Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Trenér Hallgrímsson rezignoval na post trenéra islandské reprezentace

Publikováno

dne

Úspěšný a velmi oblíbený trenér Heimir Hallgrímsson už není trenérem Islandu. Po sedmi letech se muž, který se kromě trénování věnuje i zubařině, rozhodl odejít na vlastní žádost po nepříliš povedeném MS.

Jednapadesátiletý trenér Hallgrímsson nejdříve dělal asistenta švédskému trenérovi Lagerbäckovi. Společně dosáhli velkého úspěchu, když se na Mistrovství Evropy dokázali s podceňovaným celkem probojovat až do čtvrtfinále, kde statečně vzdorovali tehdejším finalistům z Francie. Po ME Lagerbäck odešel a hlavním trenérem se stal právě Hallgrímsson.

Jako prvnímu trenérovi v islandské historii se Hallgrímssonovi povedlo dostat reprezentaci na MS. Island nemusel hrát ani baráž, neboť svoji skupinu vyhrál, přičemž měl ve skupině týmy jako Chorvatsko či Ukrajina. V Rusku dostal Island do skupiny Argentinu, Nigérii a již z kvalifikace známé Chorvatsko. V prvním zápase dokázal Hallgrímsonův celek vyválčit cenný bod s Argentinou, jenže prohra 0:2 s Nigérií výrazně snížila šance na postup. V závěrečném utkání musel Island porazit Chorvatsko, avšak přišla prohra 1:2 a konec účinkování v turnaji.

I přes brzký konec na MS může Hallgrímsson považovat svoje sedmileté účinkování u reprezentace za mimořádně úspěšné. Otázkou zůstává, zda jeho trenérská kariéra bude pokračovat nebo jestli se začne naplno soustředit na práci zubaře, kterou tak miluje.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.