Reklama

Tokio hlásí první problémy, ceremoniál povede nový režisér

I když do startu her zbývá necelých 24 hodin, organizátoři a jednotlivé výpravy řeší první problémy.

Tokio odvolalo režiséra ceremoniálu i dvorního skladatele. Zatímco režisér Kendaro Kobajaši měl mít nepatřičnou poznámku na holocaust v jednom ze svých komediálních vystoupeních, hudebník Keigo Omajada jako žák šikanoval své spolužáky.

V únoru skončil také šéf organizačního výboru, který měl mít sexuální narážky na jednu ze sportovkyň. Jestli je odvolání přehnané nebo oprávněné, to nechám na vašem úsudku.

Už je jisté, že se her nezúčastní KLDR ani Guinea. Také Češi mají další nakažené, Markéta Nausch Sluková se nakazila od svého manžela a zároveň trenéra. Karanténa trvá 14 dnů, někteří sportovci by tak nemuseli stihnout své soutěže nebo část závodů. Hodně se mluví o neočkovaném doktorovi české výpravy.

Dějí se i další kuriozity, Němci přišli o kajak, Adam Ondra zrušil trénink v Koreji a jel rovnou do Tokia. Amerického plážového volejbalistu Taylora Crabba nahradí Tri Bourne. Polští plavci také opustili 14 milionovou destinaci.

V průzkumu vyšlo, že si 60 procent Japonců nepřejí domácí olympiádu. Už nyní se množí zprávy, že bubliny a opatření v olympijských vesnicích nejsou dostatečná.

Mohlo by se klidně stát, že se akce přeruší během závodění. Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach věří, že komplikace ustanou.

Zdroj: Olympics

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené