Spojte se s námi


Bojové sporty

Tipsport Gamechanger rezonuje světovými médii! Jak promotéři představili v exkluzivním rozhovoru pro britská média Oktagon MMA?

Tipsport Gamechanger rezonuje médii po celém světě. Promotéři Oktagon MMA v rozhovoru pro britská média představili organizaci tamním fanouškům.

Publikováno

dne

Tipsport Gamechanger rezonuje médii po celém světě. Promotéři Oktagon MMA v rozhovoru pro britská média představili organizaci tamním fanouškům.

Tipsport Gamechanger rezonuje světovými médii

Již dnes se fanoušci bojových sportů dočkají dalšího galavečera největší domácí MMA organizace Oktagon. V Ostravar Aréně se odehraje první kolo Tipsport Gamechangeru, v němž se představí elita welterové váhy organizace.

Organizace prezentuje svůj projekt jako největší evropský turnaj všech dob. Ten se samozřejmě dočkal velké pozornosti médií nejen v domácích vodách. I světoznámé zahraniční servery píšící o bojových sportech informovaly své fanoušky o dnešním galavečeru.

To je vzhledem k termínu, kdy se vrací do klece legenda legend Jon Jones po tříletém bojovém půstu, opravdu skvělý počin. Zámořské servery MMA Junkie, BjPenn.com, Mixedmartialarts.com či zejména média na britských ostrovech, kam Oktagon v tomto roce míří, projevuje o nejrychleji rostoucí MMA organizaci v Evropě velký zájem.

Pavol Neruda představil Oktagon MMA pro britskou stanici Talksport

Britská rozhlasová stanice Talksport se proto rozhodla kontaktovat vedení organizace, aby s ním udělala exkluzivní rozhovor. V něm promotéři Oktagonu Pavol Neruda a Ondřej Novotný představili hlavní myšlenku své organizace.

„Oba jsme televizní borci, vypravěči a máme odlišný přístup,“ řekl Pavol Neruda pro Talksport. „Začínali jsme s tímto úžasným sportem, počínaje televizní reality show v době, kdy bylo MMA velmi nepopulárním sportem.“

„Vytvořili jsme příběhy bojovníků a začali jsme je sdílet s širokou veřejností, nejen s fanoušky bojových sportů,“ odhaluje první kroky organizace. „Ukázali jsme, že tito bojovníci nejsou jen krvelačná monstra bojující v kleci, jsou to prostě milí kluci jako vy a já s vlastními problémy.“

„To byl náš cíl od začátku, vybudovat nejen sportovní propagaci, ale také mediální společnost. A tak jsme teď tady, velká propagace těch příběhů přináší obrovskou show,“ dodal Neruda.

Cílíme na evropský trh, říká další promotér Ondřej Novotný

„Naše cíle většinou korespondují s našimi sny,“ přidal svůj názor promotér Ondřej Novotný. „Nesoutěžíme s jinými organizacemi, protože si nemyslíme, že jsme na stejném trhu.“

„Sice s nimi sdílíme stejný trh, ale my chceme dělat skvělou sportovní show a budovat pro fanoušky hrdiny. To je to, co v jiných organizacích nevidíme,“ nabízí srovnání s ostatními organizacemi v Evropě.

„Chceme to přinést Evropanům. Nikdo v Evropě není úspěšný. Nikdo nejezdí do různých zemí a neprodává lístky. A my věříme, že jsme našli klíč otevřít evropský trh a přivést diváky do organizace, která je zaměřená čistě na evropské bojovníky,“ nastínil zaměření své organizace na evropský trh.

Expanze bude v dalších letech pokračovat

Organizace Oktagon MMA má mezi evropskými organizacemi poměrně krátkou historii, již ale započala dobývání německé scény. Ke svým západním sousedům se vydala v loňském roce, když poprvé v historii MMA vyprodala frankfurtskou Festhalle.

V letošním roce plánuje uspořádat galavečer MMA v Manchesteru. Krom zápasů klasických MMA fighterů se na turnaji představí i britský komik Paul Smith a hvězda X Factor Jake Quickenden, jejichž přípravu na zápas zdokumentují televizní kamery.

V příštím roce by chtěla uspořádat na britských ostrovech více turnajů. Na včerejší tiskové konferenci konané před prvním kolem Tipsport Gamechangeru poté promotéři prozradili, že další zemí na evrospkém seznamu má být Francie.

