Spojte se s námi


Extraliga

Telenovela Sparty skončila. Jak šel čas s nekonečným příběhem?

Co potřebuje dobrý příběh? Velké postavy, zajímavé zápletky, nečekané zvraty a nepředvídatelný konec. Všechny tyhle aspekty hokejová Sparta ve svém napínavém příběhu o angažování nového trenérského týmu splnila. Každý nekonečný příběh však jednou končí.

Publikováno

dne

Co potřebuje dobrý příběh? Velké postavy, zajímavé zápletky, nečekané zvraty a nepředvídatelný konec. Všechny tyhle aspekty hokejová Sparta ve svém napínavém příběhu o angažování nového trenérského týmu splnila. Každý nekonečný příběh však jednou končí. Tak jako ten od Wolfganga Petersena z roku 1984, tak i ten hokejový z hlavního města republiky.

Během první reprezentační přestávky se sice extraligový hokej nehrál, nicméně o zábavu bylo i tak postaráno. Fanoušci sledovali dramatický příběh ze zákulisí hokejového klubu Sparta Praha.

Ten nakonec skončil jmenováním Miloslava Hořavy, který se po více než půl ruce vrací zpátky na střídačku Sparty. A nebýt celého zamotaného příběhu, nejspíš by bylo tohle vyvrcholení za doprovodu slavnostních fanfár. Nakonec však převládají dojmy rozpaků.

Pojďme se ještě jednou chronologicky podívat na celý průběh, v němž figurovali v hlavní roli Václav Varaďa, ukvapené závěry médií a hrobové ticho vedení Sparty, jenž možná trochu nechtěně podpořily řadu spekulací.

Středa 2. listopadu 2022

Sparta prohrává v Plzni 0:4, což znamená třetí porážku v řadě, ale šestou z posledních osmi zápasů (jen dva vyhrané zápasy v prodl.). Začíná se nahlas mluvit o odvolání Pavla Patery. Tlak v klubu roste.

Pátek  4. listopadu 2022

Sparta prohrává i ve Vítkovicích po sympatickém výkonu 3:2. Utkání je nakonec pro trenérský tým zlomové, hned další den je Pavel Patera s Patrikem Martincem odvolán. Tým dočasně přebírá Petr Ton, Jaroslav Hlinka a František Ptáček.

Neděle 6. listopadu 2022

Sparta opět prohrává, tentokrát doma s Dynamem 2:3, znovu po solidním výkonu. Hlinka mluví po utkání o tom, že jednání o nových trenérech jsou prakticky ve finiši, oznámení by mělo proběhnout nejpozději v úterý 8. listopadu během reprezentační pauzy. Ideální možnost, aby se tým s novými trenéry sladil a naladil na lepší zítřky.

Začátek nového týdne

Kolotoč jednání se roztáčí. Hodně se o tom mluví, píše, fanoušci v následujících dvou dnech čekají, aktualizují webové stránky klubu a těší se na velké oznámení.

Ve hře jsou tři jména:

Václav Varaďa – podle iSportu připravil koncept, nastolil si konkrétní podmínky. Zájem je velký, jeho jméno se skloňovalo od samého začátku. Zároveň je to ideální volba pro mnoho fanoušků.

Miloslav Hořava – jeho podmínky směřují ke spolupráci s Josefem Jandačem, ten ale návrat do Sparty odmítá. Neuchytila se ani diskuse s Václavem Prospalem, mluví se taky o švédském kouči Hansi Wallsonovi.

Pavel Gross – pro mnohé ideální kandidát. Z minulosti by ho mohly zlákat vazby ze Sparty, v Německu nasbíral dost zkušeností, jeho zájem je velmi vlažný. Jako první ze všech tří hlavních kandidátů vypadává z kola ven.

Zůstávají tak ve hře Varaďa s Hořavou. Mluví se taky o majiteli klubu Karlu Pražákovi, jenž je údajně nakloněn spíše pro Varaďu. Vedení (pravděpodobně) na sportovním úseku prý už ale tolik nesouhlasí. Logicky. Mohou se měnit zavedené pořádky, Varaďovy podmínky jsou nejspíš největší problém, proč jednání drhnou.

Středa 9. listopadu 2022

Lhůta neoficiálního slibu Jaroslava Hlinky pominula, ze Sparty se vleče hrobové ticho. Až děsivé! Žádná oficiální zpráva, žádný náznak, žádné informace. Mlčení vedení klubu dává prostor spekulacím, ačkoliv mediální zájem každým dnem lehce opadá. Sociální sítě se baví vtípky na adresu Sparty. 

Pátek 11. listopadu 2022

Václav Varaďa se objevuje zpátky v Třinci. Nazul brusle a zúčastnil se exhibičního utkání v rámci loučení třineckých legend. Na dotazy vedení Ocelářů ohledně údajného působení ve Spartě se jen usmívá, nic konkrétního neprozradil. Třinečtí fanoušci vyjadřují po utkání přání, aby Varaďa do Sparty nechodil.

Neděle 13. listopadu 2022

Sparta stále mlčí. Od posledního prohlášení Hlinky uběhl už týden, ale stále převládá ticho po pěšině. Spekuluje se, že nejspíš ani Hořava, ani Varaďa Spartu nakonec nepovedou. V obou případech vázne případná dohoda na příliš zásadních věcech.

Pondělí 14. listopadu 2022

Vypadá to, že nekonečný boj o místo šéfa sparťanské lavičky už zná své rozuzlení. Portál sport.cz píše, že si klub plácl s Varaďou. Vše je údajně hotové, řeší se pouze formality ohledně smlouvy. Píšou o tříletém angažmá s platem 600 tisíc korun plus prémie za získané body. Varaďa byl podle konkrétně nespecifikovaných zdrojů už oznámen v pondělí večer i v kabině.

Informaci vzápětí potvrdil také iSport. Fanoušci začínají slavit. Ten akorát vyvrátil dřívější spekulace, že parťákem číslo jedna bude Varaďovi dělat Patrik Eliáš. Hořava večer v rozhovoru pro iDnes prakticky přiznal porážku. Podle něj byl Varaďa od začátku pro Spartu prioritou.

Úterý 15. listopadu 2022

Docela standardní ráno. Všichni už čekají jen na oficiální zprávu, fanoušci se těší na středeční třaskavý duel Sparty na ledě Třince. Jenomže mezitím zvoní telefon Miloslavu Hořavovi, ten se následně vydá na další kolo jednání do kanceláří O2 Arény.

Co se přesně přihodilo, není zcela jasné. Informace iSportu pouze hovoří o tom, že jednání s Varaďou ve finální fázi zamrzla. Proč, to už jsou v tuto chvíli jen čistokrevné spekulace, které kolovaly internetem v posledních dnech. Nic potvrzeného.

Úterní návštěva Hořavy už měla rychlý spád, součástí diskuse byl i majitel klubu Karel Pražák. Otázka zněla, jestli do toho Hořava jde. Ten neváhal. Když už vážil nečekanou cestu, nebylo podle něj vůbec na místě nabídku odmítnout. Náhle bylo hotovo. Všechno, co se stalo v posledních dnech, bylo okamžitě zameteno pod koberec.

Sparta tak poprvé ihned po vzájemné dohodě vyšla z informací ven. Mnoho fanoušků v šoku polklo na sucho, protože tento zvrat už nikdo nepředpokládal. Následně švédský Hans Wallson potvrdil spolupráci s Hořavou. To, co trvalo nekonečných deset dní, bylo upečeno během okamžiku.

Nejkomičtěji nakonec z celé ságy vyzní oficiální vyjádření Sparty. Sportovní manažer Jaroslav Hlinka řekl, že od začátku byl pro ně Hořava první volbou. To se samozřejmě nedá brát úplně vážně, jelikož Hořava sám ještě v pondělí řekl, že měl o angažmá velký zájem. To i přesto, že původní přání s Jandačem rychle padlo.

Vzápětí manažerka Barbora Snopková Haberová řekla, že Varaďa byl vážným kandidátem, ale nedošlo na shodu ve vyjednávání podmínek. Kde je pravda, můžete si domyslet sami. Jedno je jisté. Sparta hrála o velkou revoluci, Varaďa by jistě přinesl do klubu čerstvou krev.

Ale taky jisté změny, které nejspíš nebyla Sparta ochotna akceptovat. Ostatně to tak vyplývá i z tiskového prohlášení Václava Varadi pro iSport, které se dostalo ven ve středu ráno. A tak nakonec český velkoklub šlápl nečekaně už počtvrté do stejného rybníku. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Zdroj: HC Sparta Praha, iSport, sport.cz, iDnes

Reklama

Extraliga

Třinec vs. Sparta (3. zápas): Preview a tipy na sázení

Tipsport Extraliga pokračuje ve čtvrtek odpoledne třetím zápasem čtvrtfinálové série mezi třineckými Oceláři a pražskou Spartou. Třinečtí hokejisté si z O2 arény přivezli cenný bod, na který budou chtít navázat v domácím prostředí. Sparta se naopak pokusí vrátit výhodu na svou stranu.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga pokračuje ve čtvrtek odpoledne třetím zápasem čtvrtfinálové série mezi třineckými Oceláři a pražskou Spartou. Třinečtí hokejisté si z O2 arény přivezli cenný bod, na který budou chtít navázat v domácím prostředí. Sparta se naopak pokusí vrátit výhodu na svou stranu.

Repríza loňského finále nabízí mimořádně pikantní podívanou, která splňuje nejpřísnější měřítka i těch nejnáročnějších fanoušků. Očekávalo se, že tato série bude ozdobou čtvrtfinále. Oba týmy zatím tyto předpoklady naplňují.

VÝVOJ SÉRIE

Oproti loňsku se tentokrát začínalo v pražské O2 aréně. Sparta, jakožto lépe postavený celek po základní části, si mohla dopřát komfort v podobě domácího prostředí. Především v úvodu prvního duelu ho dokázala plnohodnotně využít, když po první třetině odcházela do kabin s vedením 2:0.

Oceláři však nesložili zbraně ani za zdánlivě nerozhodného stavu, přestože v polovině utkání prohrávali už o tři góly. Dvě branky ve třetím dějství zdramatizovaly průběh utkání, avšak domácí Sparta už si těsné vedení pohlídala a zvítězila 3:2.

Odveta už nabídla odlišný příběh. I v ní však museli Oceláři dotahovat. Družina Zdeňka Motáka si ale tentokrát nenechala odskočit soupeře do tak luxusního náskoku jako v úvodním duelu. Ve třetí třetině srovnal svým druhým gólem v zápase Libor Hudáček a utkání muselo do prodloužení.

V něm dostali Oceláři možnost hned tří přesilových her v řadě, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. A s přispěním sparťanského obránce nakonec Třinec zvítězil a uloupil z největší haly v republice jeden bod v sérii.

Zásadní roli hrají v sérii přesilové hry, což ukázalo hlavně druhé utkání, kde padly všechny branky v početní převaze. Zatímco Oceláři se dokázali ve druhé polovině utkání vyloučení vyvarovat, jejich soupeř si počínal hlavně v prodloužení velmi nedisciplinovaně. To dokázali třinečtí hokejisté potrestat.

TIP NA SÁZENÍ

Z toho se budou chtít oba celky jistě poučit, čímž se velmi snižuje šance na vyšší počet branek. Ve hře pět na pět hraje Sparta i Třinec velmi organizovaně.

Oba týmy v prvních zápasech ukázaly, že si dobře brání předbrankový prostor, ale hlavně že se mohou opřít o své brankáře. V ani jednom utkání nepadly v základní hrací době více než čtyři branky, což se dá v bitvě těchto dvou těžkých vah očekávat i v utkání číslo tři.

Zdroj: Tipsport

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Mistrovské tahy v brankovišti: Kacetl i Machovský lapili příležitost. I tyhle šachy rozhodují play-off

Správné namíchaní sestavy dá jistě trenérům velmi zabrat. To samé se dá ale říct o volbě brankáře. Obzvlášť v případě, kdy musíte v play-off obětovat svou jedničku. Třinec i Mountfield předvedli před druhými čtvrtfinálovými zápasy Tipsport Extraligy riskantní, ale mistrovské tahy.

Publikováno

dne

Správné namíchaní sestavy dá jistě trenérům velmi zabrat. To samé se dá ale říct o volbě brankáře. Obzvlášť v případě, kdy musíte v play-off obětovat svou jedničku. Třinec i Mountfield předvedli před druhými čtvrtfinálovými zápasy Tipsport Extraligy riskantní, ale mistrovské tahy.

Oceláře a hokejisty Hradce Králové pojila po prvních čtvrtfinálových duelech jedna nepříjemná skutečnost. Oba týmy úvodní duel série prohrály, v obou táborech si trenéři museli lámat hlavu nad tím, co zlepšit. A taky přemýšlet nad tím, jak sami mohou ještě nenapsané dějiny ovlivnit.

Zatímco v třinecké sestavě byla změna brankáře o něco logičtější, nástup Matěje Machovského na místo stálice v hradeckém brankovišti Henriho Kiviaha mnoho lidí překvapil. Celkem provedli trenéři Mountfieldu několik zásadních tahů, aby se pokusili nalít do žil svých svěřenců čerstvou krev.

Velké překvapení bylo také vyřazení kapitána Radka Smoleňáka ze sestavy. Naopak kritizovaný Ethan Werek v sestavě zůstal, jen dostal do lajny jiné spoluhráče. Kombinace těchto tahů vypadala po jedné porážce v úvodním utkání poněkud panicky. Kouč Mountfieldu Tomáš Martinec měl ale v pondělí nakonec šťastnou ruku.

JEN ROZLOŽENÍ SIL, VYSVĚTLUJE MARTINEC

Finský čaroděj Henri Kiviaho měl famózní závěr základní části. Právě on se velkou měrou zasloužil o to, že v poslední čtvrtině vybojoval Mountfield přímý postup do čtvrtfinále, přestože to vypadalo po většinu sezony jako sci-fi. Taky proto budil před utkáním číslo dvě s Libercem takovýto zásah do sestavy obavy.

Hokejoví novináři i fanoušci začali mluvit o absolutní ztrátě důvěry ve finského brankáře za jeden prohraný zápas. Až po utkání, které nakonec Hradec dovedl do vítězného konce, zaznělo, že výkonnost rozhodně není ten důvod, proč byl Kiviaho poslán na lavičku pod deku.

Trenérský štáb v čele s Tomášem Martincem si moc dobře uvědomují, že odchytat dva těžké duely ve dvou dnech vezme pořádnou porci sil. A taky tuší, že série s Libercem nebude na čtyři nebo pět zápasů.

Matěj Machovský je navíc velice zkušený gólman. Není to žádný nazdárek, který by se měl po postavení do branky v důležitém zápase sesypat. Tento tah navíc vyšel vítězně.

KACETL JAKO OVĚŘENÝ TRUMF

Podobně si vedli trenéři i v případě Ocelářů. Kdykoliv v posledních dvou letech nastal nějaký problém, vytáhli Oceláři Ondřeje Kacetla. 

V play-off 2021 zaskočil za Jakuba Štěpánka, který se zotavoval z koronaviru. Zkušený brankář se sice za pár dní do sestavy vrátil, ale Kacetl ho už do branky nepustil. Třinecký spasitel přišel navíc k Ocelářům po ne příliš povedeném období. Přesto napsal pohádku, po které jako brankář číslo jedna zvedl nad hlavu Masarykův pohár.

Jako žolík se vytáhnul i loni v šestém finálovém utkání, právě na ledě pražské O2 arény. Přestože celé play-off odchytal Marek Mazanec, udělali trenéři v sestavě jeden geniální tah, za který je budou třinečtí fanoušci už navždy plácat po ramenou.

Tentokrát se Kacetl dostal do branky už ve druhém čtvrtfinálovém duelu. Marek Mazanec plnil sice po většinu sezony roli jedničky, avšak po prvním prohraném utkání se Spartou došlo na vytažení největšího trumfu.

Musel jsem nahodit debatu, abychom o tom přemýšleli. Diskutovali jsme. A myslím, že se to v konečné fázi vyplatilo,” řekl pro sport.cz hlavní třinecký lodivod Zdeněk Moták, jenž o této možnosti diskutoval především s trenérem brankářů Jaroslavem Kamešem. Ocelářům tento tah vyšel, Ondřej Kacetl se stal základním kamenem vítězství Třince.

Zdroj: Tipsport Extraliga, sport.cz

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Smolař dne: Z 20 korun blízko 24 tisícům, sázkaře však zradil třinecký obrat proti Spartě

Smolař dne? Nechtěný titul získal jeden ze sázkařů na Tipsportu, když si za 20 korun vsadil hned na 14 různých sportovních utkání a byl blízko obrovské výhře. O tu jej ale připravili Oceláři Třinec.

Publikováno

dne

Smolař dne? Nechtěný titul získal jeden ze sázkařů na Tipsportu, když si za 20 korun vsadil hned na 14 různých sportovních utkání a byl blízko obrovské výhře. O tu jej ale připravili Oceláři Třinec.

Sázení přináší mnohdy velké emoce a své o tom ví i jeden ze sázkařů na Tipsportu. V doufání, že dokáže z 20 korun vytěžit pohádkovou výhru, si vsadil až na 14 sportovních klání a byl velmi blízko odměně.

Celkově vsadil v kurzu 1 196.46, což znamená, že v případě, že by tiket vyšel, by se výhra vyšplhala na krásných 23 929 korun. Ale bohužel.

Pět sázek padlo na fotbalová utkání, hned devět na hokejová. Úspěšně dopadly sázky na slovenskou hokejovou extraligu, finskou i švédskou nejvyšší hokejovou soutěž.

Skvěle uspěly i tipy na ne až tak populární a oblíbené fotbalové soutěže, ať už se jednalo o Indonésii, Bosnu a Hercegovinu, Peru či Rumunsko.

Vaz sázkaři paradoxně zlomila domácí hokejová liga. Sázka na výhru Hradce Králové nad Bílými Tygry z Liberce vyšla na výbornou, byť Východočeši vyhráli pouze o gól. Druhý čtvrtfinálový duel play-off toho dne už tak dobře nevyšel.

Favoritem byla Sparta, která chtěla navázat na první domácí výhru. Jenže Třinec nelze ve vyřazovacích bojích nikdy podceňovat a projevilo se to právě v pondělí. Pražský celek v zápase dvakrát vedl, ale Oceláře to nezlomilo.

Slezané totiž zápas dvakrát vyrovnali, aby následně úspěšně dokončili obrat v prodloužení. A právě tento výsledek pokazil celý jinak bezchybný tiket.

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené