Spojte se s námi


Hokej

Útok na další rekord! Fanoušci na MS v Česku plní i tribuny neutrálních zápasů

Česko je hokejový národ. Tohle spojení jste už určitě někdy slyšeli. Není se čemu divit, lepší hokejový šampionát totiž znovu dokazuje, že tomu tak skutečně je. Vždy, když se v posledních 20 letech konalo hokejové MS v Česku, atakovali fanoušci návštěvnostní rekord.

Publikováno

dne

Česko je hokejový národ. Tohle spojení jste už určitě někdy slyšeli. Není se čemu divit, lepší hokejový šampionát totiž znovu dokazuje, že tomu tak skutečně je. Vždy, když se v posledních 20 letech konalo hokejové MS v Česku, atakovali fanoušci návštěvnostní rekord. A zatím to vypadá, že by tomu tak mohlo být i teď.

Můžeme polemizovat o čem chceme, ale čísla hovoří jasně. Mnoho odborníků z branže před šampionátem hovořilo o mizerné propagaci, která bude mít z hlediska čísel diváků na stadionech negativní dopad. Ani zmatené kroky ze strany svazu zrovna této situaci nenahrávaly.

Ale znovu se ukazuje, že jak se hodí do hry puk, je hokej pro českého fanouška středobod vesmíru. V roce 2004 přišlo do pražské a ostravské arény celkem 552.097 diváků, tedy v průměru 9.859 na jeden zápas. V roce 2015 už to bylo 741.690, což je 11.589 na jedno utkání. 

Tento rekord platí do dnes. A letos to po prvních třech hracích dnech vypadá, že by mohl český národ svůj rekord překonat. Od pátku do pondělí se odehrálo celkem 16 zápasů. Celkově přišlo do O2 arény a Ostrava Arény v těchto dnech už 200.661 diváků. To je o 22.193 fanoušků více, než přišlo na první tři dny MS v roce 2015.

Plno i na neutrální zápasy

Hned polovina zápasů byla v této první várce zápasů vyprodána. U zápasů českého a slovenského týmu se nejedná o žádné překvapení, tam lístky zmizely během několika hodin prvního předprodeje. Byla však otázka, jak budou vypadat návštěvy v jiné dny, kdy Češi a Slováci nehrají.

Jenomže v sobotu Slováci v Ostravě nehráli a přesto přišel na všechny tři duely plný počet 9.109 diváků. A to dokonce i na utkání Francie – Kazachstán. V Praze zas sledovalo utkání Rakousko – Dánsko úctyhodných 15.719 diváků.

Hezké porovnání ukazuje nedělní večerní duel mezi Švýcarskem a Rakouskem. Na podobný zápas před devíti lety ve stejný čas (tehdy Švýcarsko – Francie) přišlo 8.780 diváků. Letos přišlo do O2 arény 14.512 fanoušků. A právě tyto zápasy dělají zatím největší rozdíl.

Poláci lehce za očekáváním

K vysokým návštěvám samozřejmě dopomáhá ověřená strategie pořadatelů. Od začátku vše směřovalo k tomu, aby český tým hrál v Praze a ten slovenský v Ostravě. Také v letech 2004 a 2015 měli Slováci v Ostravě doslova domácí prostředí.

Letos navíc českým pořadatelům hraje do karet přítomnost Poláků v ostravské skupině. Ti to mají k hranicím podobně jako slovenští příznivci. Hned na úvodní duel Polska s Lotyšskem přišla vyprodaná hala. Na utkání se Švédy to už bylo o něco slabší. Návštěva 8.425 fanoušků samozřejmě není špatné číslo. 

Čekalo se však, že polští fanoušci nenechají po 22 letech v elitní divizi MS lístky nechat ležet na pokladně. I tak se zatím jedná o výborná čísla. Vše zatím nasvědčuje tomu, že letos čeští pořadatelé posunou svůj rekord na ještě vyšší metu.

Zdroj: MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.