonce zařídil vyloučení za nesportovní chování.

Atmosféra

Kladenští fanoušci dokážou vytvořit fantastickou atmosféru! Ale v posledních zápasech jich chodí méně a méně. Navíc nejsou tak hlasití, jak dokáží. Kdo jiný by měl pomoct svému týmu v nouzi než fanoušci?

Faktor Godla

Denis Godla, to byla trefa do černého od Jaromíra Jágra. Godla drží Kladno v podstatě celou sezónu! Ovšem v posledních zápasech to z jeho strany nebylo tak úžasné jako po celou sezónu a hlavně se zranil! Lukáš Cikánek nedosahuje takových kvalit a ve Vítkovicích ani se Zlínem úplně nepřesvědčil. Chytat slovenský gólman, myslím, že by si Středočeši nějaký bodík připsali.

Střelci

Kladno má obrovský problém vstřelit branku. Kromě první pětky není v posledních zápasech schopen gól vstřelit prakticky nikdo. Z ostatních se prosadili pouze O´Donnell a Kehar. Z toho prvně jmenovaný je členem přesilovké formace. Hráči jako Hovorka, Stach, Machač, Melka, Strnad nebo Redlich jsou absolutně ze střelecké formy. A pokud se do ní někdo z nich rychle nedostane, Kladno bude mít obrovské problémy.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.