Spojte se s námi


Různé

Tomáš Jurčík chce vyhrát Hanspaulku a také medaili z Ligy mistrů

Publikováno

dne

Po velice úspěšném představení vzorného týmu G.I.C La Plate Hanspaulské ligy v letošní EMF Lize mistrů v Montenegro jsme požádali celou sestavu hráčů o odpovědi na několik otázek, kterými bychom rádi také tímto způsobem v historii nejúspěšnější český tým malého fotbalu, účastníka a semifinalistu Ligy mistrů, představili.

Tomáši Jurčíkovi je 32 let, je pravák, střední záložník a jako hostující hráč v La Plate odehrál v Lize mistrů 2022 všech 7 utkání s obrovským důrazem na kvalitní obranu, významně rozvíjel s týmem taktickou přípravu, jeho vynikajícím vedením týmu na hřišti přispěl ke špičkové kvalitě hry celého týmu a podařilo se mu i skórovat.

Tomáši, gratulujeme, můžete se krátce představit a říct něco o sobě, o svém životě, o rodině, o studiu, o práci apod.?

Jmenuji se Tomáš Jurčík, fotbal jsem začal hrát v 10 letech, kdy jsem se zároveň přestěhoval z Ostravy do Prahy. Prošel jsem kluby Slavia, Sparta, Bohemians, testy v Rusku a v Německu a teď hraji za Třeboradice.

Hrajete malý fotbal na nejvyšší úrovni a jak se ukázalo, tak i na Evropské. Co pro vás sport a fotbal znamená?

Malý fotbal mě baví více než velký. Je to akční a skvěle takticky svázaný sport. Doufám, že v mém věku uděláme ještě týmově nějaký velký úspěch.

Kde, resp. ve kterém okamžiku se vzala ta chvíle, že jste začal vnímat příležitost zahrát si o postup do Ligy mistrů?

Byl jsem osloven s Ligou mistrů od kamarádů z La Plate a jsem rád, že jsme se domluvili a mohl jsem si ji s touto skvělou partou zahrát.

Co jste cítil před úplně prvním zápasem ve skupině, když jste nastupovali proti favoritovi turnaje, z poloviny obsazeném reprezentanty – úřadujícími mistry Evropy?

První zápas jsem cítil respekt a zároveň lehké obavy z našeho složeného týmu, kde jsme se všichni pohromadě viděli poprvé, ale tím, že nebyla nervozita, tak jsem si to pořádně užil.

Jak se vám turnaj LM v Montenegro líbil?

Turnaj se mi líbil moc, hlavně kvalita a rozměr hřiště, opakuji se, ale myslím si, že ten úspěch jde z naší skvělé party.

Jaké jste měli podmínky pro váš úspěch, kterého jste dosáhli a tím úplně všechny překvapili?

Podmínky byly super: ubytování, let (jelikož ne každý mohl letět a není sranda cestovat 17 hodin a hned ten den hrát zápas, jako to měly například Pardubice), servis na zápasy. Celkově bylo vše super.

Jaká jste byla parta v týmu, co a kdo vás povzbuzoval k tak vynikajícímu výkonu a jak hodnotíte kvalitu a projev na hřišti – váš, soupeřů i rozhodčích?

Parta za mě vynikající a i věkově vyvážená, což je hodně důležité. Super je, že malý fotbal se muže hrát skoro v každém věku a to potvrdili i naši soupeři, jelikož náš tým byl nejmladší. Rozhodčí až na pár divných písknutí a ovlivnění simulováním soupeře dobrý (jako ve škole za 3).

Jaké jsou vaše další plány a máte ještě nějaké dosud nesplněné sny?

Plány? První sezónu, jako hrající trenér, chci vyhrát s Korábem Superligu malého fotbalu. První těžké utkání v nové sezóně v Plzni jsme jasně vyhráli a teď musíme vyhrávat dál. Chci vyhrát Hanspaulku, jelikož třikrát po sobě třetí místo je fajn, ale furt je to druhé. Chci také medaili z Ligy mistrů. Kdyby se povedlo nakouknout do reprezentace, byl by to další zážitek, tak uvidíme.

Sestava týmu v EMF Liga mistrů 2022: G.I.C LA PLATE DE CÜNDE PRAHA, ČESKO

Hráči: Jakub STENHO (C, B), Tomáš JURČÍK, Jakub NOVÝ, Michal VÁVRA, Tomáš PLÁNIČKA, David BARAN, Marek BROŽ, Matěj NĚMEC, Jakub SEDLÁČEK a Radovan LOKŠA

Kouč – Manažer: Miroslav VOSTATEK

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.