USA potvrdily roli favorita, Kazachstánu nepovolily ani gól

Kazachstán zatím na letošním MS předvádí opravdu velmi dobré výkony. Ve svém třetím zápase už ale svěřenci Andreje Skabelky odešli s prohrou. Tým USA, na rozdíl od Finů, potvrdil roli favorita a připsal si cenné body za výhru 3:0. Američané jsou také prvním týmem, který letos Kazachstán na MS porazil.

Zdroj: Kris Krug, Flickr, CC BY-SA 2.0

Již úvodní minuty ukázaly, že Spojené státy chtěly diktovat tempo hry. První akci si Kazachstánci vypracovali až po 6 minutách, ale jinak byl zaměstnán spíš Nikita Boyarkin v brance týmu ze střední Asie. V čase 6:57 už ale 22letý gólman kapituloval. Dokonalou přihrávku z brankové čáry vyslal Robertson a z pozice mezi kruhy poslal Američany do vedení Clendening.

Kazachstánské útočné snažení sice bylo minimální, ovšem obrana pracovala skvěle. Důkazem toho byla skvěle odbráněná přesilová hra Američanů a skvělý výkon brankáře Kazachstánu. Do konce první periody už se nic nestalo a proto šli hráči do kabin za stavu 1:0 pro USA.

Ve druhé třetině byl obrázek hry stejný, ale gól Američanů přišel o dost dříve. V signalizované výhodě USA přehrály své soupeře a do brány přesně zamířil Trevor Moore. Útočník LA Kings si v zápase připsal již druhý bod.

Od tohoto momentu se druhá třetina odehrávala dosti nemastným a neslaným tempem a zajímavé střely byly spíše raritou. Po prostřední části se tak stav zápasu změnil pouze o gól ve prospěch Američanů. Po 40 minutách 2:0.

Závěrečná část nabídla, stejně jako druhá, relativně brzký gól. A znovu padl do sítě Kazachstánu. Ránu Donata od modré lehounce tečoval Jack Drury a 21letý útočník Växjö zvýšil na rozdíl 3 branek. Od Kazachstánců sice přišla rychlá odpověď, ale Petukhovův zásah nebyl uznán pro úmyslné kopnutí.

Na rozdíl od druhých 20 minut se týmy prezentovaly poutavějším hokejem a oba maskovaní muži měli plné výstroje práce. Skóre 3:0 ovšem stále zůstávalo. A ani přes přesilovku v závěru zápasu se Američané již neprosadili a tak se díky jedné brance v každé třetině tým USA dostal na 3. místo za Německo a Lotyšsko.