Zdroj: MMA Junkie, BjBenn.com, Mixedmartialarts.com, MMAuk.net, Talksport

Reklama

Bojové sporty

Nejzaslouženější opasek WBC historie bojových sportů? Příběh šestiletého superhrdiny, který se na jeden den stal nejlepším boxerem planety

Zachránil svoji sestru a sám byl poraněn. Inspirativní příběh o tom, jak se malý chlapec postavil svému strachu a za svůj hrdinský čin si zasloužil opasek šampiona boxerské organizace WBC. Ta po něm dokonce pojmenovala váhovou kategorii.

Publikováno

dne

Zachránil svoji sestru a sám byl poraněn. Inspirativní příběh o tom, jak se malý chlapec postavil svému strachu a za svůj hrdinský čin si zasloužil opasek šampiona boxerské organizace WBC. Ta po něm dokonce pojmenovala váhovou kategorii.

6letý chlapec se stal přes noc hrdinou

Před téměř třemi lety se v americkém státě Wyoming stal hrdinský čin, který zaujal naši pozornost a rozhodli jsme se vám přinést neobyčejného šestiletého chlapce Bridgera Walkera.

Přes noc se stal hrdinou, jehož odvahu uznala i světová boxerská organizace. 9. července 2020 se odehrála v ulicích městečka Cheyenne děsivá scéna.

Čtyřletá holčička měla štěstí v neštěstí, když se k ní na ulici rozeběhl německý ovčák a napadl ji. V tu chvíli se ale mezi ní a zvíře postavil její o dva roky starší bratr a snažil se zabránit nejhoršímu.

Přestože utrpěl četná zranění v obličeji po několikerém kousnutí psem, nebránilo mu to v krytí své mladší sestry, kterou dle očitých svědků stihl odtáhnout do bezpečí. Chlapec utrpěl zranění, která si vyžádala dvouhodinovou operaci a 90 stehů na tváři.

Díky odvážnému činu se stal na jeden den nejlepším boxerem světa

Nebyl to jen tento odvážný čin, nýbrž i odpověď členům rodiny na to, proč skočil mezi svou sestru a toho psa. „Pokud měl někdo zemřít, měl jsem to být já než ona,“ řekl dle Cbs19news.

Mimo to, že si jej pozval soukromý lékař, který se zdarma podílel na léčbě chlapce, jeho příběh sdílela média a známé osobnosti po celém světě. Bridger dokonce zaujal i světovou boxerskou organizaci WBC, která se rozhodla ocenit hrdinství mladého chlapce.

Ta ho jmenovala čestným šampionem organizace a chlapec získal i svůj šampionský opasek. WBC po něm navíc pojmenovala i váhovou kategorii tzv. Bridgerweight (od 91 do 102 kg), která byla dokonce aktivní a uskutečnil se v ní i titulový zápas.

Mladý dánský chlapec se tak alespoň na jeden den stal nejlepším boxerem světa, jeho odvaha s ním ale zůstává napořád. Přestože jeho zranění byla vážná, jen o rok později už rozdával úsměvy na veřejnosti.

Zdroj: Wikipedia, WBC, Twitter účty – Alex a WBC

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Matavao varuje Vémolu i fanoušky, kteří jej podceňují: Když střelím, padne každý

Už jen pár dní a Karlos Vémola bude oficiálně zpět. Už 15. dubna jej totiž vyzve v liberecké Home Credit Areně podceňovaný Al Matavao. Co však Terminátorův soupeř vzkazuje svému soupeři i fanouškům Oktagonu?

Publikováno

dne

Už jen pár dní a Karlos Vémola bude oficiálně zpět. Už 15. dubna jej totiž vyzve v liberecké Home Credit Areně podceňovaný Al Matavao. Co však Terminátorův soupeř vzkazuje svému soupeři i fanouškům Oktagonu?

Psal se červenec minulého roku, když se naposledy představil Karlos Vémola v kleci Oktagonu. Tehdy porazil Aleksandara Iliče na pražské Štvanici. Pak měl přijít očekávaný duel s Patrikem Kinclem, nicméně Terminátorovi se porouchaly součástky.

Vytoužená odveta se tedy nekonala a bylo záhadou, jestli k ní někdy dojde. O všem rozhodoval Kincl, který nakonec upřednostnil souboj s Vémolou před projektem Tipsport Gamechanger. Jenže Vémola se rozhodl učinit riskantní krok.

Chce se totiž rozehřát a tak jej čeká poměrně krátce před zápasem s Kinclem výzva v podobě Al Matavaa. Fanoušci jej podceňují, nicméně promotéři i sám Matavao upozorňují, že by se mohlo podcenění těžce nevyplatit.

Matavao v Oktagonu prohrál prozatím pouze se Samuelem Krištofičem a nutno zmínit, že i ten byl v nebezpečí. Minimálně do doby, než zjistil, že je Matavao poměrně nulový na zemi. V postoji ale hrozil.

A právě tvrdé granáty v postoji pocítili borci jako Pavel Salčák či Marek Mazúch. Oba je totiž Matavao vypnul v prvním kole. Totéž by v případě podcenění mohlo hrozit Terminátorovi.

„Hádám, že mě většina z vás proti Karlosovi podceňuje, ale já vypínám jednoho soupeře za druhým a to mě dostalo do Contender Series,“ říká Matavao ve videu sdíleném Oktagonem.

„Ten mladík Mazúch je v Oktagonu jediný, kdo vypnul Apolla. Já ho ukončil během prvního kola. Věřte mi. Když já střelím, tak padne každý. A 15. dubna počítejte s tím, že znovu udeřím,“ dodal.

Vémola je však obrovským favoritem a jde to znát také na kurzech a vsazených částkách. Dokáže Matavao skutečně šokovat?

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Odchod z UFC? Pokud bude McGregor bojovat o titul, udělám to, varuje americká hvězda

UFC tenhle rok nabízí zajímavé návraty. Jon Jones už za sebou zápas má, Stipe Miocic před sebou, do akce by měl jít také Conor McGregor, který dokonce mluvil o snahách získat titul. To se ovšem nelíbí americké hvězdě. Justin Gaethje dokonce vyhrožuje odchodem z organizace.

Publikováno

dne

UFC tenhle rok nabízí zajímavé návraty. Jon Jones už za sebou zápas má, Stipe Miocic před sebou, do akce by měl jít také Conor McGregor, který dokonce mluvil o snahách získat titul. To se ovšem nelíbí americké hvězdě. Justin Gaethje dokonce vyhrožuje odchodem z organizace.

Sice ještě nevíme kdy, ale Conor McGregor se vrátí do klece UFC. Vše bude evidentně záležet na tom, kdy se přihlásí do antidopingového programu USADA. Šest měsíců poté, když bude mít čisté testy, může bojovat.

Jeho prvním soupeřem při návratu bude Michael Chandler, tedy bývalý šampion Bellatoru a trenérský protivník irské hvězdy v show The Ultimate Fighter. Sám McGregor už se ale dívá i o něco dál.

Dokonce prozradil, že by rád bojoval o titul. A že by se tomu bránil například šampion lehké váhy Islam Makhachev? Původně námitky měl, ty ale postupně mizí. Přitom že by měl McGregor z posledních zápasů kdovíjak skvělý rekord, to se rozhodně říct nedá.

Právě naopak. Z posledních čtyř zápasů vyhrál McGregor jen jeden. Přesto se jedná o obrovské jméno, které se zkrátka prodává. To přináší jistá privilegia. Je tak otázkou, co bude dál. Pokud by ale Ir bojoval o titul, může UFC přijít o jinou velkou hvězdu.

Spokojen by totiž nebyl Justin Gaethje, tedy jeden z nejatraktivnějších bojovníků v historii organizace. „Jestli bych skončil, kdyby McGregor vyhrál a bojoval o titul? Pravděpodobně ano,“ přiznal v rozhovoru pro ESPN.

„Hodně by mě bolelo takové jednání od společnosti, kterou reprezentuju. Je to mimo mou kontrolu, takže mohu pouze doufat. Ale samozřejmě je tu možnost, že se naplní scénář, z kterého bych byl zničen,“ dodal Gaethje.

Americký bojovník nedávno porazil na body Rafaela Fizieva a připsal si další bonus za zápas večera. Celkově ve svých 11 duelech v UFC nasbíral Gaethje už 11 bonusů, díky nimž si přišel na krásných 550 tisíc dolarů.

Zdroj: ESPN MMA, Sherdog, UFC

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené