Spojte se s námi


Hokej

Univerzitní liga ledního hokeje nabídne reprízu předloňského finále. Jaká byla cesta mistrů posledních sezon do boje o titul?

Ještě před úplným vyvrcholením sezony je jisté, že Univerzitní liga ledního hokeje bude mít staronového šampiona. Semifinále totiž vítězně zvládli vládci obou dosavadních kompletních ročníků stále mladé soutěže – ZČU Akademici Plzeň a UK Kings Prague.

Publikováno

dne

Ještě před úplným vyvrcholením sezony je jisté, že Univerzitní liga ledního hokeje bude mít staronového šampiona. Semifinále totiž vítězně zvládli vládci obou dosavadních kompletních ročníků stále mladé soutěže – ZČU Akademici Plzeň a UK Kings Prague.

Ligu vysokoškolských hokejových týmů založila Česká asociace univerzitního sportu v roce 2019. Od té doby se kvůli koronavirové pandemii podařilo dohrát zatím jen dvě sezony. Předloni kralovali reprezentanti Univerzity Karlovy, kteří tehdy ve finále porazili plzeňské Akademiky. Právě celek, jenž ve svém oficiálním názvu nese zkratku Západočeské univerzity, dosáhl na titul v minulém roce, když přehrál pražské Engineers.

Čtvrtfinále patřilo favoritům

Konečnou tabulku základní části ULLH s devíti účastníky letos opanoval klub z Českých Budějovic. Black Dogs Budweis za sebou nechali kromě jiných i obě mužstva z hlavního města či obhájce celkového triumfu.

Právě čtyři nejlépe postavené týmy si mohly svého čtvrtfinálového soupeře samy vybrat, přičemž všechny následně splnily roli favorita. Black Dogs si poradili s Riders Univerzita Pardubice poměrem 2:0 na zápasy, stejně jako jako ČVUT Engineers Prague s HC NORTH WINGS Ústí nad Labem a Akademici Plzeň s VUT Cavaliers Brno.

Pouze pražští Kings zažili ve čtvrtfinále větší drama. Soka z Masarykovy univerzity sice nejprve porazili 6:4, na jeho ledě však prohráli 5:7. V rozhodujícím klání ovšem s Kristiánem Novákem v bráně neinkasovali a nad HC MUNI zvítězili 3:0.

Obě semifinálové série byly dvouzápasové

Semifinále zahájil ve čtvrtek 21. března úvodní souboj ČVUT proti ZČU. Engineers domácího prostředí nevyužili a na Akademiky i za přispění dvou gólů a jedné asistence Marka Princla nestačili v poměru 1:4.

Série, rovněž hraná na dvě vítězná utkání, se v úterý přestěhovala na západ Čech, kde také rychle skončila. Plzeňané po dvou třetinách vedli 4:0, na což hosté zareagovali vystřídáním gólmana Pavla Puldy jeho kolegou Ondřejem Mannem. Na snížení rodáka z USA Jana Kubaty odpověděl v polovině třetí části svým druhým zásahem v zápase Štěpán Říha a konečné skóre 5:2 pak určila nic neřešící trefa Davida Routy.

Semifinálový duel Black Dogs s Kings začal v pondělí na českobudějovickém hřišti. Večer se tam odehrálo velké drama, v jehož prvním dějství se hráči obou stran radovali dvakrát. Po prostřední třetině se hokejisté UK nacházeli v těsném vedení 4:3.

Do závěrečné sirény jim však nevydrželo, protože v 56. minutě vyrovnal Petr Hrůša. Poslední slovo nicméně měli Pražané, jimž důležité vítězství 5:4 v prodloužení vystřelil celkově dvougólový David Jindra.

Stejný hráč dal po dvou střeleckých úspěších spoluhráče Samuela Nea Kucharčíka i vítěznou branku ve 46. minutě čtvrtečního střetnutí. UK Kings Prague nakonec vyhráli 5:2 a zajistili si tak postup do finále. V něm tedy narazí na ZČU Akademiky Plzeň. Termíny bitev o Pohár Jana Palacha zatím nejsou známé.

A jak dopadly vzájemné konfrontace letošních finalistů v základní části? Z obou jako vítězové vyšli domácí. 22. listopadu slavili Kings po výhře 5:2, naopak 20. února zvítězili Akademici 5:3.

Zdroj: ULLH

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.