Spojte se s námi


Hokej

Tohle se povedlo! Podívejte se na masky českých brankářů a brankářek do Pekingu

Doba ošoupaných betonů a historické masky Artuse Irbeho je pryč. V dnešní době hokejoví brankáři dbají na svůj vzhled daleko víc. Naleštěná výstroj a unikátní maska na každou větší událost je samozřejmostí. A co může být větší událostí než olympijské hry? Ty v Pekingu startují už za pár dní!

Publikováno

dne

Doba ošoupaných betonů a historické masky Artuse Irbeho je pryč. V dnešní době hokejoví brankáři dbají na svůj vzhled daleko víc. Naleštěná výstroj a unikátní maska na každou větší událost je samozřejmostí. A co může být větší událostí než olympijské hry? Ty v Pekingu startují už za pár dní!

Proto se rozhodně stojí za to podívat, jaké klenoty na své hlavy nasadí čeští brankáři a brankářky na nadcházející olympiádě v Pekingu. Sami uvidíte, že někteří vsadili na jednoduchost, jiní zase na klasiku.

Co se týče výstroje na olympiádu, fungují kolem toho daleko přísnější pravidla. Zatímco na ligové soutěže si mohou brankáři nechat nakreslit prakticky cokoliv, na olympiádě to neplatí.

Především nesmí obsahovat absolutně žádná sponzorská loga. Když se podíváme jenom na dresy české reprezentace, tak uvidíme, že se na turnaj pod pěti kruhy vrací na hruď státní znak. Je to jedno z mnoha pravidel, co mohou na olympiádě sportovci na sobě mít. 

A jelikož dámy mají přednost, tak se podíváme nejdříve na masky našich reprezentantek.

KLÁRA PESLAROVÁ

Českou brankářskou jedničkou by měla podle všeho být pětadvacetiletá Klára Peslarová. Rodačka z Ostravy neskrývala nadšení z olympijského snu. O svou olympijskou masku se musela rychle pochlubit na svém Instagramu. Ukázala suverénní zbarvení národních barev a práci s tužkou. 

https://twitter.com/klarapeslarova/status/1485030002139836417?s=21

Odvíjela jsem se od jednoduchosti a také výstroje. Sama osobně nemám ráda přeplácané masky, líbí se mi jednoduchost. Malá inspirace tam byla u Romana Willa nebo Šimona Hrubce, ale nechala jsem to celé na malíři. Úkol zněl jednoduchost a aby to krásně šlo k bílé výstroji,” svěřila Ruiku Klára Peslarová. 

VIKTORIE ŠVEJDOVÁ

Česká brankářská dvojka už zvolila více barev. Na obou stranách masky dominuje lev ze státního znaku, s pozadím červenobílé šachovnice. Skvěle vypadá i přechod do modré barvy v dolní části masky, včetně mřížky.

Brankářka číslo tři Kateřina Zechovská se na sociálních sítích svým novým klenotem zatím nepochlubila.

Nicméně tvůrce masek českých brankářek na Instagram vyfotil všechny výrobky, připravené k transportu do rukou majitelů. Podle čísla 30 na jejím dresu ji bude pravděpodobně patřit ta druhá zprava.

Čtvrtá maska, která se nachází úplně vpravo, by podle čísla dresu 35 měla patřit Romanu Willovi.

ŠIMON HRUBEC

Jdeme na mužskou kategorii! Šimon Hrubec vsadil na svou klasiku. Především vodorovný pás přes oči už nosí na svých maskách od působení v Třinci.

Na obou stranách je potom velká silueta lva, nesmí chybět ani tradiční čísla, které nosí na masce český brankář pro štěstí. Symbolizují jeho významné životní události.

PATRIK BARTOŠÁK

Jako poslední kousek tady máme masku “třetího” brankáře mužského národního týmu. Patrik Bartošák je brankář, který si taky se vzhledem svého náčiní milerád vyhraje.

Ze všech brankářů a brankářek je jeho maska nejbarevnější. Ani tady nechybí lev ze státního znaku. Zatímco na jedné straně dominuje hlavně červená a bílá, druhá strana je barevně daleko kombinovanější.

Na začátku článku jsme zmínili lotyšského brankáře Artuse Irbeho. Tady můžete vidět, v jaké výstroji chytal na velkých mezinárodních akcích za lotyšskou reprezentaci.

Zdroj: Instagram 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.