Spojte se s námi

Ostatní

Tottenham přišel o Alderweirelda

Publikováno

dne

Do víkendového zápasu jedenáctého kola Premier League nastoupí Tottenham bez svého důležitého stopera Tobyho Alderweirelda. Jaké příležitosti to přinese pro soupeře z Crystal Palace je otázkou. V obranné trojici se v nedělním zápase nejspíše objeví trio Vertonghen, Sáchnez, Dier.

Toby Alderweireld tvoří stabilní obrannou dvojici se svým krajanem Vertonghenem. Tentokrát jej však do hry nepustí zraněný stehenní sval. Toto zranění si odnesl ze zápasu LM s Realem Madrid.

http://gty.im/869093754

Toby Alderweireld vyrostl pro velký fotbal v Ajaxu. Tam se již jako mladík vypracoval ve stabilního člena kádru a v sezóně 2013/2014 přestoupil do Atlética Madrid. Tam strávil jen chvíli a v sezóně 2014/2015 nastupoval již v Southamptonu.

Zde strávil jednu sezónu a po skvělých výkonech po něm sáhl Tottenham. V Tottenhamu hned v první sezóně patřil do základní sestavy. Letos stihl odehrát 10 zápasů v lize a 4 v LM.

Se svými 186 centimetry a 81 kily není tím nejsilnějším ve vzdušných soubojích. Na druhou stranu má Toby obrovské přednosti v psychických oblastech. Další jeho předností je technika. Toby umí rozdávat krátké a střední přihrávky s velmi velkou přesností.

http://gty.im/867701200

Mezi top úspěchy patří 3 tituly v Eredivisii, jeden v Primera División a další Superpoháry. Je také dlouhodobým členem belgické reprezentace.

Závěrem nezbývá, než popřát Tobymu brzké uzdravení a další úspěchy. Stejně jako Spurs výhru v nedělním zápase proti Crystal Palace.

Reklama

Oblíbené