Spojte se s námi

Reprezentace

Trenér Šilhavý musí nominovat hráče, kteří na hřišti nechají všechno, ne ty, kterým stačí jen nosit reprezentační dres

Zveřejněno

dne

V sobotu v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy v kosovské Prištině převedli čeští reprezentanti hanebný výkon, který nebyl vůbec důstojný výkonu reprezentantů České republiky. Trenér našeho týmu Jaroslav Šilhavý bude muset hodně přemýšlet, když bude na další kvalifikační utkání nominovat hráče, kteří by měli reprezentovat naši republiku.

Zdroj: www.slavia.cz

Tady vůbec nejde o to, že jsme prohráli, což je komplikace k předpokládanému boji o druhé místo ve skupině, ale způsob, jakým se prohrálo. Domácím fotbalistům stačila jedna herní vlastnost, kterou čeští fotbalisté nepředvedli skoro po celý zápas vůbec. Ta fotbalová vlastnost se jmenuje bojovnost.

Když k tomu ještě připočteme to, že domácí nebyli kompletní a někteří klíčoví hráči jim chyběli, tak lepší situaci český reprezentační tým před tímto zápasem nemohl ani mít. Ovšem tuto možnost naši reprezentanti nevyužili a nakonec prohráli 2:1.

Jde o to, že výkon nebyl důstojný a jestli Jan Bořil po utkání řekl, že se hráči nemají za co stydět, tak pravdu podle mě nemluví. Výkon postrádal nejen bojovnost, ale i tým neměl žádnou duši. Výkon hlavně záložní řady, která má být motorem týmu, nebyl dobrý a našemu týmu chyběl i leader. Hráč, který byl dal mužstvu svoji tvář a vytvořil z něj skutečný TÝM.

Když se na naše záložníky podíváme podrobně, tak Lukáš Masopust předvedl podprůměrný výkon, Alex Král právě přestoupil do Ruska, Vladimír Darida je jen stínem hráče z minulých let, Tomáš Souček působil unaveným dojmem, snad jen Jakub Jankto měl určité záblesky v útočné fázi.

Výkon Brankáře Tomáše Vaclíka a celé obrany nebyl vůbec jistý a útočník Patrick Schick dal sice gól, ale druhou, prakticky rozhodující šanci zápasu, kdy šli naši čtyři hráči proti dvěma hráčům soupeře, neproměnil, když místo přihrávky volil střelu, kterou domácí brankář chytil.

Český tým připomínal orchestr bez dirigenta, který chce koncert nějak dohrát a přitom si myslel, že to dobře dopadne. Pokud trenér Šilhavý chce být úspěšný, tak musí nominovat hráče bojovníky, kteří nechají na hřišti všechno.

Český divák, když uvidí, že hráči bojovali po celý zápas, tak jim případnou prohru určitě odpustí. V sobotu to ale nebyli žádní bojovníci, ale soubor jedinců, který si myslel, že to dobře dopadne. Ono to ale nedopadlo, tak mají hráči z ostudy kabát a trenér Šilhavý má o čem přemýšlet.

Reklama
9 komentářů

9 Comments

 1. Sergio Batata

  9.9.2019 na 11:35

  Myslim ze clanek vystihuje momentalni atmosferu v narodnim tymu. Tihle mladi jsou spokojeni se svymi platy v klubech a nechteji se uz dale posouvat jako treba generace okolo Nedveda. Tamti hoši ikdyz umeli hrat fotbal tak proste bojovali. Tahle pocitacova generace to neumi.

 2. pepa

  9.9.2019 na 12:15

  to je další z demagogií, těch co ve voli do pozice jediného a znalého všeho! pokud by to platilo musely být těmi hráči lidé jako autor článku a jemu podobní i ten sergio, jestli že někdo na něco nemá i když se roztrhá tak lepší nebude i když do toho duši dá lepší nebude, to musí snad pochopit každý i ten autor,kdyby to tak nebylo tak všichni budou mistři světa, všichni budou držiteli zlatého miče a kopačky atd.atd.–tady přesně platí že po bitvě je každý generál- sytý hladovému nevěří- tak ani nesportovec sportovci nevěří–asi tak

 3. Vítězslav

  9.9.2019 na 12:53

  Pane Pepo, jestli jste koukal včera na sranda mač Bývalé reprezentace v Olomouci tak by jste asi toto nenapsal na těch chlapech bylo i po létech vidět,že fotbal hrát umí a hlavně,že je baví. Což se o těch našich primadonách říci nedá. Nevím jaké odměny dostávají za repre, ale zřejmě málo a podle toho ten výkon taky tak vypadal. Když někoho repre nebaví, měl by ji trenérovi s díky odmítnout a nezabírat místo někomu kdo by reprezentovat chtěl a to si myslím, že každý ví již před bitvou.

 4. Pavel Koudelka

  9.9.2019 na 17:09

  Pomada na hlavach mi nevadi,kerky mi nevadi,vadi mi,ze za prumerny odvedeny vykon natahuji ruce pro nadprumerne platy! Reseni – dat jim prumerne platy CR ,kdyby se jim to nelibilo ,at jdou na pracak pozadat o praci dle svych shopnosti.A bylo by razem po jalovych debatach.

 5. Kritik

  9.9.2019 na 18:46

  Když někde má zajištěný místo v sestavě a kapitánskou pásku něco typu Suchýho, tak je něco špatně. Takovej dřevák by si nezahrál ani za Maltu, jen Šilhavka ho pořád staví do základu. V Kosovu nám to prohrál on. I ten debakl v Anglii jde na triko tomu hnojovi Suchýmu. Nejhorší kapitán reprezentace od dob Ujfalušiho v kvalifikaci na MS 2010, možná ani ten nebyl takovej zoufalec jako tahle parodie na obránce. V Černý Hoře nesmí takovej dřevák nastoupit, chceme-li pomejšlet na úspěch.

  • Mycwa

   10.9.2019 na 16:28

   Ujfaluši ty debile hrál za Atletico, Fiorentinu, apod. Srovnávat ho s tím zmrdem Suchym je urážka Ujfalušiho!!!

 6. robert

  9.9.2019 na 19:55

  Češi předvádějí dlouhodobě těžkopádný,nekoukatelný alibistický připosraný fotbal s nekonečným obehráváním míče do strany a dozadu,takže si za chvíli připadáte že sledujete házenou,takhle bez individuálních dovedností směrem dopředu nemohou dávat goly a vítězit.Stačí když papírově slabší soupeř běhá a bojuje a oni jsou v tu chvíli bezradní.Není daleko doba kdy tenhle tým budou porážet soupeři jako Malta,nebo Lichštejnsko.

 7. Aleš

  9.9.2019 na 20:03

  To není o bojovnosti. Ti kluci na to prostě nemají kvalitu.Nechápu co od nich čekáte.

 8. Mycwa

  10.9.2019 na 16:27

  Trenér Šilhavý by hlavně měl přestat tlačit do repre kdejakýho seshitce co ho chce Tvrdík prodat ven!!! Díky tomu co tam ted je mě repre vubec nezajímá a nebudu se dnes ani dívat.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Ostatní

Katar nadále porušuje lidská práva a práva pracovníků. Na přípravách mistrovství světa to nic nemění

Zveřejněno

dne

Mistrovství světa 2022, které se má odehrát v Kataru, je od samotného oznámení pořadatelské země doprovázeno kritikou a nemalou dávkou kontroverzí či různých nařčení. Dlouhodobě je pořadatelský stát napadán především z hlediska nedodržování lidských práv, přičemž již v minulosti slíbil nápravu. Dle nově zveřejněných výsledků výzkumu Amnesty International se na situaci však nic nezměnilo.

Embed from Getty Images

Nejnovější zpráva, kterou vydalo celosvětové hnutí Amnesty International, jenž monitoruje porušování lidských práv a iniciuje kampaně na jejich dodržování, usvědčuje Katar z neustálého porušování lidských práv. Výsledky výzkumu nicméně nemonitorují přímo pracovníky, kteří připravují vše na chystající se mistrovství světa, ale spíše všeobecnou situaci v zemi.

Podle zprávy tohoto hnutí, která je psána na 52 stran, mají tisícovky zaměstnanců pracovat bez vyplacení mzdy, a to i mzdy za několik měsíců. Více než 1 600 zaměstnanců se pak rozhodlo podat stížnost, nicméně bez větších úspěchů. Amnesty International tak vyzývá katarské úřady k “ukončení ostudné reality v podobě vykořisťování pracovníků”. Zajímavé pak je, že v minulosti byla zřízena komise, která měla zlepšit a chránit práva pracovníků. Svůj účel však nezvládá splňovat.

„Navzdory významným slibům velkých reforem, které Katar učinil, zůstává situace vůči pracovníkům nadále bezohledná. Migrující pracovníci často šli do Kataru s nadějí, že svým rodinám poskytnou lepší život. Namísto toho se mnoho z nich vrací domů poté, co několik měsíců neobdrželi mzdu, přičemž se jim nedostává téměř žádné pomoci, která by je před tímto chránila,“ vyjádřil se Stephen Cockburn, zástupce Amnesty International pro globální záležitosti.

Report také informuje o tom, že některé společnosti, jenž pracovníky zaměstnávaly, krátce po problému s nevyplácením mezd přestaly nadobro fungovat a tudíž je o to komplikovanější z nich nevyplacené mzdy vymáhat.

Embed from Getty Images

Nutno podotknout, že v listopadu 2017 katarské úřady schválily nové zákony na zlepšení práv pracovníků, když Katar podepsal dohodu s mezinárodní organizací OSN. Dohoda zahrnovala zrušení zákonů, které zaměstnavatelům a firmám dávaly extrémně dominantní postavení, neboť bez jejich souhlasu nemohli zaměstnanci změnit zaměstnání či opustit zemi.

Nové právní předpisy pak slibovaly alespoň dočasné zavedení minimální mzdy, vytvoření pojištěneckého fondu zaměstnanců a zřízení výborů pro řešení sporů, jenž se týkají zmíněné problematiky. Jenže rovněž zmíněná nová zpráva od Amnesty International uvádí, že ani jeden z těchto slibů není dodržován zrovna podle představ.

K reportu celosvětového hnutí se vyjádřila i FIFA, která samozřejmě tvrdí, že dodržování lidských práv, a především pak u dělníků pracujících na přípravách světového šampionátu, bere velice vážně. „Chtěli bychom poznamenat, že se zpráva netýká příprav na mistrovství světa. Nejvyšší orgán, jenž řeší infrastrukturu, potvrdil, že dodavatelé uvedení ve zprávě nikdy nebyli zapojeni do projektů světového poháru v Kataru,“ zní ve vyjádření FIFA.

„Uznáváme však důležitost nového výboru pro pracovní spory jako důležitou součást širších reforem v oblasti pracovních práv, které probíhají v Kataru. Víme, že katarské orgány intenzivně spolupracují s Mezinárodní organizací práce a dalšími zúčastněnými stranami s cílem dále zlepšit účinnost tohoto složitého, ale vitálního mechanismu,“ pokračuje oficiální status hlavní řídící organizace světového fotbalu.

Embed from Getty Images

„FIFA nadále spolupracuje s dalšími stranami na zajištění dodržování práv pracovníků, kteří se podílejí na činnostech souvisejících se světovým pohárem FIFA. Kdykoli je v tomto rozsahu zjištěn problém, FIFA jej ihned řeší s katarským protějškem prostřednictvím příslušných orgánů,“ zakončuje vyjádření FIFA.

Mimo to je zajímavé, že se médium BBC snažilo kontaktovat katarskou vládu v únoru tohoto roku ohledně stejné problematiky. Vláda měla odpovědět, že vítá pokračující zájem o kontrolu svých systémů ze strany Amnesty International a oficiálně přiznala, že pouze během roku 2018 musela penalizovat či zakázat 11 994 společností za porušování práv zaměstnanců.

Je skutečně na pořadu dne, aby takový stát, v němž je dodržování lidských práv obrovským problémem, pořádal tak obrovskou akci, jakou mistrovství světa ve fotbale bezesporu je?

Pokračovat ve čtení

La Liga

Robert Moreno: Pracujeme na tom, aby Ansu Fati mohl hrát za Španělsko

Zveřejněno

dne

Utkání Barcelony a Valencie sledoval z hlavní tribuny stánku Camp Nou také současný lodivod hlavního národního výběru Španělska, Robert Moreno. Ten se v poločase nechal slyšet, že by rád vyzkoušel v barvách La Roji Ansua Fatiho.

Embed from Getty Images

Ansu Fati je v poslední době jménem číslo 1 v Barceloně a není proto divu, že někteří už začali pošilhávat po jeho reprezentačním debutu. Ten by mohl přijít ve španělském mančaftu do sedmnácti let, na který na přelomu října a listopadu čeká mistrovství světa v této věkové kategorii.

První ale musí jeho otec získat španělské občanství, což nebude obtížné, jelikož v této zemi pracuje a žije již 10 let. „Možným vystoupením Fatiho v reprezentaci se nezabývám a nemám to pod kontrolou. Lidé ve federaci pracují na tom, aby se objevil ve španělské reprezentaci,“ pravil Moreno.

Finální rozhodnutí je pak ovšem na hráči. Federace pracuje na tom, aby měla nejlepší hráče a pro Barcu je to celé velká radost, jelikož Ansu pochází z La Masie. Musíte být trpěliví a já doufám, že bude i on,“ dodával. Mladík žije ve Španělsku – nejprve to bylo v Seville a od roku 2012 v Barceloně.

Připomeňme, že Fati – jinak kmenový hráč celku do devatenácti let zvaného Juvenil A – navázal na debutovou trefu v Pamploně gólem po pouhých dvou minutách a asistencí v dalších pěti. Celkem už se tak ve třech startech za áčko, přičemž nyní to bylo poprvé v základu, prosadil dvakrát.

Pokračovat ve čtení

La Liga

Piqué: Věděl jsem, že Messi může po každé sezoně odejít, ale není třeba se obávat

Zveřejněno

dne

Gerard Piqué potvrdil v pořadu „El Larguero“ na rozhlasové stanici Cadena SER ještě před prezidentem Barcelony fakt, že Lionel Messi má sktuečně ve smlouvě klauzuli, která mu umožňuje volný odchod po skončení každého ročníku, ovšem podle něj se nemusí barcelonští fanoušci ničeho strachovat.

Embed from Getty Images

Mám s Leem dobrý vztah a už jsem věděl, že existuje taková možnost. Všichni známe Leovu vazbu k Barceloně a vůbec mě to netrápí. Při jednání o nových smlouvách hráči žádají klub o různé věci a některé z nich jsou akceptovány, zatímco jiné ne,“ pravil Gerard Piqué ke kontraktu, který Lionel Messi podepsal před dvěma lety.

A pokračoval: „Myslím si, že Leo si po tolika letech v Barceloně vybojoval možnost rozhodovat o své budoucnosti. Je naprosto oddaný klubu a za všechny ty roky bylo nemožné vidět Lea odcházet. Doufám, že v Barceloně setrvá do čtyřicítky,“ tvrdil stoper, jenž se poté vrátil k hlavní letošní sáze.

Byla to dlouhá telenovela, což je normální vzhledem k tomu, o jakém hráči je řeč, co reprezentuje a jeho minulosti. Je to však u konce a musí se jít dál. Přestupové okno otevřené až do 3. kola LaLigy je možná nesmysl. Liga začne a přestupové spekulace přetrvávají,“ řekl o Neymaru Júniorovi.

Přeji mu to nejlepší. Mluvil jsem s ním a řekl mu, že doufám v dobrou sezonu pro něj. Ve fotbale nikdy nevíte a každý rok máte šanci.“ Na závěr se vyjádřil k možnému návratu do španělské reprezentace. Z té odcházel loni v srpnu a aktuálně reprezentuje pouze katalánský výběr.

Viděl jsem, že vyhráli 2:1. Svého času jsem se už rozhodl a nyní se musím soustředit na Barcelonu. Doufám, že Španělsko vyhraje Mistrovství Evropy,“ zněla odpověď Piquého, jemuž bude příští rok v únoru 33 let a jenž strávil reprezentační pauzu v New Yorku.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené