Spojte se s námi


Golf

The Masters 2023: Preview a tipy na sázení

Už se to blíží! Golfoví fanoušci zažívají opět po roce tu pravou golfovou horečku. Opět se totiž blíží turnaj turnajů v tomto sportu. Opět je tu po roce slavné Masters neboli turnaj mistrů. Na co se letos můžeme těšit? A koho bookmakeři odhadují, že by mohl tuto golfovou událost roku ovládnout?

Publikováno

dne

Už se to blíží! Golfoví fanoušci zažívají opět po roce tu pravou golfovou horečku. Opět se totiž blíží turnaj turnajů v tomto sportu. Opět je tu po roce slavné Masters neboli turnaj mistrů. Na co se letos můžeme těšit? A koho bookmakeři odhadují, že by mohl tuto golfovou událost roku ovládnout?

Napříč celým světem nenaleznete významnější golfovou událost, než je právě Masters. Slavný turnaj těch nejlepší hráčů světa pravidelně hostí Augusta National Golf Club v Augustě ve státě Georgia. Hrát se bude od 6. do 9. dubna. 86. ročník Masters bude zároveň prvním major turnajem v sezóně.

Obhajovat zelené sako bude šestadvacetiletý Američan Scottie Scheffler, který bude i letos patřit mezi největší favority na vítězství. Turnaje se zúčastní padesát nejlepších hráčů světa, spolu s bývalými vítězi Masters a čerstvými šampiony. Tuhle sestavu doplní také nejlepší hráči na profesionálních a amatérských turnajích.

Hřiště a předpověď počasí

Augusta National je považováno za jedno z nejkrásnějších, ale zároveň nejtěžších golfových hřišť na světě. Pokud máte na účtu solidní balík peněz a chtěli byste si tam zahrát, máte smůlu. Na hřiště speciálně udržované na Masters se dostanete jen jako jeho šampión, případně na jeho pozvánku.

Největším kouzlem disponuje hřiště v jarních měsících, kdy rozkvétají květiny, podle kterých jsou pojmenovány jednotlivé jamky. Největší změnou prošla jamka číslo 13. V posledních letech se stala v moderní době golfu jednou z nejlehčích na Masters, proto bylo odpaliště posunuto o 35 metrů dozadu.

Hřiště nabízí na první pohled celkem široké greeny, ovšem hezkým pohledem tady veškerá zábava končí. Díky rychlosti milimetrového trávníčku a zákeřným zvlněním je mnohdy zázrak, když dokáží nejlepší hráči světa doklepnout do jamky míček na dva putty.

Sehrát na tak náročném hřišti čtyři vyrovnaná kola, to je oříšek i pro ty největší světové hráče. Velmi často se stává, že kdo se po dobu turnaje vyhne větším ztrátám v nějakém úseku hry, má velkou šanci na výhru. Ať už se karty během turnaje rozdají jakkoliv, opět může klidně platit staré známé pravidlo, že Masters se rozhoduje až na poslední devítce finálového kola.

PGA vs. LIV

Letošní Masters však bude ještě pikantnější, něž kdy dřív. V Augustě bude totiž hrát také osmnáct golfistů, kteří se rozhodli během posledního roku opustit vlajkovou loď PGA Tour a přešli k nově vzniklé golfové lize LIV Golf League.

Jejich odchod velmi pobouřil mnoho fanoušků, ale také samotné hráče PGA. Komisař amerického okruhu Jay Monahan se následně rozhodl, že tito hráči nemohou na PGA nadále působit. Masters však nespadá do kategorie turnajů PGA Tour. Organizátoři mají svá pravidla. A proto hráči LIV, kteří v minulosti slavný turnaj vyhráli nebo se do něj jakkoliv kvalifikovali, nejsou v účasti na Masters nijak blokováni.

Nicméně poslední měsíce ukázaly, že napětí mezi profesionály z PGA Tour a LIV je na vysokém bodě. Zatímco mezi těmito podniky zuří soudní spory, v Augustě se všichni opět po roce potkají ve stejné místnosti a na stejném hřišti.

Hráči LIV jsou často v médiích označováni, že nehrají plnohodnotný golf s nejlepšími a že jejich nízká konkurence jim musí zákonitě uškodit. S tím ale hráči LIV nesouhlasí. Masters berou zároveň jako velkou výzvu, aby těmto lidem ukázali, že jejich soutěž je stejně kvalitní a že mohou napěchované startovní pole nechat za sebou.

Mezi tyto hráče patři bývalí šampioni Masters, jako jsou například Dustin Johnson, Patrick Reed, Sergio Garcia, trojnásobný vítěz Phil Mickelson nebo dvojnásobný vítěz Bubba Watson. Žhavým želízkem LIV bude také čerstvý vítěz turnaje LIV Golf Orlando a čtyřnásobný vítěz major turnajů Brooks Koepka.

Návrat krále Tigera Woodse

Na nejslavnější golfovou scénu se také vrací sedmačtyřicetiletá legenda Tiger Woods. Loni Nastoupil na Masters k profesionálnímu turnaji poprvé od těžké autonehody v únoru 2021. Šance na vítězství sice neměl příliš velké, ale dokázal projít alespoň cutem a pobláznit diváky i během víkendových kol.

Dnes je Tiger Woods už v o poznání lepší kondici. Turnajů se sice účastní jen zřídka, avšak Masters je pro něj vždy jasnou volbou. V Augustě tak bude patřit jednoznačně k těm nejzkušenějším, neboť se mu v minulosti podařilo slavné zelené sako pro šampiony navléct už pětkrát, naposledy v roce 2019.

Zlomí McIlroy prokletí?

Zatímco Tiger Woods nebude ani letos patřit mezi TOP favority, jeho kamarád a světová dvojka Rory McIlroy už ano. Už loni byl odborníky i počítačovými modely považován za největšího favorita, nakonec však skončil druhý, když zůstal tři rány za fenomenálním Scottiem Schefflerem.

Už několikrát měl McIlroy na vítězství na Masters našlápnuto, ale vždy narazil na jednu pasáž hry, která mu v celkovém součtu vzala šance na vítězství. Touha po triumfu v Augustě je obrovská, irský profesionál by případným vítězstvím získal poslední dílek skládačky a završil tak poslední chybějící titul ze čtyř major turnajů.

Mezi horké favority však patří mnoho dalších. Velké naděje vkládají bookmakeři do Jona Rahma, jenž má v poslední době konstantní formu. Dalšími žhavými esy budou například Jordan Spieth, Patrick Cantlay Justin Thomas nebo Cameron Smith z Austrálie.

Tip na sázení

Prakticky jakýkoliv z výše zmíněných golfistů má reálné předpoklady turnaj vyhrát, případně se alespoň umístit v nejlepší pětce leaderboardu. Rozhodovat budou zkušenosti, aktuální forma, ale také psychická odolnost. V tomhle ohledu se jeví jako ideální kandidát Scottie Scheffler, jenž stále na hřišti budí na první pohled dojem, že si přišel jen zahrát golf.

Zdroj: The Masters, Tipsport

Reklama

Golf

Diváci čekali v dešti na drama marně. Harman zastínil elitní hráče a vyhrál Open

Početné a na kost promáčené publikum v anglickém Royal Liverpoolu čekalo v neděli na drama marně. Železný muž Brian Harman fungoval jako dobře namazaný stroj, od pátku si prakticky držel náskok. I navzdory doprovodu mimořádně těžkých povětrnostních podmínek nakonec dokráčel na The Open k senzačnímu triumfu.

Publikováno

dne

Početné a na kost promáčené publikum v anglickém Royal Liverpoolu čekalo v neděli na drama marně. Železný muž Brian Harman fungoval jako dobře namazaný stroj, od pátku si prakticky držel náskok. I navzdory doprovodu mimořádně těžkých povětrnostních podmínek nakonec dokráčel na The Open k senzačnímu triumfu.

Byla to spíš spanilá jízda, než tuhý boj o titul. Šestatřicetiletý Američan Brian Harman se dostal do vedení už v průběhu druhého kola. Byla však otázka, jestli dokáže na náročném linksovém hřišti v těžkých podmínkách vzdorovat hráčům, kteří mají za sebou už mnoho vítězství.

Jenomže to, co Harmanovi na hřišti poblíž Liverpoolu fungovalo, ostatním ne. Celé finálové kolo se snažilo několik hráčů na leadera turnaje zatlačit, ale marně. Buď jejich naděje troskotaly ve vysoké trávě nebo na promáčeném greenu.

Už před nedělním startem se mluvilo o tom, že jestli může někdo vzít Harmanovi triumf, bude to Harman sám. Jenomže americký golfista se velké příležitosti nezalekl. Soustředil se plně na svou hru, což mu přinášelo ovoce.

V průběhu třetího i čtvrtého kola sice zapsal na začátku dvě bogie, ale rychle se dokázal opět srovnat a svým pronásledovatelům pláchnout. Nakonec zvítězil se suverénním náskokem šesti ran. 

Hvězdy v dešti vyhasly

Jeden z největších favoritů Rory McIlroy je světová extratřída, avšak na major titul bude čekat minimálně do další sezony, což už bude 10 let! Světová jednička Scottie Scheffler se dokonce nedostal ani do první dvacítky. Mnoho hráčů, od kterých se očekávalo, že by mohli do průběhu turnaje výrazně promluvit, pohořelo.

Stejně tak loňský šampion Cameron Smith nebo Jordan Spieth. Hvězdy jako Phil Mickelson nebo Dustin Johnson ani neprošli do víkendových kol. Zákeřné hřiště plné nástrah úplně rozbilo všechny předpoklady odborníků. Jediný, kdo se z favoritů držel, byl Jon Rahm, který i tak skončil šest ran za vítězem.

Bylo to velmi prazvláštní Open. Těžké podmínky daly vzpomenout na to, jak vypadala tato kouzelná hra ve svých začátcích. I to je zachovalý prvek jednoho z nejstarších turnajů, hraném na evropském kontinentu. 

Zároveň se dá říct, že spanilá jízda Harmana byla (kromě těch dešťových) jediná černá kaňka turnaje. Vždy je divácky atraktivní, když se hráči přetahují o vítězství do poslední jamky. V terminologii F1 by se dalo říct, že se Harman dostal ve 20 kole do čela a suverénně si držel náskok až do cíle.

Zdroj: The Open

Pokračovat ve čtení

Golf

The Open 2023: Preview a tipy na sázení

Jeden z nejstarších golfových turnajů na světě je znovu tady! Čtvrtý a poslední major sezony se vrací do anglického Royal Liverpool Golf Clubu v Hoylake. Na scéně se opět objeví jak stálice z PGA Tour, DP World Tour, tak také profesionálové hrající LIV Golf. Kdo bude letos patřit mezi největší favority?

Publikováno

dne

Jeden z nejstarších golfových turnajů na světě je znovu tady! Čtvrtý a poslední major sezony se vrací do anglického Royal Liverpool Golf Clubu v Hoylake. Na scéně se opět objeví jak stálice z PGA Tour, DP World Tour, tak také profesionálové hrající LIV Golf. Kdo bude letos patřit mezi největší favority?

The Open je zároveň jeden ze čtyř majorů, který se nehraje na území USA. Bude se jednat už o 151. ročník, avšak hřiště Royal Liverpool Golf Club bude tento turnaj hostit teprve po třinácté. Od posledního šampionátu ale prošlo hřiště několika změnami, včetně úplně nové sedmnácté jamky.

Ve hře mnoho favoritů

Za potenciální vítěze po nedělním finálovém kole můžeme označit hned několik golfistů. Tím absolutně největším dle sázkových kanceláři bude irský profesionál Rory McIlroy. Byl to právě on, kdo v roce 2015 naposledy na tomto hřišti vyhrál. Zároveň je to hráč, který vyhrál minuly týden Scottish Open.

Hned za ním se s druhým nejnižším kurzem nachází Scottie Scheffler. Světová jednička má v roce 2023 na kontě zatím dvě vítěztví, avšak hned desetkrát skončil do děleného pátého místa. Jeho forma je vyrovnaná, každý turnaj bojuje o nejvyšší příčky. Není pochyb o tom, že se bude mezi elitou držet na leaderboardu i tentokrát.

Výbornou formou disponuje také Jon Rahm ze Španělska. Letos má na kontě už čtyři triumfy. Tím nejsladším bylo nepochybně vítěztví na Masters v Augustě. Pokud se bavíme o aspirantech na titul, s Rahmem musíme vždy počítat.

Pak je tu ještě jedno divoké eso. Loňský vítěz jubilejního 150. ročníku The Open – Cameron Smith. Loni bylo kolem něj poměrně rušno, neboť právě na tomto turnaji ho zaplavili novináři ohledně údajného přestupu k LIV Golf. „Hej, chlape! Já jsem právě vyhrál a ty se mě ptáš na tohle?”, prohodil Smith během tiskové konference krátce po turnaji.

O pár týdnu později už byl po posledním turnaji FedEx Cupu jeho přestup dokonale. A zdá se, že načasování turnaje Open Championship, nemohlo přijít pro australského hráče ve vhodnější dobu. Před necelými dvěma týdny totiž vyhrál zatím poslední turnaj LIV Golf v Londýně.

TOP 5 FAVORITÚ PODLE TIPSPORTU

Rory McIlroy – 8.00
Scottie Scheffler – 9.00
Jon Rahm – 13.00
Cameron Smith – 15.00
Viktor Hovland – 20.00

Co se sází a kde sledovat?

V očích sázkařů na Tipsportu však nejsou největšími favority ani Rory McIlroy, Scottie Scheffler, ani Cameron Smith. Česká komunita nejčastěji sází na Roberta MacIntyreho ze Skotska. Možná podle analýzy tipéra FolipSose.

Zaujal mě Robert MacIntyre, tomu se na The Open pravidelně daří, poslední tři ročníky tu obsadil 34., 8. a 6. místo, ač se samozřejmě jednalo o jiná hřiště. Každopádně teď vypadá ve velké pohodě, na začátku června bral 4. místo v Dánsku, na které navázal teď o víkendu 2. místem na Scottish Open, kde ho porazil pouze McIlroy o jednu ránu,” napsal na Tipsportu.

Robert MacIntyre je favoritem pro 23 procent sázkařů. Druhý je Cameron Smith – 21 procent. McIlroyovi věří pak 10 procent uživatelů, zatímco Scheffler obsadil dva dny před začátkem turnaje jen 3 procenta tiketů.

V příjmem přenosu bude The Open 3023 vysílat česká verze kanálu Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek začíná bohatý golfový program už ráno od 7:30. V sobotu od 11:00, přenos nedělního finálového kola pak odstartuje v 10:00.

Tip na sázení

Jak už jsme napsali výše, favoritů je mnoho. Možná až příliš na to, abychom od pasu střelil šampiona pro ročník 2023. Možná i proto nakonec irský šampion Rory McIlroy zůstane bez slavné trofeje.

Rozhodně se ale dá věřit tomu, že na turnaji nepropadne. Místní hřiště dobře zná, do karet mu bude hrát i pohoda z několik dní starého turnaje ve Skotsku. Šance, že skončí mezi nejlepšími pěti hráči, je poměrně vysoká.

Zdroj: Tipsport, PGA Tour

Pokračovat ve čtení

Fotbal

TOP 10 nejžhavějších sportovkyň světa roku 2023!

Krása skloubená se dřinou a odříkáním. Jsou profesionálními sportovkyněmi, mohly by ale plnit přední stránky pánských časopisů. Podívejme se na oblíbenou kategorii, v nichž si představíme TOP 10 nejžhavějších sportovkyň světa roku 2023.

Publikováno

dne

Krása skloubená se dřinou a odříkáním. Jsou profesionálními sportovkyněmi, mohly by ale plnit přední stránky pánských časopisů. Podívejme se na oblíbenou kategorii, v nichž si představíme TOP 10 nejžhavějších sportovkyň světa roku 2023.

#10 – Simone Biles (gymnastika, USA)

Americká gymnastka je považována za jednu z nejlepších sportovkyň ve svém oboru v rámci celé historie. Čtyři zlaté medaile v rámci olympijských her, čtrnáctinásobná mistryně světa. A to vše v pouhých 26 letech!

#9 – Ana Maria Markovic (fotbal, Chorvatsko)

23letá kráska Ana Maria Markovic se s rodiči ve 12 letech přestěhovala do Švýcarska, kde se věnovala své lásce fotbalu. Ve Švýcarsku hraje za Grasshopper Zürich, díky skvělým výkonům ale byla povolána do chorvatské reprezentace, kde hájí barvy své rodné země.

#8 – Sydney Leroux (fotbal, USA)

Kanadsko-americká fotbalistka a máma dvou dětí momentálně hraje v zámořské National Women’s Soccer League za klub Angel City FC. V raných letech působila v reprezentačním výběru Kanady, později ale reprezentovala tým Spojených států amerických, s nímž získala zlatou medaili na olympiádě v Londýně a mistrovství světa konaném v její rodné Kanadě.

#7 – Yuliya Levchenko (atletika, Ukrajina)

Yuliya Levchenko je ukrajinská reprezentantka ve skoku do výšky. V roce 2014 získala zlatou medaili na olympijských hrách mládeže, o tři roky později pak skončila druhá na mistrovství světa konaném v Londýně, díky čemuž obdržela ocenění „Atlet Evropy“ v kategorii vycházejících hvězd.

#6 – Alica Schmidt (atletika, Německo)

Alica Schmidt je německá sprinterka, která začínala na drahách 200, 400 a 800 metrů, v roce 2018 pak závodila i na 400 metrů překážek. Byla součástí národního týmu Německa, který skončil druhý ve štafetě na 4 × 400 metrů na mistrovství Evropy v atletice do 20 let v roce 2017 a třetí ve stejné disciplíně na mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2019. Dříve byla dokonce kondiční trenérkou bundesligového klubu Borussia Dortmund.

#5 – Khaddi Sagnia (atletika, Švédsko)

Žena mnoha sportovních talentů. Vyzkoušela si fotbal, basketbal, házenou a dokonce i taekwondo. Zamilovala si ale atletiku, konkrétně skok do dálky. V roce 2010 získala zlatou medaili v trojskoku na olympijských hrách mládeže. V rámci seniorských kategorií dosáhla největšího úspěchu na halovém mistrovství Evropy v roce 2021, kde dosáhla na bronzovou medaili ve skoku dalekém.

#4 – Dalia Kaddari (atletika, Itálie)

Dalia Kaddari je 22letá italská sprinterka. Dvojnásobná italská šampionka získala v pouhých sedmnácti letech stříbrnou medaili na olympijských hrách mládeže v běhu na 200 metrů. O tři roky později pak dosáhla na zlato na mistrovství Evropy do 23 let.

#3 – Paige VanZant (bojové sporty, USA)

Jako teenager hledala taneční klub, ale narazila na gym veterána UFC Kena Shamrocka. Začala tak trénovat bojové sporty a dostala se dokonce do nejslavnější MMA organizace světa UFC. V současnosti bojuje v boxu bez rukavic, účastní se wrestlingových turnajů a věnuje se modelingu.

#2 – Fátima Diame (atletika, Španělsko)

Fátima Diame je 26letá španělská atletka, která se narodila senegalským přistěhovalcům. V pouhých sedmnácti letech se stala halovou mistryní Španělska ve skoku dalekém, věnuje se taktéž trojskoku. Svou zemi pak reprezentovala před třemi lety na olympiádě v Tokiu.

#1 – Paige Spiranac (golf, USA)

Paige Spiranac je americká golfistka, která se narodila do rodiny chorvatského původu. Začínala s gymnastikou, ale zranění kolene ji přivedlo ke golfu. Paige je ženou mnoha talentů, když se věnuje mimo jiné podnikatelské činnosti a v zámoří se stala hvězdou sociálních sítí. I díky svým odvážným fotkám na zelených pažitech golfových hřišť se stává vítězkou našeho žebříčku.

Zdroj: Wikipedia, Instagram

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené