Spojte se s námi


Tenis

Tenisový den (1): Siniaková prodloužila vítěznou sérii, Macháč s Forejtkem na turnaji ve Francii

V samostatném článku jsme si přiblížili halový turnaj v Ostravě. Hraje se ale samozřejmě na kurtech po celém světě. Kateřina Siniaková vstoupila úspěšně do nového turnaje v Monastiru, Tomáš Macháč s Jonášem Forejtkem hráli svá utkání ve Francii.

Publikováno

dne

V samostatném článku jsme si přiblížili halový turnaj v Ostravě. Hraje se ale samozřejmě na kurtech po celém světě. Kateřina Siniaková vstoupila úspěšně do nového turnaje v Monastiru, Tomáš Macháč s Jonášem Forejtkem hráli svá utkání ve Francii.

Postup Siniakové

Ve včerejším programu v nově vzniklém turnaji 250 v tuniském Monastiru nastoupila Kateřina Siniaková (53.) k utkání s Francouzkou Chloe Paquetovou (112.). V prvním setu ztratila vítězka z Portorože Siniaková dvakrát podání, její soupeřka ale zaváhala na servisu třikrát a proto se v prvním setu radovala česká hráčka – 6:4.

Ve druhém setu už Siniaková udávala tempo hry a za stavu 4:0, 30:0 její soupeřka zápas skrečovala. Zvítězila tak v sedmém zápsae v řadě a v dalším kole narazí na žebříčkově níže postavenou Američanku Claire Liuovou (73.).

Kateřina Siniaková (53.) – Chloe Paquetová (Fr., 112.) – 2:0 (6:4, 4:0 skreč)

Několik Čechů na turnaji ve Francii

Challenger v Mouilleron Le Captif s dotací 67 960 eur rozehrálo hned několik Čechů. V kvalifikaci se v poslední kole představil David Poljak (432.), který vyzval domácího Enza Wallarta (618.) Po prvním nepovedeném setu dokázal šestadvacetiletý Čech otočit utkání a v rozhodujícím setu nadělil svému soupeři kanára. V prvním kole ho bude čekat Holanďan Jelle Sels (173.).

Už v hlavní fázi nastoupil ke svému utkání Tomáš Macháč (110.). Rodák z Berouna musel do tří setů s Rusem Alexejem Vatutinem (268.). V prvním setu musel Macháč otáčet průběh, když byl pozadu o jeden brejk. To se mu podařilo a v jedenáctém gemu dokázal prorazit podání soupeře i podruhé – 7:5.

Ve druhém setu se ale českému reprezentantovi příliš nedařilo, ve čtvrtém gemu přišel brejk soupeře a Vatutin se následně radoval i podruhé v důležitém osmém gemu – 2:6. V rozhodujícím setu ale Macháč nedal svému soupeři žádnou šanci, proměnil dva brejky a zvítězil 6:3.

V dalším kole bude jeho dalším soupeřem Arthur Cazaux (286.), který v prvním kole turnaje porazil Jonáše Forejtka (230.). Ten neprožívá vůbec dobrou sezónu a špatnou formu potvrdil také ve Francii. Oba sety byly v utkání vyrovnané, první rozhodl tiebreak a ve druhém se po přetahované nakonec opět radoval domácí hráč, který zvítězil 2:0 na sety.

1. kolo dvouhry
Alexej Vatutin (RUS, 268.) – Tomáš Macháč (110.) 5-7, 6-2, 3-6
Arthur Cazaux (FRA, 286.) – Jonáš Forejtek(230.) 7-6(1), 6-4

Finále kvalifikace
Enzo Wallart (FRA, 618.) – David Poljak (432.) 6-4, 3-6, 0-6

Zdroje: ATP, Livesport, WTA, Youtube

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.