Spojte se s námi

Repre

Švýcarsko bude chtít v nedělní odvetě stvrdit postup na MS

Publikováno

dne

První zápas tohoto barážového souboje se odehrál ve čtvrtek a měl i zajímavou mediální dohru. Výsledek 0:1 ve prospěch hostujícího Švýcarska se totiž zrodil za dosti kontroverzních okolností. Švýcarsko vyhrálo díky gólu Rodrígueze z penalty v 58. minutě.

Nic to však nemění na faktu, že Švýcarsko bylo v zápase lepším týmem, což potvrdilo i mimogólovými statistikami. V držení míče vyhráli hosté s 63%, na střely celkem 15:6, na střely mířící mezi tři tyče pak 4:0. Ve prospěch hostů hrály i další ukazatele, jako úspěšnost přihrávek či ofsajdy.

Severní Irsko i v kvalifikaci bodovalo hlavně doma a prakticky jedinou jeho šancí na postup, bylo uhrát doma dobrý výsledek. Tím výsledek 0:1 rozhodně není. Venku to bude mít Severní Irsko proti silnému Švýcarsku velmi těžké.

Trenér domácího Švýcarska V. Petkovič může mít radost i z toho, že má čistý štít jak po straně zraněných tak suspendovaných hráčů. Postaví tak s největší pravděpodobností velmi podobnou jedenáctku jako v prvním zápase.

Formace by měla být ve stylu 4-2-3-1 a ve složení Sommer – Rodríguez, Akanji, Schar, Lichtsteiner – Zakaria, Xhaka – Zuber, Dzemaili, Shaqiri – Seferovič.

http://gty.im/658446850

Oproti tomu kouč O´Neill má těžkou hlavu (kromě výsledku z prvního zápasu) také s Corry Evansem, který je pro dnešní zápas suspendován. S drobným zraněním laboruje i Stuart Dallas a jeho start je nejistý.

Severní Irsko bude muset hrát ofenzivně a lze očekávat formaci 4-3-3 ve složení: McGovern – McLaughlin, McAuley, Evans, Brunt – Davis, Norwood, Saville – Magennis, Washington, Ward.

http://gty.im/872823164

Karty jsou rozdány vcelku jasně ve prospěch domácího Švýcarska. Tomu tak nějak odpovídají i kurzy. Ty se na výhru domácích pohybují kolem 1,45 a odpovídají realitě.

Severní Irové jsou sice velmi houževnatí, a o postup budou chtít zabojovat, jenže pokud proti Švýcarům otevřou hru, bude to s velkou pravděpodobností spíše hnát vodu na domácí mlýn.

Reklama

Oblíbené