To byla show! V úžasném zápase Los Angeles se St. Louis padlo hned 13 gólů, podívejte se na ty nejkrásnější

Kanadsko-americká NHL nabídla v noci z neděle na pondělí sice jen čtyři zápasy, především střetnutí Los Angeles se St. Louis stálo opravdu za to. V utkání totiž padlo hned třináct branek, když Kings zvítězili poměrem 7:6.

Utkání mezi Los Angeles a St. Louis nabídlo vskutku skvělou podívanou. Gólový účet utkání otevřeli domácí a to už po 27 vteřinách od vhození úvodního buly. První střelecký zápis zaznamenal Viktor Arvidsson.

Netrvalo dlouho a Kings přidali další branku, tentokrát využil přesilovku Alex Iafallo, kterému asistovali Arvidsson s Phillipem Danaultem. Opravdu krásná hokejová akce.

V čase 07:35 už to bylo dokonce 3:0, v oslabení skóroval Adrian Kempe. Po osmi minutách první periody se St. Louis konečně podařilo snížit alespoň na rozdíl dvou branek, když se trefil přesně Brandon Saad. Kings však do konce první části přidali ještě dva góly, konkrétně se znovu prosadil Arvidsson, gól dal také Trevor Moore.

Stíhací jízda Blues

V první třetině tak fanoušci v Crypto.com Areně viděli hned šest branek. Dlužno dodat, na jejím konci ještě desetiminutový trest za nesportování chování inkasoval útočník hostí Pavel Buchnevich.

V prostředí části zápasu se nicméně Blues vydali na stíhací jízdu. Po třech minutách a devíti vteřinách snížil na 2:5 z pohledu St. Louis Justin Faulk. Poté domácí forvard Arvidsson neproměnil samostatný nájezd, v čase 36:05 se z gólu na 3:5 radoval Buchnevich.

No a o minutu a půl později na rozdíl jediné branky snížil Jordan Kyrou, nejproduktivnější hráč St. Louis v této sezóně.

Ve třetí třetině poté padly další čtyři góly, vyrovnat se ovšem Blues nepodařilo. Ostatně už po 4 minutách a 37 vteřinách přidal šestý zásah Kings Kempe, přičemž jeho rána stála opravdu za to. Zkrátka a dobře – parádní dělovka z první.

Po necelých čtyřech minutách snížil na 5:6 z pohledu Blues Kasperi Kapanen, netrvalo ovšem dlouho a domácí opět udeřili.

Tentokrát to byl Drew Doughty a jeho rána z modré čáry. Poslední gól utkání vstřelil Kyrou, jenž už jen 49 vteřin před závěrečnou sirénou korigoval na konečných 6:7.

Kings se momentálně nacházejí ve vskutku skvělé formě. Na kontě mají 96 bodů a díky tomuto vítězství zapsali už čtvrtou výhru v posledních pěti zápasech. Figurují tak na druhém místě Západní konference s dvoubodovou ztrátou na lídry z Vegas.

Naopak Blues v 73 zápasech získali pouze 72 bodů a v tabulce Západní konference se nacházejí na 12. místě, tedy daleko za postupovou hranicí do play off.

Zdroje: NHL, Los Angeles Kings, St. Louis Blues