Spojte se s námi


Hokej

USA vs. Německo: Preview a tipy na sázení

Boj o čtvrtfinále vrcholí. Zbývají poslední dva hrací dny. V obou skupinách je to pořádně zamotané. Souboj mezi USA a Německem je velkým tahákem pondělního programu. Američané jsou na 2 .místě tabulky a již mají jistotu postupu.

Publikováno

dne

Boj o čtvrtfinále vrcholí. Zbývají poslední dva hrací dny. V obou skupinách je to pořádně zamotané. Souboj mezi USA a Německem je velkým tahákem pondělního programu. Američané jsou na 2 .místě tabulky a již mají jistotu postupu. Němci jsou naopak až na posledním postupovém místě a potřebují zvítězit. Na jeho pozici navíc dotírá Kanada. Potvrdí USA roli favorita? Postoupí Němci na úkor Kanady?

Zdroj: Kris Krug, Flickr, CC BY-SA 2.0

Zatímco se Kanada na turnaji trápí, tak její soused postupuje turnajem poměrně lehce. USA nezvládlo pouze úvodní duel s Finy, další 4 zápasy už Američané vyhráli a jsou v ideální pozici. Získali 12 bodů a už jsou jistým čtvrtfinalistou.

Jejich cíl je nyní jasný. Vyhrát skupinu a dostat hratelnějšího soupeře do čtvrtfinále. V pondělí je čeká nevyzpytatelné Německo. Nepříjemný soupeř. Až na drtivé vítězství s Kanadou (výhra 5-1) se USA na výhru vždy dost nadřelo. Těžký zápas je čeká i s Německem.

Německo zatím naplňuje turnajové predikce. A sice ty, že bude bojovat o postup až do posledního zápasu. Zatím to tak vypadá. Z 5 zápasů získali Němci 9 bodů a jsou na 4. místě tabulky.

Postup mají stále ve svých rukou, zaváhání si už však nemůžou příliš dovolit. Na jejich pozici si totiž zuby brousí Kanada. Proti Kanadě mají Němci dvě výhody. Mají méně odehraných zápasů a lepší vzájemný zápas. A to může být zásadní.

K zajištění postupu potřebují jediné. Získat z 2 zbývajících utkání 3 body. Vzhledem k tomu, že je v posledním utkání čeká Lotyšsko je tato možnost velmi reálná. Nyní však Němci narazí na Američany.

Ani zde nejsou bez šance. Budou mít větší motivaci. USA už je ve čtvrtfinále, Německo ještě ne. To může být jejich výhoda. Na turnaji už dokázali zaskočit Kanadu. Proti USA to bude ale daleko těžší úkol.

Na co si vsadit?

Oba týmy mají motivaci, byť se nachází v odlišných situacích. Ano USA už je jistým čtvrtfinalistou, závěr skupinové fáze může vypustit. Zároveň je tu možnost vyhrát skupinu a dostat ve čtvrtfinále ideálnějšího soupeře.

Bude zajímavé sledovat pro kterou variantu se favorit rozhodne. Němci naopak hrají o všechno. Potřebují získat 3 body. V posledním zápase mají lehčí Lotyše, ale na to se nemůžou spoléhat. Navíc na ně zezadu dotírá Kanada.

Německo se pokusí využít letargie soupeře a obrat ho o nějaký bod. Bude to velmi vyrovnaný duel. Pokud v něm padne méně branek, nebude to žádné překvapení.

Tip na zápas | Méně než 5,5 gólů v kurzu 1,85 u Tipsportu

Reklama

Oblíbené