V extralize je dusno! Manažer Olomouce urážel rozhodčí. Nechutné, reaguje šéf TELH

Když se z tribun hokejových stadionů ozývá pískot, většinou hrají hlavní roli rozhodčí. Právě ti jsou v posledních dnech v Tipsport Extralize pod silnou palbou kritiky, avšak nejen ze strany fanoušků. Své si na adresu sudích řekl do médií také generální manažer Olomouce Erik Fürst, ostrými slovy rozhodně nešetřil. Teď se k celé situaci vyjádřilo také vedení extraligy.

Příběh plný rozvášněných emocí se začal psát v neděli, kdy v rámci 40. kola Tipsport Extraligy na sebe narazily týmy Olomouce a plzeňské Škodovky. Už ve třetí minutě utkání plzeňský obránce Marek Beránek sestřelil domácího Michala Kunce, za což vyfasoval trest pět minut plus do konce zápasu za úder do oblasti hlavy a krku.

Pro Beránka skončilo utkání, pro Kunce však celá sezona, protože musel podstoupit operaci. Ještě v první třetině se do sebe pustili David Škůrek a Samuel Bitten, ve druhé třetině je napodobili Silvester Kusko a Tomáš Mertl.

Vyhrocený souboj pak přinesl ještě jeden vyšší trest, pět plus do konce vyfasoval za bodnutí špičkou hole po závěrečné siréně Kryštof Hrabík. Olomouc nakonec zvítězila na skóre 3:2, v utkání rozdali rozhodčí 100 trestných minut.

I druhý den však horké hlavy chladly velmi pozvolna. Generální manažer Hanáků Erik Fürst napsal na klubový Facebook text, ve kterém uvedl, jak hodnotí utkání ze strany rozhodčích.

Ihned po včerejším zápase jsem se rozhodl vetovat rozhodčího Romana Mrkvu. V této sezoně rozhodoval naše utkání nepřesně už několikrát, včera však předvedl naprosto neprofesionální výkon s řadou chyb a výraznou měrou přispěl k tomu, že se ze šlágru kola mezi šestým a pátým týmem tabulky stala bramboračka, po které byli právem naštvaní hosté z Plzně, my i naši skvělí fanoušci,” napsal rozzlobeně.

Fürst se obul do sudích už po skončení samotného zápasu, kde měl muže v pruhovaném velmi ostře slovně urážet. Hlavním terčem byl Roman Mrkva. Mezi jeho nadávkami mimo jiné zaznělo, že už si v Olomouci nezapíská.

Emoce generálního manažera moravského celku hořely také v pondělním rozhovoru pro iSport. Zmínil například situaci, kdy potkal rozhodčího Mrkvu po utkání na chodbě a zeptal se ho, jestli je se svým výkonem spokojen, na což měl Mrkva odpovědět: „Mějte se pěkně, na shledanou!”

Na to už musel Fürst reagovat: „Tak to mi samozřejmě praskla elektronka a řekl jsem mu do novin těžko publikovatelné výrazy. V neděli byli nasraní hosté, domácí i diváci. A pan Mrkva odchází s umaštěnou pusou od párku nebo od čeho naprosto spokojený, protože si domů veze výplatu,” nešetřil ostrými slovy.

Během zmíněného rozhovoru několikrát zkritizoval práci rozhodčích a jejich šéfa Vladimíra Pešiny. Generální manažer narážel, že by měl rozhodčímu Mrkvovi vzít výraznou část měsíční odměny a dát ji třeba panu Šindlerovi, který vedl muže v pruhovaném ještě loni, než převzala extraligu APK.

LOUKOTA VRACÍ ÚDER

Bylo by překvapením, kdyby ostrá slova olomouckého manažera zůstala bez odezvy. Ředitel Tipsport Extraligy Martin Loukota v úterý na webu APK odpověděl tiskovou zprávou.

Jedná se o nehorázný a nechutný útok na rozhodčího v osobní rovině, kdy jednoznačně dochází k pošpinění práce APK LH, jelikož nedílnou součástí řídícího orgánu soutěže je i zástupce APK LH v komisi rozhodčích ČSLH (V. Pešina),” píše se ve vyjádření.

Dle mého názoru toto vyjádření představitele klubu v médiích nemá v českém hokeji obdobu, protože daleko překročilo hranici slušnosti a vzájemného respektu, což vrhá také špatné světlo na celou soutěž,” dodal Loukota.

Na závěr doplnil, že prostor pro konstruktivní kritiku mají extraligové kluby především na pravidelných zasedáních valných hromad APK LH, nikoliv v médiích.

Zdroj: Tipsport Extraliga, iSport, APK