Tomáš Vlasák: To máme jako začít obvolávat dva a půl tisíce fanoušků, že na hokej nemůžou?

Koronavirus v České republice nabírá na síle a majitelé sportovních klubů z toho začínají být velmi nervózní. Aby také ne, když by to pro ně mohlo znamenat bankrot. O to více propadají beznaději poté, co nový ministr zdravotnictví Roman Prymula přišel s novými podmínkami pro konání akcí – maximálně 1 000 osob!

Zdroj: hcplzen.cz

Nařízení vlády samozřejmě nedoléhají pouze na sport, ale i na ostatní druhy podnikání. Co se však sportu týče, tak především v hokeji se zdají být problémy nejvážnější.

K celé situaci se vyjádřil i Tomáš Vlasák v rozhovoru pro sport.cz, v němž prozradil to, že by raději za stávajících podmínek ligovou sezonu přerušil.

“Doteď jsme mohli na stadion pustit 3509 diváků a všichni to jsou permanentkáři. A teď jako máme začít obvolávat dva a půl tisíce fanoušků, že na hokej nemůžou, nebo smějí jít jen na jeden zápas a na druhý se to vymění?! To přece nejde, to je blázinec!”

A podle bývalého vynikajícího hokejisty není sám, podobný názor sdílejí i ostatní kluby, které si uvědomují ničivé důsledky těchto opatření.

Fotbalové kluby, zdá se, jsou na tom o něco lépe, přeci jenom mají více možností výdělků než ty hokejové. Už jen provize z prodeje hráčů tvoří nemalou částku z rozpočtu. Tu si však majitelé hokejových klubů do svých aktiv nepřipíší, alespoň tedy ne v tak vysokých částkách.

A je tu i řada dalších faktorů, které hokejové kluby znevýhodňují. Bude tak velmi zajímavé sledovat, jak se s tím majitelé poperou a zda se skutečně odhlasuje přerušení extraligy. Pokud bude současný vývoj pandemie koronaviru pokračovat, tak jim asi ani nic jiného bohužel nezbyde.

Zdroj: Sport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Je to zhovadilost ! Pokud má stadion kapacitu 6 a více tisíc měli tam nechat vpustit 2 tis.fanoušku kteří by ale museli mít po celou dobu na nose a ustech roušku + prvé 2 řady za střidačkami a trestnou lavicí by zustali neobsazené!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.