Spojte se s námi


Hokej

Tipujeme postupující do semifinále: Kanadu a Švýcary vidíme jasně. Co Češi?

Jak se říká, teď už není kam uhnout. Čtvrteční program je pro všechny (nejen) hokejové fanoušky jasně daný. V Praze a Ostravě se rozehrají čtvrtfinálové souboje letošního šampionátu. Rozhodli jsme si vzít do ruky věšteckou kouli a tipnout si, kdo postoupí do víkendových zápasů o medaile.

Publikováno

dne

Jak se říká, teď už není kam uhnout. Čtvrteční program je pro všechny (nejen) hokejové fanoušky jasně daný. V Praze a Ostravě se rozehrají čtvrtfinálové souboje letošního šampionátu. Rozhodli jsme si vzít do ruky věšteckou kouli a tipnout si, kdo postoupí do víkendových zápasů o medaile.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Dvanáct nabitých dní plných hokeje je za námi. Dvanáct dní, které od sebe oddělilo slabší a silnější články. Do další fáze postupuje osm nejlepších týmů, z čehož hned po čtvrtečním programu zbydou už jen čtyři. Podívali jsme se na to, které by to mohly být.

KANADA vs. SLOVENSKO

Javorové listy jsou jedním ze dvou týmů na turnaji, které doposud nepoznaly hořkost porážky. O týmu nabitém hvězdami z NHL se hodně říkalo, že si zatím pobyt v Praze spíš užíval. Zároveň vám ale každý z Kanaďanů řekne, že si přijeli pro zlato. Už několikrát v play off ukázali, že když chtějí, tak to prostě vyhrají.

Slováci si tak nějak splnili nastavenou povinnost. Nedalo se moc čekat, že postoupí v konkurenci se Švédy a Američany z nejvyšších pozic. Hra slovenského týmu ukázala ještě stále hodně mezer, na kterých musí zapracovat. Proti Kanadě už ale může spíš jenom překvapit.

TIP REDAKCE: My ale žádné velké překvapení neočekáváme. Slováci se sice umí proti velkým zámořským favoritům tu a tam vybičovat k velkým zápasům, ale podle nás to letos stačit nebude. Ambiciózní Kanada je až moc příliš velké sousto

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

ŠVÝCARSKO vs. NĚMECKO

Hokejisté Švýcarska jsou rok co rok považováni za možné aspiranty na medaile, stejně tak je tomu i letos. Není se čemu divit, jejich tým má skutečně obrovskou sílu. Během šampionátu je ještě posílil Kevin Fiala a byla to trefa do černého. Vyřazení už ve čtvrtfinále by bylo považováno za velké fiasko.

Jenomže vzpomeňte si na minulý rok. Totožná situace, suverénní Švýcaři narazili ve čtvrtfinále na Německo. A bum, velký favorit šel z kola ven. Letos ale zatím Němci proti papírově silnějším týmům tahali spíš za kratší konec lana. Většina jejich získaných bodů v základní skupině se dá považovat spíš za povinné.

TIP REDAKCE: Opakování loňské senzace letos nečeká nikdo z nás. Švýcaři tady mají po příjezdu Kevina Fialy a Romana Josiho možná ještě silnější tým než loni. Ambice Švýcarů jsou rozhodně daleko výš, než jen čtvrtfinále.

ŠVÉDSKO vs. FINSKO

Také Švédové byli na začátku pasováni do role horkého favorita, v ostravské základní skupině neztratili ani bod. Po menší odmlce mají seveřané ještě větší motivaci poprat se o medaile, pokud možno o tu nejcennější. Jejich sílu dokazuje také fakt, že ani jeden zápas ve skupině nevyhráli méně než o dva góly.

To Finové se zatím na turnaji vyloženě trápí. Vrcholem jejich krize byla porážka s Rakouskem, nedokázali porazit ani jeden tým z elitní světové špičky. Tak špatné Finsko na MS nepamatujeme. Díky šťastným okolnostem ale do čtvrtfinále postoupilo, takže má stále šanci z toho nakonec udělat úspěšný turnaj.

TIP REDAKCE: Podle dosavadních výsledků to nevypadá, že by se měli hokejisté Suomi jen tak lusknutím prstu zmátořit. Vždyť v posledním utkání proti Švýcarsku nepředvedli prakticky nic. Dva z devíti našich redaktorů ale věří, že chvíle finského týmu na turnaji přijde právě teď.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

USA vs. ČESKO

Dlouho neměli Američané na světovém šampionátu takovou sílu, jako letos. Spousta hvězd z NHL. Přesto v základní skupině dvakrát zakopli. Všechny body ztratili proti Švédsku, dva proti Slovensku. Podle bookmakerů ale zůstávají Spojené státy ve čtvrtfinále proti českému týmu favorité.

Naši hokejisté si především v utkání s Kanadou dokázali, že hrát vyrovnanou partii se zámořským gigantem není nic nemožného. Rozhodně můžeme říct, že bez ohledu na výsledek byl poslední zápas ve skupině skvělou generálkou na čtvrtfinále. Škoda je, že za veškerou snahu narazí český tým na jednoho z TOP favoritů turnaje.

TIP REDAKCE: Klíčový souboj národního týmu vidí naše redakce nejvyrovnaněji ze všech. Z deseti lidí v našem týmu věří šest v postup českých hokejistů. Možná v tom je i kousíček vlastenectví, ale faktem je, že o moc silnější družinu už Radim Rulík v této fázi turnaje mít k dispozici asi nemohl. 

Zdroj: Ruik, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.