Spojte se s námi


Bojové sporty

UFC zveřejnilo TOP 5 nejlepších MMA zápasů dosavadního roku. Procházkova válka s Teixeirou je vítězem žebříčku!

Rok 2022 přechází do druhé poloviny. UFC proto vybrala pět největších bitev dosavadního roku. Procházka s Teixeirou mají jasné prvenství. Podívejme se ale popořadě i na ostatní vítěze.

Publikováno

dne

Rok 2022 přechází do druhé poloviny. UFC proto vybrala pět největších bitev dosavadního roku. Procházka s Teixeirou mají jasné prvenství. Podívejme se ale popořadě i na ostatní vítěze.

5. místo: Calvin Kattar vs. Giga Chikadze

První UFC turnaj v roce a hned nabídl velkolepou bitvu. Zápas v pérové váze byl hlavní událostí turnaje UFC Fight Night v americkém Las Vegas a tentokrát se matchmakeři opravdu trefili.

Pětikolová bitva zaručila totiž divákům skvělou show. Gruzínec Giga Chikadze známý svými tvrdými kopy hrál o možnou titulovou příležitost v rámci pérové váhy. Americký soupeř ale jeho sen rázně utnul a po dominantním výkonu zvítězil jednoznačně na body.

4. místo: Deiveson Figueiredo vs. Brandon Moreno 3

Trilogie završena, bude čtvrtý zápas? Jak už to mezi těmito dvěma borci bývá, je to velká podívaná. Muší váha patřila od roku 2020 americkému kontinentu.

Mexičan Brandon Moreno, který po remíze z prvního zápasu sebral v odvetě pás brazilskému šampionu Figueredovi, ve druhém lednovém galavečeru UFC obhajoval svůj titul proti známému soupeři.

Pětikolová válka dala turnaji UFC 270 pořádnou dávku násilí. Brazilec Deiveson Figueredo získal jednomyslným rozhodnutím zpět svůj pás divize muší váhy a po zápase řekl, že je připraven na čtvrtý rozhodující fight. Dočkáme se pravděpodobně tedy konečného rozuzlení tohoto příběhu.

3. místo: Bryan Barberena vs. Matt Brown

Březnové UFC Fight Night přineslo třetí místo v žebříčku. O krásný zápas ve welterové váze se postarali dva velezkušení bojovníci z USA Barberena a Brown.

Tříkolovou krvavou válku museli rozhodnout bodoví rozhodčí. Ti nakonec rozhodli, že na split decision vyhrál mladší z obou účastníků Bryan Barberena. Pokud si fanoušci nepřišli na své během prvních dvou kol, zejména závěrečná půlminutovka ukázala, proč nakonec UFC vybralo právě tento boj do tohoto žebříčku.

2. místo: Khamzat Chimaev vs. Gilbert Burns

Vycházející hvězda UFC Khamzat Chimaev vlétl do UFC jako uragán. Prvními čtyřmi zápasy v UFC projel jako nůž máslem, a tak si pro něj Dana White připravil borce s velmi tuhým kořínkem.

Brazilec Gilbert Burns měl před tímto zápasem v UFC 17 zápasů a dokonce bojoval o pás šampiona welterové váhy s Kamaru Usmanem, který ale bohužel pro něj nezvládl.

V zápase s Khamzatem pak projevili oba borci neskutečnou odolnost a připravili spolu pro diváky šílenou tříkolovou bitvu. Na konci se po jednomyslném rozhodnutí sudích radoval z výhry Khamzat a zůstává tak v MMA stále neporažený.

1. místo: Jiří Procházka vs. Glover Teixeira

První místo žebříčku po právu patří českému samuraji Jirkovi Procházkovi, který pouhých 28 sekund před koncem pátého kola dokázal uškrtit brazilského veterána Glovera Teixeiru.

Zmíněná válka si vysloužila ovace napříč celou MMA komunitou a Jirka dal o sobě pořádně vědět. Ještě lepší zprávou, něž vítězství v tomto žebříčku, je nedávné oznámení, že se na přelomu roku pravděpodobně dočkáme odvety tohoto památného souboje. Doufejme, že se stejným výsledkem.

