Spojte se s námi


Hokej

Švédsko rozdrtilo Lotyšsko a kromě rekordu na mistrovství světa si zajistilo postup do čtvrtfinále

Švédsko zvítězilo v sobotním zápase nad Lotyšskem 7:2. Po první třetině sice Švédové vedli 2:0, ale Lotyši ve druhé části rychle srovnali. Nicméně následně inkasovali tři rychlé góly za sebou, čímž se Švédsko postaralo o světový rekord a také si zajistilo vítězství.

Publikováno

dne

Švédsko zvítězilo v sobotním zápase nad Lotyšskem 7:2. Po první třetině sice Švédové vedli 2:0, ale Lotyši ve druhé části rychle srovnali. Nicméně následně inkasovali tři rychlé góly za sebou, čímž se Švédsko postaralo o světový rekord a také si zajistilo vítězství.

Švédsko šlo rychle do vedení

Aktivní nástup do utkání proměnili Švédové v úvodní branku zápasu v čase 4:50, kdy se z pravé strany prosadil Rasmus Dahlin. Z pozice nepříliš typické pro obránce propálil brankáře na bližší tyč.

Po dvou minutách Švédové vedení navýšili, když se trefil Dahlinův kolega z obranného páru. Ten si s pukem najel mezi kruhy a švihem zamířil přesně.

Šílená druhá třetina nabídla vyrovnání i rekord

Lotyšsko se v první třetině nepředvedlo, když si připsalo pouhé čtyři střelecké pokusy. S rychlou nápravou ale přispěchal Kaspars Daugavins, jenž využil zmatků před Filipem Gustavssonem a snížil.

Lotyšsko nepotřebovalo ani půl minuty na to, aby se v utkání zaradovalo z vyrovnání. V čase 23:17 propálil vše před sebou Roberts Mamčics.

Hokejisté Lotyšska tak vyrovnali a navrátili si na chvíli dobrou náladu. Švédové však přišli s velkým náporem, kterému soupeř nezvládl dlouho odolávat. Fabian Zetterlund v čase 32:59 odpálil gólovou smršť, během níž se prosadil dvakrát. Po jeho první brance skóroval znovu po 17 sekundách.

Joel Eriksson po dalších devíti minutách skóroval znovu a Švédsko najednou vedlo 5:2. Tři rychlé branky padly během 26 sekund, čímž se Švédové postarali o nový rekord na mistrovství světa.

Ještě jeden zásah si Švédsko nechalo před zazněním druhé sirény. Marcus Petterson se zapsal na listinu střelců v čase 35:36 a poslal tak Elvise Merzlikinse na střídačku, do brankoviště nastoupil Eriks Vitols.

Tvrdá třetí třetina přinesla jediný gól

Za jasného vedení 6:2 nastupovali Švédové do poslední části zápasu, kde většina fanoušků nečekala, že by Lotyšsko zabralo a vyrovnalo. Postupem času se očekávání neměnila, navíc častá nečistá hra často kouskovala hru.

Zápas přinesl 16 vyloučení, přičemž Dahlin dostal trest do konce utkání už ve druhé části. Žádná přesilová hra však nebyla využita.

Až minutu a devět sekund před koncem duelu Švédové skórovali ještě jednou. V oslabení se prosadil Marcus Johansson a potvrdil tak vítězství Švédska nad Lotyšskem 7:2.

Švédové tak zůstávají na prvním místě skupiny B, na turnaji zůstávají stoprocentní, když ani jednou ještě neztratili body, a navíc mají jistý postup do čtvrtfinále. Lotyšsku zůstává teoretická šance na kvalifikaci také.

Zdroj: IIHF, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.