Spojte se s námi


Hokej

Telenovela Sparty skončila. Jak šel čas s nekonečným příběhem?

Co potřebuje dobrý příběh? Velké postavy, zajímavé zápletky, nečekané zvraty a nepředvídatelný konec. Všechny tyhle aspekty hokejová Sparta ve svém napínavém příběhu o angažování nového trenérského týmu splnila. Každý nekonečný příběh však jednou končí.

Publikováno

dne

Co potřebuje dobrý příběh? Velké postavy, zajímavé zápletky, nečekané zvraty a nepředvídatelný konec. Všechny tyhle aspekty hokejová Sparta ve svém napínavém příběhu o angažování nového trenérského týmu splnila. Každý nekonečný příběh však jednou končí. Tak jako ten od Wolfganga Petersena z roku 1984, tak i ten hokejový z hlavního města republiky.

Během první reprezentační přestávky se sice extraligový hokej nehrál, nicméně o zábavu bylo i tak postaráno. Fanoušci sledovali dramatický příběh ze zákulisí hokejového klubu Sparta Praha.

Ten nakonec skončil jmenováním Miloslava Hořavy, který se po více než půl ruce vrací zpátky na střídačku Sparty. A nebýt celého zamotaného příběhu, nejspíš by bylo tohle vyvrcholení za doprovodu slavnostních fanfár. Nakonec však převládají dojmy rozpaků.

Pojďme se ještě jednou chronologicky podívat na celý průběh, v němž figurovali v hlavní roli Václav Varaďa, ukvapené závěry médií a hrobové ticho vedení Sparty, jenž možná trochu nechtěně podpořily řadu spekulací.

Středa 2. listopadu 2022

Sparta prohrává v Plzni 0:4, což znamená třetí porážku v řadě, ale šestou z posledních osmi zápasů (jen dva vyhrané zápasy v prodl.). Začíná se nahlas mluvit o odvolání Pavla Patery. Tlak v klubu roste.

Pátek  4. listopadu 2022

Sparta prohrává i ve Vítkovicích po sympatickém výkonu 3:2. Utkání je nakonec pro trenérský tým zlomové, hned další den je Pavel Patera s Patrikem Martincem odvolán. Tým dočasně přebírá Petr Ton, Jaroslav Hlinka a František Ptáček.

Neděle 6. listopadu 2022

Sparta opět prohrává, tentokrát doma s Dynamem 2:3, znovu po solidním výkonu. Hlinka mluví po utkání o tom, že jednání o nových trenérech jsou prakticky ve finiši, oznámení by mělo proběhnout nejpozději v úterý 8. listopadu během reprezentační pauzy. Ideální možnost, aby se tým s novými trenéry sladil a naladil na lepší zítřky.

Začátek nového týdne

Kolotoč jednání se roztáčí. Hodně se o tom mluví, píše, fanoušci v následujících dvou dnech čekají, aktualizují webové stránky klubu a těší se na velké oznámení.

Ve hře jsou tři jména:

Václav Varaďa – podle iSportu připravil koncept, nastolil si konkrétní podmínky. Zájem je velký, jeho jméno se skloňovalo od samého začátku. Zároveň je to ideální volba pro mnoho fanoušků.

Miloslav Hořava – jeho podmínky směřují ke spolupráci s Josefem Jandačem, ten ale návrat do Sparty odmítá. Neuchytila se ani diskuse s Václavem Prospalem, mluví se taky o švédském kouči Hansi Wallsonovi.

Pavel Gross – pro mnohé ideální kandidát. Z minulosti by ho mohly zlákat vazby ze Sparty, v Německu nasbíral dost zkušeností, jeho zájem je velmi vlažný. Jako první ze všech tří hlavních kandidátů vypadává z kola ven.

Zůstávají tak ve hře Varaďa s Hořavou. Mluví se taky o majiteli klubu Karlu Pražákovi, jenž je údajně nakloněn spíše pro Varaďu. Vedení (pravděpodobně) na sportovním úseku prý už ale tolik nesouhlasí. Logicky. Mohou se měnit zavedené pořádky, Varaďovy podmínky jsou nejspíš největší problém, proč jednání drhnou.

Středa 9. listopadu 2022

Lhůta neoficiálního slibu Jaroslava Hlinky pominula, ze Sparty se vleče hrobové ticho. Až děsivé! Žádná oficiální zpráva, žádný náznak, žádné informace. Mlčení vedení klubu dává prostor spekulacím, ačkoliv mediální zájem každým dnem lehce opadá. Sociální sítě se baví vtípky na adresu Sparty. 

Pátek 11. listopadu 2022

Václav Varaďa se objevuje zpátky v Třinci. Nazul brusle a zúčastnil se exhibičního utkání v rámci loučení třineckých legend. Na dotazy vedení Ocelářů ohledně údajného působení ve Spartě se jen usmívá, nic konkrétního neprozradil. Třinečtí fanoušci vyjadřují po utkání přání, aby Varaďa do Sparty nechodil.

Neděle 13. listopadu 2022

Sparta stále mlčí. Od posledního prohlášení Hlinky uběhl už týden, ale stále převládá ticho po pěšině. Spekuluje se, že nejspíš ani Hořava, ani Varaďa Spartu nakonec nepovedou. V obou případech vázne případná dohoda na příliš zásadních věcech.

Pondělí 14. listopadu 2022

Vypadá to, že nekonečný boj o místo šéfa sparťanské lavičky už zná své rozuzlení. Portál sport.cz píše, že si klub plácl s Varaďou. Vše je údajně hotové, řeší se pouze formality ohledně smlouvy. Píšou o tříletém angažmá s platem 600 tisíc korun plus prémie za získané body. Varaďa byl podle konkrétně nespecifikovaných zdrojů už oznámen v pondělí večer i v kabině.

Informaci vzápětí potvrdil také iSport. Fanoušci začínají slavit. Ten akorát vyvrátil dřívější spekulace, že parťákem číslo jedna bude Varaďovi dělat Patrik Eliáš. Hořava večer v rozhovoru pro iDnes prakticky přiznal porážku. Podle něj byl Varaďa od začátku pro Spartu prioritou.

Úterý 15. listopadu 2022

Docela standardní ráno. Všichni už čekají jen na oficiální zprávu, fanoušci se těší na středeční třaskavý duel Sparty na ledě Třince. Jenomže mezitím zvoní telefon Miloslavu Hořavovi, ten se následně vydá na další kolo jednání do kanceláří O2 Arény.

Co se přesně přihodilo, není zcela jasné. Informace iSportu pouze hovoří o tom, že jednání s Varaďou ve finální fázi zamrzla. Proč, to už jsou v tuto chvíli jen čistokrevné spekulace, které kolovaly internetem v posledních dnech. Nic potvrzeného.

Úterní návštěva Hořavy už měla rychlý spád, součástí diskuse byl i majitel klubu Karel Pražák. Otázka zněla, jestli do toho Hořava jde. Ten neváhal. Když už vážil nečekanou cestu, nebylo podle něj vůbec na místě nabídku odmítnout. Náhle bylo hotovo. Všechno, co se stalo v posledních dnech, bylo okamžitě zameteno pod koberec.

Sparta tak poprvé ihned po vzájemné dohodě vyšla z informací ven. Mnoho fanoušků v šoku polklo na sucho, protože tento zvrat už nikdo nepředpokládal. Následně švédský Hans Wallson potvrdil spolupráci s Hořavou. To, co trvalo nekonečných deset dní, bylo upečeno během okamžiku.

Nejkomičtěji nakonec z celé ságy vyzní oficiální vyjádření Sparty. Sportovní manažer Jaroslav Hlinka řekl, že od začátku byl pro ně Hořava první volbou. To se samozřejmě nedá brát úplně vážně, jelikož Hořava sám ještě v pondělí řekl, že měl o angažmá velký zájem. To i přesto, že původní přání s Jandačem rychle padlo.

Vzápětí manažerka Barbora Snopková Haberová řekla, že Varaďa byl vážným kandidátem, ale nedošlo na shodu ve vyjednávání podmínek. Kde je pravda, můžete si domyslet sami. Jedno je jisté. Sparta hrála o velkou revoluci, Varaďa by jistě přinesl do klubu čerstvou krev.

Ale taky jisté změny, které nejspíš nebyla Sparta ochotna akceptovat. Ostatně to tak vyplývá i z tiskového prohlášení Václava Varadi pro iSport, které se dostalo ven ve středu ráno. A tak nakonec český velkoklub šlápl nečekaně už počtvrté do stejného rybníku. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Zdroj: HC Sparta Praha, iSport, sport.cz, iDnes

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.