Zdroj: UFC, youtube

Reklama

Bojové sporty

Obrovská rána pro Oktagon! Turnaj v Oberhausenu přišel o hlavní hvězdu. Hořká pilulka, vrátím se silnější, slibuje bojovník

Už 17. června se dočkáme dalšího turnaje Oktagonu. Československá organizace poprvé zamíří do německého Oberhausenu. Musí však řešit velkou nepříjemnost. Galavečera se nezúčastní hlavní tvář akce Christian Eckerlin.

Publikováno

dne

Už 17. června se dočkáme dalšího turnaje Oktagonu. Československá organizace poprvé zamíří do německého Oberhausenu. Musí však řešit velkou nepříjemnost. Galavečera se nezúčastní hlavní tvář akce Christian Eckerlin.

Oktagon má už v červnu na programu další turnaj na německé půdě a celý galavečer nyní dostal obrovskou trhlinu. Největší hvězda se totiž turnaje OKTAGON 44 nezúčastní kvůli zranění.

Christian Eckerlin je přitom pro expanzi organizace na německý trh extrémně důležitou postavou. V Německu je totiž velice populární, na turnajích Oktagonu v Německu se chodí hlavně na jeho duely.

Na československém území si sice příliš dobré jméno prozatím neudělal, ve své zemi je ale modlou a jeho absence na galavečeru může být pro Oktagon nemalou nepříjemností.

„Je to hořká pilulka, kterou musím polknout. Vím, že jste se na zápas v Oberhausenu těšili stejně jako já. Byli jsme připraveni otřást arénou, jenže život někdy nehraje podle našich pravidel a my musíme přijmout tvrdé rány,“ oznámil Eckerlin na sociálních sítích.

„Poslední týdny jsme s trenéry tvrdě dřeli dnem i nocí, abychom doručili ten nejlepší zápas, co jste kdy viděli, ale vesmír měl jiné plány. Moje koleno nechce spolupracovat a já nemůžu do klece, když nejsem stoprocentně fit,“ dodal Němec.

Tato Primera měl být jeho soupeřem. Nakonec si ale bude muset počkat, koho mu Oktagon sežene jako náhradu.

Eckerlin pak tvrdí, že by nebylo fér vůči jeho soupeři ani vůči fanouškům, kdyby nastoupil se zdravotními potížemi.

„Nehledám soucit. Nejsem člověk, který jen tak přizná porážku. Je to neúspěch, ale vrátím se silnější. Z celého srdce se omlouvám. Slibuji, že to není konec,“ uzavřel své vyjádření.

Zdroj: Oktagon MMA, Christian Eckerling

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

David Kozma svým vítězstvím nad Lohorém poskočil ve světovém žebříčku do první stovky. Jak si v ní momentálně počíná sestava Oktagonu?

David Kozma svým vítězstvím nad Alexem Lohorém na galavečeru Oktagon 43 nejenže postoupil do semifinále Tipsport Gamechangeru. Pronikl ale také zpět do první stovky žebříčku Fightmatrixu. Jak si momentálně vede ve zmíněném žebříčku sestava Oktagonu?

Publikováno

dne

David Kozma svým vítězstvím nad Alexem Lohorém na galavečeru Oktagon 43 nejenže postoupil do semifinále Tipsport Gamechangeru. Pronikl ale také zpět do první stovky žebříčku Fightmatrixu. Jak si momentálně vede ve zmíněném žebříčku sestava Oktagonu?

Výsledky galavečera Oktagon 43 zamíchaly žebříčkem Fightmatrixu

Oktagon 43 trhal rekordy a přinesl mnoho zajímavých událostí. Největší pozornost samozřejmě přinesl souboj o krále střední váhy organizace a nejočekávanější odveta české MMA scény mezi Patrikem Kinclem a Karlosem Vémolou.

Na zmíněném turnaji se ale odehrálo i čtvrtfinále Tipsport Gamechangeru, ve kterém postoupili do další bojů dva účastníci. Jedním z nich je Louis Glismann, jehož zřídkakdy vídaná reverzní omoplata obletěla svět bojových umění.

Druhým postoupivším je bývalý dlouholetý vládce welterové váhy Oktagonu David Kozma. Tomu los připravil těžkou zkoušku v podobě bývalého titulového vyzyvatele Alexe Lohorého. Francouzskému zabijákovi ale nedal v zápase žádnou šanci a došel si pro pohodlné vítězství.

Kincl dosáhl karierního maxima, Kozma se vrací do první stovky

Kozma svou výhrou vyletěl v žebříčku Fightmatrixu, což je světově uznávaný server ve zhotovování žebříčků bojovníků, do první stovky welterové váhy. Ještě před zápasem mu přitom patřila až 117. příčka tabulky.

Vůbec nejlepším bojovníkem Oktagonu dle umístění v žebříčku je Losene Keita, jemuž na záda dýchá Patrik Kincl. Ten svou životní výhrou nad Vémolou poprvé ve své kariéře nakoukl do první padesátky žebříčku střední váhy. Jak si vedou ostatní bojovníci?

Pořadí a jméno bojovníkaUmístění dle FightmatrixuVáhová kategorie
Losene Keita44. příčkaPérová váha
Patrik Kincl46. příčkaStřední váha
Aleksandar Ilić49. příčkaPolotěžká váha
Stephan Pütz71. příčkaPolotěžká váha
Jonas Magard72. příčkaBantamová váha
Hatef Moeil75. příčkaTěžká váha
Karlos Vémola85. příčkaPolotěžká váha
David Kozma86. příčkaWelterová váha
Kaik Brito88. příčkaWelterová váha
Louis Glismann89. příčkaWelterová váha
Alexander Poppeck90. příčkaPolotěžká váha
Bojan Veličković93. příčkaWelterová váha
Pavol Langer99. příčkaPolotěžká váha

Zdroj: Fightmatrix, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Kdo bude dalším soupeřem Kincla v souboji o titul? Novotný nastínil jména, mezi kterými je i Čepo či Peňáz

Oktagon MMA má za sebou jeden z největších turnajů historie a již nyní se mluví o tom, s kým se šampion i poražený utkají příště. Pro Patrika Kincla se rýsuje vítěz zápasu mezi Vlasto Čepem a Matějem Peňázem. A co další varianty?

Publikováno

dne

Oktagon MMA má za sebou jeden z největších turnajů historie a již nyní se mluví o tom, s kým se šampion i poražený utkají příště. Pro Patrika Kincla se rýsuje vítěz zápasu mezi Vlasto Čepem a Matějem Peňázem. A co další varianty?

Patrik Kincl porazil Karlose Vémolu a místo odpočinku se přesunul do Kanady, kde pomáhá v přípravě kamarádovi Davidu Dvořákovi před jeho zápasem v UFC.

Sám Kincl přiznal, že by se rád opět ukázal již na červencové Štvanici, ovšem i kvůli zraněné ruce je pravděpodobné, že tento termín nestihne.

Poté ale již vypadne z ostré přípravy a je otázkou, zda se bude chtít ukázat ještě tento rok. Tak či tak se spekuluje o tom, s kým se vlastně příště utká.

Variant je několik, přičemž nejpravděpodobnější je Robert Bryczek, který si v O2 areně poradil s Lee Chadwickem. I on ale před Kinclem zřejmě do jednoho zápasu půjde.

„Je tam samozřejmě Vlasto Čepo s Matějem Peňázem, kteří však jdou spolu. Nevím, jestli by teď řekli ano na zápas s Patrikem. Vlasto po případné výhře nad Matějem asi ano. Nevím však Matěj, kdyby porazil Vlasta, protože je velmi opatrný.

Máme tam Piráta, který se vrací do střední váhy. Ten je teoreticky jeden zápas od titulu. Kdyby Patrik nechtěl dlouho jít a Pirát šel s Bryczekem a vyhrál by, tak je zpátky. Jsou tam varianty.

Plus mám před podpisem jednoho řezníka krásného. Frajer neskutečný a zajímavý. Vypadá to, že jsem před podpisem, ale dokud podpis není, tak nikdy nevíš,“ řekl Ondřej Novotný v MMA Letem světem.

Nechme se tedy překvapit, jak se situace vyvine. Každopádně ve střední váze nás bezpochyby čekají zajímavé zápasy, které budou fanoušky bavit.

Zdroj: Oktagon MMA, MMA Letem světem

Pokračovat ve čtení

Oblíbené