Ostatní

Tým trenéra Diega Maradony ztroskotal v prodloužení na posledním možném soupeři a prohrál boj o postup

Argentinské legendě Diegu Maradonovi se v pozici trenéra nepovedlo dovést fotbalisty Doradosu k postupu do nejvyšší mexické soutěže. Svěřenci mistra z roku 1986 prohráli v baráži o nejvyšší mexickou fotbalovou soutěž s Atléticem San Luis 2:4 po prodloužení a zůstávají ve druhé lize. V prvním zápase přitom zvítězili 1:0 a všeobecně se očekával jejich postup do 1. Mexické ligy.

Trenér Diego Maradona sledoval odvetné utkání z tribuny poté, co byl v předchozím barážovém duelu vykázán z lavičky, protože se příliš vehementně dožadoval odpískání penalty.

Bez excesu se neobešla ani nedělní odveta. Při odchodu ze zápasu se Diego Maradona v útrobách stadionu pokusil napadnout fanoušky domácího týmu, kteří si ho natáčeli na mobilní telefony.

Osmapadesátiletý Argentinec převzal Dorados v září a dokázal s ním postoupit do play-off, kterou hrají týmy první a druhé mexické fotbalové ligy. Zde tým ale nečekaně ztroskotal, byť až na posledním soupeři.

Použitý zdroj: bbc.com/sports

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ostatní

Jihoamerický pohár vyhráli fotbalisté brazilského Atlética Paranaense a postoupili do Poháru osvoboditelů

Fotbalisté brazilského Clubu Atlética Paranaense sídlícího v městě Curitiba porazili ve finále Jihoamerického poháru kolumbijský celek Junior Barranquilla a získali první mezinárodní trofej v téměř stoleté historii klubu.

Odveta skončila stejně jako první duel v Kolumbii 1:1, v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hráči brazilského Paranaense.

Dosud největším pohárovým úspěchem Paranaense, klubu který byl založen již v roce 1924, bylo finále Poháru osvoboditelů v roce 2005, kdy tým z Curitiby nestačil na Sao Paulo.

Letošním triumfem v Jihoamerickém poháru si Atlético Paranaense zajistilo účast v základní skupině Poháru osvoboditelů v příští sezoně.

Použitý zdroj: bbc.com/sports | ČTK

Ostatní

Preview MS klubů: Favorité Real Madrid a River Plate, překvapit může japonská Kašima a mexická Guadalajara

Ve Spojených arabských emirátech začne dnes ve středu 12. prosince 15. ročník mistrovství světa fotbalových klubů. Vítěz Ligy mistrů Real Madrid dokázal vloni jako první obhájit na turnaji kontinentálních šampiónů prvenství a nyní bude usilovat o hattrick. Zabránit mu v tom se pokusí především čerstvý držitel jihoamerického Poháru osvoboditelů River Plate, který bude chtít ukončit pětiletou nadvládu evropských týmů.

Zdroj: Wikimedia

Celek z Jižní Ameriky naposledy vyhrál klubové mistrovství světa v roce 2012, kdy se radovali z prvenství brazilští Corinthians, kteří porazili ve finále Chelsea 1:0. Od té doby dominují evropské týmy.

V historické bilanci jsou s třemi prvenstvími nejúspěšnější Real Madrid s Barcelonou a „Bílý balet“ se tak případným dalším triumfem může osamostatnit v pozici nejúspěšnějšího celku klubového mistrovství. Jeho nový trenér Santiago Solari může na lavičce týmu ze španělské metropole získat první trofej.

River Plate však touží Realu v cestě za vítězstvím zabránit. Argentinský celek si účast na turnaji zajistil teprve v neděli, kdy v odvetě finále Poháru osvoboditelů porazil odvěkého rivala Bocu Juniors 3:1 po prodloužení. Zápas byl z bezpečnostních důvodů odložen a hrál se na neutrální půdě v Madridu.

Tým River Plate se představí na klubovém mistrovství podruhé v historii, před třemi lety podlehl ve finále jinému španělskému gigantovi Barceloně vysoko 0:3.

„Myslím, že jsme byli v Poháru osvoboditelů nejlepší a zaslouženě jsme vyhráli. A teď vzhůru na mistrovství světa klubů. Pojedeme tam nabiti sebevědomím a chceme ukázat, co umíme,“ řekl asistent trenéra River Plate Matías Biscay.

Dva největší favorité Real a River Plate jsou na turnaji šesti vítězů kontinentálních mistrovství a zástupce pořadatelské země tradičně nasazeni až do semifinále, které se hraje 18. a 19. prosince.

Turnaj otevře ve středu souboj domácího Al Ajnu s novozélandským Wellingtonem (dnes v 16.30), jehož vítěz narazí ve čtvrtfinále na africký Espérance Tunis. Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří japonský celek Kašima a mexická Guadalajara.

Finále se odehraje 22. prosince v Abú Zabí. Za poslední čtyři ročníky nebylo finále soubojem evropského a jihoamerického fotbalu jen jednou předloni, kdy Real po prodloužení zdolal japonskou Kašimu.

Použý zdroj:bbc.com/sports

Ostatní

Yaya Touré po pouhých třech měsících opouští Olympiakos. Kam povedou další kroky čtyřnásobného hráče Afriky?

Pětatřicetiletý záložník vydržel v Olympiakosu necelé tři měsíce. Čtyřnásobný vítěz ocenění pro nejlepšího hráče Afriky se do základní sestavy řeckého klubu probojovat nedokázal. Zda zkusí své štěstí někde jinde nebo se svojí bohatou kariérou rozloučí ještě není jasné.

Yaya Touré přestoupil do kádru Olympiakosu po dlouhých osmi letech strávených v Manchesteru City. U Citizens třikrát slavil zisk mistrovského titulu, dvakrát FA Cupu a Capital One Cupu a jednou se radoval i z vítězství v anglickém Superpoháru. Dvakrát se objevil v nejlepší jedenáctce sezóny a v sezóně 2013-14 byl jmenován nejlepším hráčem Manchesteru.

Do Řecka se středopolař vrátil po dvanácti letech, tehdy pomohl týmu k doublu. Jenže jeho druhá štace dopadla neslavně. Yaya se nedokázal probojovat do základní sestavy a po třech měsících v klubu po vzájemné dohodě skončil. „Yaya odchází jako kamarád a dveře do Olympiakosu bude mít vždy otevřené. Jsme si jisti, že se naše cesty ještě někdy střetnou,“ znělo prohlášení klubu.

Největšího úspěchu v kariéře dosáhl Touré ještě před působením v Citizens. V dresu Barcelony vyhrál v jeho posledním roce za katalánský klub Ligu mistrů. Úspěchu se dočkal i v reprezentaci, když v roce 2015 dovedl tým jako kapitán k zisku Afrického poháru národů. Nechybí ani individuální ocenění. Yaya byl čtyřikrát zvolen nejlepším hráčem Afriky a sedmkrát se dostal do sestavy roku svého rodného kontinentu. Jestli bude středopolař pokračovat ve své bohaté kariéře, nebo se rozhodne s fotbalem skončit, ještě není jasné.