Spojte se s námi


Bojové sporty

Trénoval s Vémolou, ale chce ho porazit, než skončí. Teď však Will Fleury musí čelit Škvorovi: Chci získat titul a dotáhnout Oktagon do Irska

Když Oktagon zveřejnil video, na němž Will Fleury podepsal smlouvu, českoslovenští fanoušci nadšení nebyli. Vypadalo to, že dorazil jen další potížista z Irska či Velké Británie, který jim nebude po chuti. Ostatně pourážel celou svou divizi. Je však jiný než Shem Rock či Akonne Wanliss. To ostatně stihl předvést například v pořadu Tváří v tvář, nyní také v rozhovoru pro Ruik.

Publikováno

dne

Když Oktagon zveřejnil video, na němž Will Fleury podepsal smlouvu, českoslovenští fanoušci nadšení nebyli. Vypadalo to, že dorazil jen další potížista z Irska či Velké Británie, který jim nebude po chuti. Ostatně pourážel celou svou divizi. Je však jiný než Shem Rock či Akonne Wanliss. To ostatně stihl předvést například v pořadu Tváří v tvář, nyní také v rozhovoru pro Ruik.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Will Fleury měl několik nabídek, vybral si však Oktagon

Will Fleury bojoval v Bellatoru či v PFL, ve 35 letech se pyšní bilancí 11-3, aktuálně bychom jej hledali na 80. místě světového žebříčku v rámci polotěžké váhy. Jedná se zkrátka o velké jméno, které pro Oktagon bylo zajímavé.

Československá organizace se o něj ale musela rvát. „Měl jsem několik nabídek, ale Oktagon na mě působil, že je to nejlepší možnost, kde mohu zanechat odkaz, na kterém pracuju. Líbí se mi, jak promuje zápasy. Mimo to jsem už bojoval ve velkých arénách, ale myšlenka, že bych si mohl zabojovat na fotbalovém stadionu, je vzrušující,“ říká v rozhovoru pro Ruik irský válečník.

Když ovšem Oktagon oznámil jeho podpis, neudělal si zejména u československých fanoušků nejlepší jméno. Pourážel víceméně veškerou špičku své váhové divize. „Byl to plán, chtěl jsem dostat zápas,“ přiznává.

A že se to fanouškům nelíbilo? „Jsem Will Fleury a budu jím i nadále. Pokud se vám to nelíbí, je to váš problém,“ má jasnou odpověď pro všechny, kterým se zatím nepozdávají britští a irští bojovníci.

Utká se s Vémolou?

Zajímavé bylo, že se Will Fleury ve videu opřel například do Rafaela Xaviera, s nímž v minulosti trénoval. Brazilec měl mluvit o kamarádském vztahu, načež ve videu Ir kontroval tím, že neumí ani anglicky a že už prý jednou zápas odmítl. „Bylo to na začátku roku 2022, myslím. Pokud by to teď přijal, rád bych se s ním utkal,“ prozradil veterán Bellatoru.

Pochopitelně měl vzkaz i pro Karlose Vémolu, úřadujícího šampiona. Ten prý nepůjde do důchodu, dokud se spolu nesetkají v kleci. S Terminátorem má ovšem společnou historii.

„V pořadu Oktagon Hype jsem Bryanu Laceymu řekl, že jsem s Karlosem kdysi trénoval v Londýně. Má to příběh. Pořád bych s ním chtěl bojovat, i když chce v létě končit kariéru,“ říká Will Fleury. O to zajímavěji pak lze vnímat reakci Vémoly, který dle všeho neví, kdo Ir vůbec je.

Chci vyhrát titul, přiznává Will Fleury

„Chci bojovat na vyprodaných stadionech, porážet nejlepší bojovníky, kteří tu jsou, vyhrát titul a pak dotáhnout velký galavečer do Irska. Pracuju na svém odkazu v tomto sportu a jsem předurčen k tomu, abych dokázal něco speciálního, než skončím,“ promluvil Will Fleury o svých ambicích.

Že se nejedná o nějak arogantního a až příliš užvaněného fightera, to prokázal již před pár týdny v pořadu Tváří v tvář, kde se setkal se svým prvním soupeřem v Oktagonu. Tím bude už 20. dubna v Birminghamu český veterán Daniel Škvor.

„Moc jsem si to užil. Navíc se mi líbilo, že Škvor působil nervózně,“ nechal se slyšet. V pořadu nicméně prohlásil, že na to šel český ranař chytře, když přehodil veškerý tlak na Ira.

„Pokud necítíte tlak, tak k sobě nejste upřímní. Ale je to něco, co si musíte zasloužit. Je to privilegium. Čím větší tlak cítím, tím více se cítím naživu,“ dodal.

Zajímavým krokem v oné show bylo, že Will Fleury vyjmenoval Škvorovi jeho slabiny. Kvůli tomu, aby jej znejistil a ukázal mu, že je připraven? „Jen jsem dostal otázku, tak jsem na ni upřímně odpověděl. Nepřemýšlím nad těmi věcmi takto, takové myšlenky vychází z vnitřní slabosti.“

Od zápasu má jasná očekávání. Jakmile uvidí příležitost, hodlá ji využít. Jenže před anglickým publikem nebude úplně doma: „Ir by se nikdy nespoléhal na podporu Angličanů, takže mě přijede podpořit rodina a pár přátel.“

Aktuálně se tedy soustředí přímo na Škvora. „Ale až ho porazím, chci někoho výše umístěného. Rád bych zápasil s někým o post dalšího titulového vyzyvatele,“ nechal se slyšet 35letý bojovník.

Zdroj: Ruik

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.