Spojte se s námi

Extraliga

Švédští bratři, Slovák s 227 starty v NHL i kanadský gólman nováčka aneb TOP zahraniční posily pro extraligu

Zahraniční hráči jsou pro naši hokejovou extraligu velmi důležitým kořením, bez nějž by zdaleka nebyla tak chutná a lákavá. Vloni do ní svými špetkami přispěli třeba Peter Schneider či Aaron Irving. Kteří zajímaví borci se v extralize nově objeví letos?

Publikováno

dne

Zahraniční hráči jsou pro naši hokejovou extraligu velmi důležitým kořením, bez nějž by zdaleka nebyla tak chutná a lákavá. Vloni do ní svými špetkami přispěli třeba Peter Schneider či Aaron Irving. Kteří zajímaví borci se v extralize nově objeví letos?

Bratři Thorellové

Zahraniční sourozenecké duo v extralize? Velká rarita! Pomineme-li bratry Klímovi, nedávná minulost dává vzpomenout třeba na Rihardse a Robertse Bukartse, kteří si spolu v ročníku 2017/18 zahráli v dresu Zlína.

Letos nás ale čeká ještě neobvyklejší jev – Švédové Gustaf a Erik Thorellovi si totiž v naší nejvyšší soutěži zahrají dokonce proti sobě.

Starší z bratrů, 31letý Gustaf, prožil drtivou část své kariéry ve Švédsku. Poslední čtyři sezony odehrál ve druhé lize za BIK Karlskoga, odkud si jej i díky bilanci 47 kanadských bodů za 40 zápasů vyhlédla Plzeň.

O dva roky mladší Erik má o něco zářnější životopis. Ze Švédska se ve 24 letech přestěhoval do Finska, kde hrál tři sezony nejvyšší soutěž a vedl si náramně, načež si jej vybral švýcarský Zug. Teď pozná české hlavní město, neboť bude hájit barvy Sparty.

Martin Marinčin

Je mu 29 let, pochází z Košic, v roce 2010 byl draftován hned ve druhém kole Edmontonem, za nějž spolu s Torontem odehrál v NHL celkem 227 zápasů, třikrát se objevil v dresu Slovenska na mistrovství světa. A letos bude hrát extraligu!

Seznamte se, tohle je Martin Marinčin, velká letní posila třineckých Ocelářů. „Poslední roky pro mě nebyly ideální. Hrával jsem málo. A také léta přibývají, takže jsem musel udělat nějakou změnu,” popisoval pro iDnes důvody svého návratu do střední Evropy.

Ahti Oksanen

Slibné začátky své hokejové kariéry ve Finsku zbrzdil dnes 28letý útočník přechodem na bostonskou univerzitu, kde sice s hokejem úspěšně pokračoval, neměl se ale jak posunout. Po ukončení studia zkusil štěstí v americké ECHL a vyplatilo se!

Ve Finsku na Oksanena nezapomněli, SaiPa mu dala dokonce příležitost rovnou prodat své zámořské zkušenosti v nejvyšší lize. Dva roky nato už oblékal dres Jokeritu v KHL. Tam se ale příliš neuchytil, loňský ročník strávil znovu ve finské nejvyšší soutěži, odkud si jej vybral Hradec Králové.

Brandon Magee

Svůj podpis zatím Kometě nedal, k zisku smlouvy má ale Brandon Magee nakročeno skvěle. Do Brna přišel v létě na zkoušku a ve třech zápasech se dokázal hned dvakrát prosadit.

Sedmadvacetiletý Kanaďan by tak mohl svým způsobem oživit svou kariéru, kterou po vrcholu v čínském Kunlunu v KHL čekal prudký sešup. V minulé sezoně odehrál všehovšudy pouze šest zápasů, v nichž si připsal jedinou asistenci.

„Věřím, že nám může hodně pomoct, ale samozřejmě o jeho možném víceletém působení v našem klubu rozhodnou v prvé řadě jeho výkony na ledě,” zmínil majitel klubu Libor Zábranský s tím, že značným plusem Mageeho je pravé držení hole. Vytvoří v Brně s Alexanderem Malletem a Peterem Muellerem zámořský útok?

Šest zámořských posil pro Kladno

Kladenští Rytíři oslavili návrat do extraligy mocným nakupováním zahraničních hráčů. Jaromíru Jágrovi se v první řadě podařilo sehnat Jeffa Paula, nového hlavního kouče mužstva, jenž v minulosti mimo jiné dva roky pracoval jako skaut Floridy.

Pod ním si mimo dosavadní kádr zahraje třeba brankář Landon Bow s dvěma starty v NHL, obránce Jake Dotchin, který za Tampu a Anaheim odehrál dokonce 103 zápasů, dvoumetrový bek Kyle Wood, pravák Cody Donaghey nebo útočníci Danny Kristo a Daniel Ciampini.

Zdroje: Hokej.cz, EliteProspects, iDnes

Reklama

Oblíbené