Spojte se s námi


Hokej

Účast hráčů NHL v Pekingu je v ohrožení! Kvůli výskytu koronaviru tohle nebezpečí roste

Celý hokejový svět se těší na únorovou podívanou, kdy se na olympiádě v Pekingu mají objevit nejlepší hráči světa, kteří válčí ve slavné NHL. Veřejnost včetně novinářů by však měla prozatím své nadšení trochu krotit. Ve hře je stále varianta, že tomu tak nakonec nebude. Situace v zámoří tomu může dost nepříjemně pomoct.

Publikováno

dne

Celý hokejový svět se těší na únorovou podívanou, kdy se na olympiádě v Pekingu mají objevit nejlepší hráči světa, kteří válčí ve slavné NHL. Veřejnost včetně novinářů by však měla prozatím své nadšení trochu krotit. Ve hře je stále varianta, že tomu tak nakonec nebude. Situace v zámoří tomu může dost nepříjemně pomoct.

Na začátku září prosvištěla letem světem úžasná zpráva. Zástupci NHL, IIHF (Mezinárodní hokejová federace) a MOV (Mezinárodní olympijský výbor) se dohodli na podmínkách, aby se po odmlce v jihokorejském Pchjongčchangu mohli hráči na turnaj pod pěti kruhy vrátit.

Poprvé by se tak na olympiádě představily hvězdy jako Connor McDavid nebo Auston Matthews, kteří se při posledních hrách za účasti hráčů NHL v Sochi ještě proháněli v mládežnických kategoriích. Z Čechů bychom nejraději viděli v reprezentačním dresu Davida Pastrňáka.

Jenomže ve vzájemné dohodě si NHL nechala ještě zadní vrátka. V případě, že bude covidová situace příliš vyhrocená, mají zástupci nejslavnější ligy světa do 10. ledna nárok celou dohodu smést ze stolu.

V NHL jsou všichni hráči vesměs naočkovaní. Poslední informace mluví snad o čtyřech jedincích, kteří zatím na žádost očkování ze strany ligy nepřistoupili. Pro ně to znamená problém při cestování přes kanadsko-americké hranice. 

Navíc kanadské úřady už nahlas mluví o tom, že by mělo být očkování pro profesionální sportovce povinností, chtějí-li působit v takových soutěžích, jako je NHL.

OTTAWA JAKO ZDVIŽENÝ PRST

Není žádným tajemstvím, když se tu a tam objeví na covidové listině některý z hráčů NHL, protože kluby dodržují velmi striktní bezpečnostní protokoly. Ottawa Senators je první organizací, která odložila tři zápasy základní části, jelikož se hned 10 hráčů na této listině objevilo. Zrovna v Ottawě jsou očkováni proti covidu všichni hokejisté.

Z NFL, NBA a NHL se jedná o první odložené zápasy v aktuální sezoně. Devět odložených utkání doposud zaznamenala basseballová MLB.

V NHL ještě hlásilo na konci října sedm hráčů na covidové listině San José, jinak se vesměs jedná o jedince. Ne vždy jde zpravidla o nakažené hráče, je to prakticky sportovní druh karantény.

RISK JE ZTRÁTA

Zástupce komisaře NHL Bill Daly v září řekl: „Pokud budeme muset buď zrušit nebo odložit a přemístit zápasy mimo náš herní kalendář, znamenalo by to, že se olympiády nezúčastníme.” Pochopitelně bude klíčové, o kolik odložených zápasů by případně šlo. Tři by se asi daly zvládnout. Ale pokud by počet narůstal, byla by účast hráčů v Pekingu vážně v ohrožení.

NHL hodlá za všech okolností dodržet plán tak, aby nemusela termíny základní části posouvat. Všechno, co by znamenalo časové či finanční problémy, se lize nehodí. Za těchto okolností by se ke zrušení dohody s IIHF a MOV určitě přiklonila. Priority NHL jsou v tomto ohledu striktně nastaveny.

Olympijská přestávka je naplánována od 3. do 22. února a zahrnuje All Star Game, které se má uskutečnit v Las Vegas, konkrétně 4. až 5. února.

Na začátku října zveřejnily,  kromě domácí Číny, všechny reprezentace první tři jména, které se mají v Pekingu objevit. Především zámořské týmy tyhle hráče hodlají použít v případné propagaci olympijského turnaje. 

Další sestavování výběrů pokračuje v zákulisí, konečné soupisky budou oznámeny v lednu. Pokud tedy ještě bude co oznamovat.

Zdroj: Forbes

Reklama

Extraliga

Vítkovice uvolňují Vladimíra Svačinu. Zkušený útočník míří zpátky do organizace Ocelářů

V roce 2019 zvedal v třinecké Werk Aréně s drakem na prsou mistrovský titul. Podařilo se mu zkrátka to, čeho ve Vítkovicích, kde strávil většinu své kariéry, nikdy nedosáhl. Přesto se Vladimír Svačina do Ostravy vrátil. Po dvou letech je však jeho štace ve Vítkovicích u konce.

Publikováno

dne

V roce 2019 zvedal v třinecké Werk Aréně s drakem na prsou mistrovský titul. Podařilo se mu zkrátka to, čeho ve Vítkovicích, kde strávil většinu své kariéry, nikdy nedosáhl. Přesto se Vladimír Svačina do Ostravy vrátil. Po dvou letech je však jeho štace ve Vítkovicích u konce. Další kroky vedou jen o pár kilometrů zpátky na východ.

Určitě to pro rodáka ze Studénky nebyl žádný vysněný start do sezony 2021/2022.  V dresu s rytířem Vítkem odehrál letos dvacet utkání s mizernou bilancí 2+4. Tohle si určitě nepředstavoval jak klub, tak ani on sám.

Rozvázání smlouvy se tak jeví jako logický tah. Ve svých čtyřiatřiceti letech už nebude Svačina ve svých kvalitách výrazně stoupat, stále se však jedná o kvalitního a zkušeného útočníka.

Na svůj restart se po dvou letech vrací do organizace Ocelářů Třinec. Nejdříve však spustí své kotvy v prvoligovém Frýdku-Místku, což je farma mistrovského klubu. Rozhodně se tak nedá vyloučit, že se do extraligového Třince ještě vrátí.

Vítkovice se současně snaží jít cestou, kde pro starší hráče nebude tolik prostoru: „Rozhodli jsme se, že dáme prostor mladým hráčům i s výhledem do příštích sezon. Vladimírovi samozřejmě děkujeme za služby, které v našem modro-bílém dresu odváděl a přejeme mu hodně štěstí,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Možná si Svačina přál dohrát kariéru v mateřském klubu, ne vždy je však na oko ideální cesta skutečně ta správná.

Vrátil jsem se, víc lidí z okolí mě sleduje, vylezu ven a hned to poslouchám. Když se daří, tak většinou nikdo nic neřekne, jen pozdraví. Když se ale nedaří, tak to je hned: jste prohráli, že? A takové narážky,” svěřil se Svačina iSportu.

Navíc se vrací do organizace, kterou dobře zná. Není moc hokejistů, kteří by v posledních letech odcházelo z Třince nespokojených. Oceláři svůj partnerský klub ve Frýdku-Místku hojně využívají. Bonusem pro Svačinu je, že mu celé stěhování zabere sotva půl hodiny cesty.

Zdroj: Tisport Extraliga, HC Vítkovice Ridera

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Svačina končí ve Vítkovicích, stěhuje se ještě víc na východ. Vítkovice i Třinec aktuálně dominují extralize

Páteční extraligové menu je tady! Do 29. kola už nezasáhne Vladimír Svačina, který po dvou letech míří zpátky mezi Oceláře. Nejdříve si však o svou formu a pozici bude muset zabojovat ve Frýdku. Právě Třinec a Vítkovice patří v tuto chvíli k nejlepším týmům soutěže. S poklesem formy se naopak potýkají Olomouc a České Budějovice.

Publikováno

dne

Páteční extraligové menu je tady! Do 29. kola už nezasáhne Vladimír Svačina, který po dvou letech míří zpátky mezi Oceláře. Nejdříve si však o svou formu a pozici bude muset zabojovat ve Frýdku. Právě Třinec a Vítkovice patří v tuto chvíli k nejlepším týmům soutěže. S poklesem formy se naopak potýkají Olomouc a České Budějovice.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Svačina končí ve Vítkovicích

Docela překvapivá zpráva přilétla v pátečním dopoledni z Ostravy. Vladimír Svačina končí ve Vítkovicích. Důvodem má být slabá forma, častá zranění, ale i koncepce týmu. „Rozhodli jsme se, že dáme prostor mladým hráčům i s výhledem do příštích sezon,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Roman Šimíček.

Další kroky čtyřiatřicetiletého zkušeného útočníka povedou do prvoligového Frýdku-Místku, který je součástí organizace třineckých Ocelářů. S těmi Svačina vybojoval v roce 2019 mistrovský titul. Není tak vyloučeno, že se v dresu aktuálního mistra neobjeví znovu.

Aktuálně kralují Oceláři s Vítkovicemi

Pohled na extraligovou tabulku může být mnohdy zkreslující. Vidíme sice postavení všech týmů v dlouhodobějším horizontu, ale aktuální forma, ta se nejlépe pozná při pohledu na posledních ideálně pět odehraných zápasů.

Z tohoto pohledu vychází nejlépe moravskoslezské kluby. Jak Oceláři, tak Vítkovice dokázali z posledních pěti zápasů vydolovat čtyři výhry. Ostravané jsou na tom ještě o fous lépe, jelikož vyhráli v posledních čtyřech zápasech, což se v tuto chvíli nepodařilo nikomu jinému.

Velmi dobře je už na tom ale i Sparta, která má v tuto chvíli za sebou tři vyhrané duely. Zdá se, že se jim podařilo podzimní krizi zamést pod koberec.

Komu to nelepí?

Pak jsou tady pochopitelně týmy, kterým to v poslední době tak úplně neklape. S poklesem formy v podobě třech ztracených utkání po sobě evidujeme v tuto chvíli dva mančafty. Týmy Olomouce a Motoru České Budějovice si nedokázaly z posledních tří zápasů připsat do tabulky ani jeden bod.

Většina týmů teď prochází soutěží jako na houpačce, s větší či menší pravidelností střídají výhry a porážky, přičemž nejhůře z celého extraligového kolotoče zatím stále vychází Zlín. Ten na předposlední Kladno ztrácí jedenáct bodů, což se zatím jeví jako nedostižná ztráta. 

Program 29. kola extraligy

Dnešní extraligové kolo nabídne celkem šest utkání, jen duel mezi Motorem a Bílými Tygry se bude dohrávat až po novém roce.

Z celé porce se nám dnes nejatraktivněji jeví souboj Dynama s Oceláři. Pardubice naposledy po třech porážkách zabraly, teď ale musí svou pohodu potvrdit proti nejlepšímu celku soutěže.

Do Enteria Arény se vydají také kamery O2 TV Sport. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

17:30Verva Litvínov  –  HC Olomouc
17:30Škoda Plzeň  –  Karlovy Vary
17:30Vítkovice Ridera  –  Mountfield HK
18:00Kometa Brno  –  Rytíři Kladno
18:00Dynamo Pardubice  –  Oceláři Třinec
18:00Sparta Praha  –  PSG Zlín 
1. ledna 2022Motor ČB  –  Bílí Tygři Liberec

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Hokej

Palát gólem pomohl k výhře Tampy, Kubalík ukončil své střelecké trápení. Jak si vedli legionáři v NHL?

NHL za sebou má další večer plný zápasů, v akci opět bylo několik našich legionářů. Blýskli se zejména Ondřej Palát a Dominik Kubalík. Jak si všichni vedli?

Publikováno

dne

NHL za sebou má další večer plný zápasů, v akci opět bylo několik našich legionářů. Blýskli se zejména Ondřej Palát a Dominik Kubalík. Jak si všichni vedli?

Tampa Bay se po dvou prohrách v řadě postavila St. Louis, které naopak dvakrát vyhrálo. Poměrně velkým favoritem byli Lightning, kteří také tuto roli potvrdili a zvítězili 4:2.

Skóre utkání otevřel svým gólem Ondřej Palát, pro kterého to byla 5. branka v této sezoně. Celkově již odehrál 22 utkání a nasbíral 13 kanadských bodů.

Poněkud větší drama bylo vidění k Washingtonu, který na svém ledě hostil Chicago. Zápas skončil po prodloužení 3:3, vítězství po nájezdech si nakonec připsali Blackhawks.

K bodům pomohl svému týmu Dominik Kubalík, jenž se prosadil po dlouhých 15 zápasech. Po dvaceti odehraných duelech má na kontě 4 góly a 4 asistence.

Bohužel se však prosadil proti Vítu Vaněčkovi, který chytal svůj 13. zápas v tomto ročníku. Připsal si 89,29% úspěšnost zákroků.

Martin Nečas nastoupil do utkání s Ottawou v prvním útoku, do statistik se ale nikterak nezapsal. Jeho Carolina prohrála 2:3.

Gólovou přestřelku s vítězným koncem si mohl pro změnu užít obránce Radko Gudas, jehož Florida porazila Buffalo 7:4. Český bek zblokoval tři střely a připsal si čtyři hity.

Vítězné zápasy si užili také Radim Šimek a Tomáš Hertl, kteří byli u výhry San Jose s New Yorkem Islanders (2:1 po prodloužení). Výhru 2:0 nad Nashvillem si připsal Boston s Davidem Pastrňákem, Radimem Šimkem a Jakubem Zbořilem v sestavě.

Prohry svých týmů museli naopak snést Jakub Voráček a Pavel Zacha. Columbus nestačil na Dallas (2:3), New Jersey podlehlo Minnesotě (2:5).

Zdroj: Twitter, NHL

Pokračovat ve čtení

Oblíbené