Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Švýcarsko zničilo Maďary 10:0 a dočasně se posouvá zpět do čela tabulky

Švýcarsko zničilo Maďary 10:0 a dočasně se posouvá zpět do čela tabulky
Foto: Depositphotos

Švýcarsko už se utkalo se všemi silnými týmy skupiny B a na závěr základní části šampionátu si tak může v klidu zastřílet proti outsiderům. V duelu s Maďarskem nasázelo nováčkovi MS deset branek a dočasně se posunulo do čela tabulky.

  • Švýcaři si poradili s Maďarskem
  • Nováčka MS porazili 10:0
  • O jejich umístění rozhodnou závěrečné duely Česka

Švýcaři vstoupili do šampionátu reprízou loňského finále, když vyzvali Česko. I tentokrát na Pastrňáka a spol. nestačili, oproti duelu v Praze ale dostali zápas alespoň do prodloužení.

Následně už ale jeli stoprocentně, porazili Dány, USA, Němce a Nory. Ukázali tak svou obrovskou kvalitu a touhou po prvním zlatu. Museli však oželet kapitána Nica Hischiera, který kvůli svalovému zranění na turnaji skončil.

To Maďaři podle očekávání podlehli jak USA a Německu, tak Česku s Dánskem. Nečekaně však přemohli Kazachstán a získali tak v boji o sestup nesmírně cenné tři body.

Švýcaři se na čtvrtfinále chtějí nachystat v nejlepší možné formě, a tak proti Maďarsku odstartovali velice rychle. Už v šesté minutě otevřel skóre legendární 41letý Andres Ambühl, který tečoval před brankou střelu Egliho. Byla to jeho první trefa na šampionátu.

Ihned za necelé dvě minuty už to bylo o dvě branky. Útočník New Jersey Devils Timo Meier si na modré převzal puk, prakticky bez odporu obránců se dostal až před branku a pohodlně zavěsil. Do konce první třetiny si oba týmy zahrály ještě přesilovou hru, ale gól už nepadl.

Maďaři ve druhé třetině začali lépe bránit a Švýcaři se dlouho nemohli prosadit, i když hráli další přesilovku. Až v čase 31:57 od modré čáry napřáhl Dominik Egli a tentokrát jeho střela skončila v síti i bez teče.

Stejně jako v první třetině přišel další gól Švýcarů za necelé dvě minuty. A opět se o to postaral Meier. Úplně osamocený se před brankářem Vayem ocitl Moy, jeho střelu ale Maďar vyrazil jen k útočníkovi Devils, jenž druhým gólem v zápase zvýšil na 4:0.

Třetí třetina jako přes kopírák

Tentokrát výběr Helvétského kříže na dvou slepených gólech nezůstal a za dvě minuty ještě zvýšil rozdíl. Meier krásně našel před brankou volného Baechler, jeho pokus ale skončil jen na betonech Vaye. Útočník Curychu se ale ještě dostal k puku, poslal jej pod sebe na Mosera, který ránou do šibenice zvýšil na 5:0, s tímto výsledkem se šlo do druhé pauzy.

A jakoby Švýcaři stiskli „ctrl v+ctrl c“. Stejně jako ve druhé třetině se i v té třetí deset minut nic nedělo a pak přišly dva slepené góly. A opět to byl až sedmý bek Egli, který se přitom na led moc nedostával, i tak si zapsal už třetí bod.

Za necelou minutu poté Schmid našel Ambühla, který se ocitl sám před brankou Maďarska a druhým gólem v zápase zvýšil na 7:0. Švýcarům to ale pořád nestačilo, Maďaři naopak už zřejmě mysleli na záchranářský duel s Norskem a vůbec nebránili. Osmý gól tak přidal ze slotu úplně osamocený Andrea Glauser.

Kapitán Andres Ambühlsice na šampionátu ještě ani jednou nebodoval, to si však vynahradil s Maďarskem, kdy minutu před koncem zkompletoval hattrick. Ani to ale ještě nebyl konec, čtyřicet vteřin před koncem se proti odevzdanému soupeři poprvé na šampionátu trefil hvězdný Kevin Fiala.

Švýcarský výběr tak porazil nováčka skupiny 10:0 a dočasně se posunul do čela skupiny před Česko. To má možnost se vrátit na první místo v pondělním zápase s Německem. Právě ten, společně s úterním střetem s USA rozhodne o tom, z jakého místa půjdou Švýcaři a Češi do čtvrtfinále.

Zdroj: Autorský článek

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Začal hrát ve 13 letech. Nyní talent z Kajmanských ostrovů pronikl do prvního kola draftu NHL

Začal hrát ve 13 letech. Nyní talent z Kajmanských ostrovů pronikl do prvního kola draftu NHL

Další exces Patrika Bartošáka. Gólman urážel sexuální menšiny

Další exces Patrika Bartošáka. Gólman urážel sexuální menšiny

Kteří Češi můžou překvapit na draftu NHL 2026: Katolický, Novák, Larýš a zástup brankářů

Kteří Češi můžou překvapit na draftu NHL 2026: Katolický, Novák, Larýš a zástup brankářů

Moldavský obr Alexander Karmanov: Nejvyšší hráč hokejové historie míří se svými 216 cm na draft

Moldavský obr Alexander Karmanov: Nejvyšší hráč hokejové historie míří se svými 216 cm na draft

NHL se rozroste o nový tým. Kanada má opět smůlu

NHL se rozroste o nový tým. Kanada má opět smůlu