Spojte se s námi


Bojové sporty

Svět boxu a filmového plátna truchlí! Ve věku 76 let zemřel Carl Weathers, který ztvárnil legendární postavu Apollo Creed z filmové série Rocky

Svět zasáhla šokující zpráva! Ve věku 76 let zemřel Carl Weathers, jenž ztvárnil legendární postavu Apollo Creed ve filmové sérii Rocky. Přestože se zapsal zejména do srdcí fanoušků filmu, svůj vliv zanechal i ve světě sportu.

Publikováno

dne

Svět zasáhla šokující zpráva! Ve věku 76 let zemřel Carl Weathers, jenž ztvárnil legendární postavu Apollo Creed ve filmové sérii Rocky. Přestože se zapsal zejména do srdcí fanoušků filmu, svůj vliv zanechal i ve světě sportu.

Svět filmu a boxu truchlí, Apollo Creed doboxoval

Apollo Creed doboxoval. Carl Weathers, kterého znají fanoušci sportu a filmu především jako představitele ikonické postavy z filmové série Rocky, bohužel ve čtvrtek svůj největší životní souboj prohrál.

Přestože Weathers zaujal nejvíce svými hereckými dovednostmi, jeho život měl hluboký přesah i do světa sportu. Od mládí byl totiž sport v jeho DNA. Zabýval se nejen boxem a obecně bojovými sporty. Málokdo ale ví, že si zahrál i ve slavné NFL.

Svou cestu napříč sportovním světem amerického fotbalu začal již na univerzitě. V roce 1970 se ale dostal na dráhu profesionálního hráče amerického fotbalu, když podepsal jako nedraftovaný hráč profesionální smlouvu s Oaklandem Raiders.

Zde sice nastoupil pouze do sedmi zápasů, nicméně i tak pomohl týmu získat titul ve slavné NFL. O rok později pak přestoupil do kanadské CFL, kde po dobu třech let nastupoval za tým BC Lions. Touha k filmu ale nakonec zvítězila a od roku 1974 se začal naplno věnovat herecké kariéře.

Ve věku 76 let zemřel jeho představitel Carl Weathers

Weathers hrál ve filmech jako komparzista již během let strávených ve vrcholovém sportu. V tomto období i studoval na herecké škole a po pár letech u filmu získal životní roli, když se rozhodl jít na konkurz na roli světového šampiona ve filmu Rocky.

Během toho údajně kritizoval herecké dovednosti Sylvestra Stalloneho a roli osudového soupeře hlavní postavy filmu nakonec získal. Jak již nyní víme, film se nesmazatelně zapsal do historie kinematografie, stejně jako pokračování této oblíbené série.

Weathers jako Apollo Creed hrál jednu z klíčových postav v prvních čtyřech dílech této filmové série (1976 – 1985). Z nesmiřitelných rivalů se v dějové lince filmu stali osudoví přátelé, než ve čtvrtém pokračování série podlehl zranění z exhibičního zápasu s Ivanem Dragem (ztvárněným Dolphem Lundgrenem).

Nyní, ve věku 76 let, zemřel dle NY Times pokojně ve spánku v rodinném kruhu. Smutná zpráva zasáhla nejen fanoušky filmu, ale i svět sportu. Jeho životní odkaz totiž vypovídá právě o úzkém spojení sportu a zábavy. Postava Apollo Creeda pak překračovala filmové plátno a ovlivnila vnímání boxu jako sportu odvahy a nekonečného odhodlání.

Zdroj: NY Times, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.