Spojte se s námi


Ostatní

Usain Bolt profesionálním fotbalistou? V přípravě předvedl dobrý výkon, jamajskou hvězdu už ale potkaly první nepříjemnosti

Publikováno

dne

Usain Bolt usiluje o profesionální smlouvu fotbalisty. O místo v kádru bojuje v australském celku Central Coast Mariners. V přípravném utkání se uvedl dvěma góly a pomohl svému týmu k poklidnému vítězství 4:0. Nejrychlejšího sprintera planety už ale potkaly i první nepříjemnosti, v Austrálii ho neohlášeně navštívila dopingová kontrola.

Dvaatřicetiletý Jamajčan se po konci s atletikou rozhodl zkusit štěstí ve fotbale, tedy sportu, který jak sám několikrát prohlásil velmi miluje. V Jižní Africe Bolt trénoval s úřadujícími mistry země, Mamelodi Sundowns FC. Následně se vydal na východ poprat se o svou první profesionální smlouvu v australském týmu Central Coast Mariners.

Osminásobný olympijský vítěz ve svém prvním přátelském utkání za australský klub ukázal, že mu fotbal rozhodně není cizí. Zarytý fanoušek Manchesteru United pomohl svému týmu k vítězství 4:0 nad týmem Macarthur South West dvěma góly. Nejprve levačkou na přední tyč prostřelil překvapeného gólmana, poté využil nedorozumění mezi stoperem a brankářem a střelou do prázdné brány pečetil vítězství. Skvělý sprinter tak světu ukázal, že si rozumí i s balónem a výrazně si řekl o pevné místo v sestavě Mariners. Australská liga začíná tento víkend a kdo ví, třeba už v tomto zápase Usain naskočí do svého prvního profesionálního zápasu.

Bolt už ale musel řešit i první nepříjemnost. V Austrálii ho totiž neohlášeně přišla navštívit dopingová kontrola. Značně rozladěný Jamajčan nahrál úryvky testování na svůj instagram. Skvělý sprinter se hlavně podivoval nad tím, jak může být testován, když ještě ani nepodepsal profesionální smlouvu. Odpověď komisařky, která na odběr vzorků dohlížela byla, že to dostala nařízeno, jelikož je Usain Bolt stále ještě považován za elitního sportovce.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.