Spojte se s námi


Tipsport Extraliga

TOP 3 favorité na titul aneb Proč vyhraje jeden z extraligových gigantů?

Jen co se poslední reprezentační přestávka dostane za cílovou čáru, rozjede Tipsport Extraliga znovu svůj kolotoč. Kolotoč, který už nebude zastavovat a poslední jízdu nabídne v první polovině dubna, kdy je na programu finále play-off. Do vyřazovacích bojů zbývá odehrát zhruba osm kol. O největších kandidátech na titul už ale máme jasno teď.

Publikováno

dne

Jen co se poslední reprezentační přestávka dostane za cílovou čáru, rozjede Tipsport Extraliga znovu svůj kolotoč. Kolotoč, který už nebude zastavovat a poslední jízdu nabídne v první polovině dubna, kdy je na programu finále play-off. Do vyřazovacích bojů zbývá odehrát zhruba osm kol. O největších kandidátech na titul už ale máme jasno teď.

Před začátkem sezony byly pasovány na největší favority týmy Pardubic, Sparty a Třince. Na sklonku základní části se nic zásadního nemění. Nikdo další zatím nevystrčil růžky natolik, že by se nějak výrazně o Masarykův pohár přihlásil.

Alepoň prozatím. Play-off je samozřejmě jiná soutěž, kde se překvapení nebo nějaký černý kůň může objevit velmi rychle. V tuto chvíli to ale zatím vypadá, že si jarní chvíle slávy užije jeden z těchto tří týmů.

HC Dynamo Pardubice

Dynamo je největším favoritem na titul už dvě sezony po sobě. Není se taky čemu divit. Majitel Petr Dědek napumpoval do skladby týmu peníze, o jakých si může většina účastníků extraligy jen nechat zdát. Co jméno na soupisce, to zvuk s reprezentačními ambicemi.

Klub může veřejně prohlašovat, že o titulu se v kabině nemluví a Pardubice jenom zkrátka chtějí dojít co nejdál. Faktem ale je, že s takto natřískaným týmem bude cokoliv jiného než titul neúspěch. Důkazem jsou i poslední dny, kdy Dynamo před přestupovou uzávěrkou ještě více posílilo už tak silný kádr.

Dokonce se majitel zřekl v průběhu sezony i trenérského esa Václava Varadi. Jestli to byl od vedení klubu majstrštyk nebo krok vedle, to ukáží následující týdny. Hráči na ledě budou rozhodně chtít ukázat, že dokáží vyhrát i bez tvrdé ruky na střídačce. 

HC Sparta Praha

Rok co rok je hokejová Sparta jedním z nejžhavějších kandidátů na titul, ale na zlatý večírek čeká už dlouhých 17 let. Zázemí, sponzory, finanční prostředky i silnou fanouškovskou podporu. To všechno prakticky mají Pražané k dispozici.

Letos by to však mohlo být jiné. Nejen že je Sparta tradičně silná, ale vypadá možná ještě silněji než v předchozích letech. Zkušeností má v týmu na rozdávání, nechybí ani řada hokejistů v nejlepších letech.

Celý kolos řídí velmi charismatický kouč Pavel Gross. Reálně třeba právě on může být ten poslední díl mozaiky, který do všeho zapadne na zlaté cestě za vytouženým titulem. Hlavní město by už kýžený úspěch v hokeji potřebovalo. V Praze si to uvědomují úplně všichni.

HC Oceláři Třinec

Jenomže v závětří už zase číhá dračí bestie, která se probouzí právě na sklonku jara. Co do počtu hvězd nemají Oceláři tak zvučný tým, jakým se pyšní Dynamo nebo Sparta. Na druhou stranu však vlastní klub z pod Javorového fungující recept na úspěch.

Do třinecké organizace jej vnesl Václav Varaďa a jeho odkaz v kabině je znát i po téměř dvou letech po jeho odchodu. Jeho nástupce Zdeněk Moták se chopil kormidla více než důstojně a navazuje na úspěšná léta. Kabina Ocelářů zkrátka ví, kudy vede cesta k titulu a to bude největší zbraň i letos.

Z Třince nevyprchal ani hlad po úspěchu, mistrovská kocovina je ve WERK ARÉNĚ sprostý výraz. Je tu ještě jeden faktor, který hraje třineckým do karet. Oproti výše zmíněným kandidátům, na úspěch Ocelářů není vyvíjen takový tlak. Zatímco oni vyhrát můžou, Sparta a Dynamo už musí.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené