Trenér hokejových juniorů Rulík vzpomíná na nejlepší momenty MS! Které vypíchnul?

Čeští juniorští hokejisté si získali srdce obrovského množství fanoušků. K obrazovkám jich každý zápas přitáhli statisíce a málem se dostali na samotný vrchol. Prohra ve finále bolí, je ovšem obrovským úspěchem, který docení samotní účastníci s postupem času. Nyní se tým vrátil do České republiky a kouč Radim Rulík sdělil momenty, který se mu zaryly do paměti.

Přípravné zápasy na mistrovství světa juniorů nenaznačovaly, že bychom se mohli těšit na úspěch. Tým do 20 let z osmi utkání vyhrál pouze dvě a mnozí fanoušci byli skeptičtí.

I proto bylo obrovským překvapením, když tým trenéra Radima Rulíka zdolal v úvodním zápase Kanadu 5:2. Tím si hráči získali fanoušky a do konce turnaje nabírali další.

Následně porazili Rakousko 9:0, prohráli až na nájezdy se Švédskem 2:3 a vyhráli nad Německem 8:1. Tyto výsledky znamenaly první příčku ve skupině.

V tuzemských vodách se již mluvilo o šanci na medaili, v zámoří se Čechům nevěřilo. Po dalším vynikajícím výkonu a vysoké výhře nad Švýcarskem 9:1 ale bylo jasné, že stačí vyhrát jeden ze dvou zápasů a medaile je doma.

Češi v semifinále chytli Švédy a byli blízko porážce. Necelou minutu před koncem ale přišlo na řadu vyrovnání a následná výhra v prodloužení.

Mohlo se tedy slavit, medaile byla jistá, otázkou již bylo pouze to, jaké bude barvy. Zlato bylo blízko, zápas s Kanadou došel taktéž do prodloužený, severoamerický celek ale dokázal dostat puk do sítě a mohl slavit trofej.

Hráči i realizační tým byli zklamaní, avšak nutno dodat, že na tento úspěch docení zejména v budoucnu. Trenér Rulík po příletu novinářům řekl tři momenty, na které nejvíce vzpomíná.

„Hned tím prvním byla úvodní výhra nad Kanadou. Ten zápas se nám neskutečně povedl a mužstvo se tím nastartovalo. Druhým takovým momentem bylo, jak se nám podařilo otočit semifinále se Švédy.

A třetím pak třetí třetina finále s Kanadou. Tam jsme se do utkání neskutečně vrátili a viselo to opravdu na vlásku, aby se to překlopilo na naši stranu a dotáhli jsme to ke zlatu,“ řekl na tiskové konferenci.

Zdroj: Livesport