Spojte se s námi


Hokej

TV práva na extraligu vyhrála O2 TV Sport! Hokej však zůstane také na ČT. Co víme dál?

Dlouhé měsíce dohadů a nejistot jsou u konce. Společnost BPA sport marketing, která je marketingovým vlastníkem práv Tipsport Extraligy, už zveřejnila výsledky výběrového řízení o získání televizních práv pro sezony 2023/24 – 2027/28.

Publikováno

dne

Dlouhé měsíce dohadů a nejistot jsou u konce. Společnost BPA sport marketing, která je marketingovým vlastníkem práv Tipsport Extraligy, už zveřejnila výsledky výběrového řízení o získání televizních práv pro sezony 2023/24 – 2027/28. Zvítězila společnost O2. Z České televize ale hokej nezmizí.

Na první pohled se v zásadě nic nezmění. Stěně jako v posledních pěti letech, i nadále se budou o extraligové zápasy dělit kanály O2 TV Sport a ČT Sport. Jen s jednou změnou, hlavním vítězem boje o televizní práva je společnost O2.

V kategorii určené pro televizní vysílatele na území České republiky se vítězem dvou ze tří balíčků, a tedy hlavním vysílatelem s garancí nejvyššího počtu přenosů, stala společnost O2 TV,” stojí v oficiální zprávě webu BPA sport marketing.

Přímé přenosy z utkání ELH bude nadále možné sledovat také prostřednictvím České televize, která uspěla se svou nabídkou na vysílání na volně šířeném programu,” pokračuje zpráva. Co však ve výsledku znamená, zatím není zcela jasné. 

Dočkáme se multidimenze?

Ještě v uplynulé sezoně se Česká televize a O2 dělili o práva rovnoměrně. V úterý a v neděli běžel hokej na ČT sport, ve čtvrtek a v pátek pro změnu na O2 TV Sport. V play-off se pak oba kanály střídaly, finálovou sérii už vysílaly oba souběžně.

Tím, že výsledky tendru označují jako vítěze O2, předpokládá se, že se stane tato stanice extraligovým domovem v televizi. O2 už před výběrovým řízením lákalo na multidimenzi, kde by mohli diváci sledovat jakékoliv utkání daného kola. To zatím umožňovala pouze Hokejka TV nebo sázková kancelář Tipsport.

BPA sport marketing v nejbližších dnech zahájí s uvedenými vítěznými zájemci detailní jednání o důležitých aspektech budoucí spolupráce, přičemž bližší informace týkající se zejména podoby vysílání ELH počínaje sezónou 2023/2024 budou představeny na tiskové konferenci, která je naplánována na červen,” sdělila společnost držící marketingová práva české nejvyšší soutěže.

Společnost O2 poté v reakcích na sociální síti Twitter uvedla, že chystá oficiální tiskovou zprávu na středeční odpoledne. Tam by se mohli diváci dozvědět více informací.

Pro řadu z nich je důležité, že o extraligu na veřejnoprávním kanále nepřijdou. Otázkou však je, kolik přenosů bude moct Česká televize vůbec nabídnout. I tyto informace by měla přinést až červnová tisková konference.

Zdroj: BPA sport marketing

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.