Reklama

Ukončí Češi medailové sucho? 5 aspektů, které musí před startem čtvrtfinále zlepšit

Povinnost splněna. Český tým úspěšně zvládl skupinovou fázi a ze 3. místa postoupil do čtvrtfinále. Odvrátil tak fiasko, které potkalo Švédy. Čtvrtfinále je tady, Vrána a spol. budou hrát o semifinále s Finy. Zápas, který rozhodne o tom jak se bude turnaj hodnotit. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká. Cesta týmu za postupem byla velmi strastiplná a neobešla se bez problémů. Co musí Češi zlepšit, aby jejich pouť šampionátem dopadla úspěšně?

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

1. Trápení ofenzivních hvězd

Útočné trio Kubalík, Vrána, Zadina mělo být největší zbraní týmu. Všichni jsou to střelci a mají ohromný čich na góly. Během turnaje tato schopnost u nich úplně nepropukla. Jejich efektivita není ideální.

Celkem 7 gólů ze 7 zápasů je opravdu málo. Jen pro srovnání, stejný počet branek má na svém kontě britský útočník Kirk. Právě tito hráči by měli být v play off rozdíloví. Jejich gólové příspěvky budou nyní daleko potřebnější než kdykoliv předtím.

2. Zapracovat na oslabení

Tohle může být naprosto zásadní aspekt, který rozhodne o úspěchu či neúspěchu. V této herní činnosti český tým hodně pokulhává. Úspěšnost oslabení má 68 % a k tomu 7 inkasovaných gólů. Jen Slovensko a Itálie jsou na tom hůře. Finové mají navíc velmi solidní přesilovku (úspěšnost 30 %, 4. nejlepší na turnaji).

Jsou 2 možnosti, jak tenhle problém vyřešit. Tou první je zlepšení hry v oslabení. Bránit kompaktněji, nevytvářet příliš mnoho volného prostoru a nedávat soupeři ještě větší šanci na skórování. Nebo nefaulovat vůbec.

3. Vyvarovat se zbytečným chybám

Pamatujete si na úvodní duel šampionátu proti Rusům? Češi v závěru dokázali srovnat na 3:3 a měli na dosah cenné body proti silnému soupeři. Poté však přišel zkrat. Tým špatně vystřídal, Rusové využili volného prostoru a necelou minutu před koncem vstřelili vítězný gól.

Tato chyba naštěstí nebyla tak podstatná a neovlivnila postup Čechů do čtvrtfinále. Ve vyřazovacích soubojích by však taková obdobná chyba mohla týmu zlomit vaz. Vrána a spol. se musí těmto pochybením vyhnout. Vypadnout kvůli něčemu podobnému by bylo velmi bolestivé.

4. Zlepšení střelecké potence

Jeden z důvodů, proč český tým tak dlouho nedosáhl na medaili. Čekají už 9 let. V bojích o cenné kovy byli Češi často lepším týmem, vytvořili si spoustu gólových šancí.

Tyto příležitosti však většinou promarnili a soupeř to následně vždycky potrestal. Podobné střelecké trápení se nesmí opakovat. V týmu je dostatek ofenzivní kvality, aby k podobnému selhání znovu nedošlo.

5. Větší sebedůvěra

V minulosti rozhodlo o úspěchu českého týmu několik důležitých atributů. Kompaktní defenzíva s jistým gólmanem v zádech. Schopnost bojovat za každé situace. Nesložit se ve vypjatých chvílích. Ohromná víra v sílu mužstva.

Tuto víru potřebuje současný tým před vypuknutím čtvrtfinále nalézt. Přece jen výkony ve skupině moc hráčům na pohodě nepřidali. Něco zlé je ale i k něčemu dobré. Češi jedou v play fff módu prakticky od začátku šampionátu.

Několikrát museli zápas otáčet a odvrátit tak vypadnutí z turnaje. Pokud podobnou vnitřní sílu ukáží i ve vyřazovacích soubojích, tak se může stát leccos. Letošní šampionát je jasným důkazem toho, že nic není nemožné.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené