Spojte se s námi


Hokej

Takhle řádí Martin Nečas! Hattrickem rozhodl duel s Coloradem. Asi jsem jen málo střílel, řekl po zápase

Český útočník Martin Nečas, jenž hájí barvy Caroliny Hurricanes rozšířil klub českých hráčů v NHL, co dokázali nastřílet hattrick! Výraznou měrou se tak podílel před domácími fanoušky na vítězství 5:2 nad Coloradem Avalanche.

Publikováno

dne

Český útočník Martin Nečas, jenž hájí barvy Caroliny Hurricanes rozšířil klub českých hráčů v NHL, co dokázali nastřílet hattrick! Výraznou měrou se tak podílel před domácími fanoušky na vítězství 5:2 nad Coloradem Avalanche.

Nečas nasázel hattrick během první třetiny

Český útočník Martin Nečas po nedávných zdravotních peripetiích nabral formu jako hrom a ve svém 330. utkání v základní části se dočkal premiérového hattricku v NHL. Stačilo mu na to přitom pouhých 17 minut v první třetině. Tím rozšířil řadu českých hokejistů, kteří dokázali zaznamenat ve slavné NHL alespoň jeden hattrick.

„Čekal jsem na hattrick dost dlouho. Doufal jsem, že ho brzy dostanu. Bylo samozřejmě hezké, že se mi to povedlo hned na začátku zápasu, než nám vrátili dva góly. Ale jo, je to příjemný pocit,“ hodnotil Nečas svůj výkon pro server NHL a dodává: „Asi jsem jen málo střílel.“

Chvála byla samozřejmě slyšet i od trenéra Roda Brind’Amoura: „Nečas je prostě talent, to víme. Někdy to na chvíli zmizí, ale vždycky to tam je. Když jste tak dobrý hráč, můžete mít zápasy, kdy prostě vybouchnete.“

Brankáře Colorada Georgieva překonal již ve druhé minutě utkání. Poté ještě udeřil během sedmé a sedmnácté minuty a premiérový hattrick by na světě.

Opaření Avalanche se ovšem nevzdali, na konci první třetiny v rozmezí pěti sekund dvakrát překonali domácího brankáře Antii Ranntu, který se poté pakoval z branky a přenechal post v bráně Pyotrovy Kochetkovy.

Ovšem naděje na srovnání zápasu ze strany Avalanche odfoukla 33. minuta, kdy čtvrtou branku domácích vstřelil v přesilové hře Michael Bunting. Colorado se již poté nezmohlo na žádný odpor, naopak v poslední minutě utkání pečetil do prázdné klece stav utkání na 5:2 Seth Jarvis.

Nečas je nyní s 34 body za 16 branek a 18 nahrávek již třetím nejproduktivnějším hráčem svého týmu a byl jednoznačně zvolen největší hvězdou utkání, dočkal se také Fin Teuvo Teravainen, který zaznamenal dokonce čtyři body za nahrávky.

Navíc premiérovou branku za Hurricanes zaznamenal ve svém třetím utkání i zkušený útočník Zach Parise. Na straně Avalanche opět vyšel bodově naprázdno útočník Nathan MacKinnon, čímž jeho manko na vedoucího Nikitu Kucherova vzrostlo na dva body. Navíc nebodoval již ve dvou utkáních po sobě.

Hurricanes si připsali velmi důležité vítězství. Ve vyrovnané Východní konferenci udrželi 4. příčku. Colorado je na západě na 3. místě, ovšem má stejně bodů jako druhý Dallas Stars a čtvrtý Vegas Golden Knights.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené