Spojte se s námi


Hokej

Stříbrnou medaili už nemůžu ani vidět, řekl trenér Švýcarů po prohře ve finále MS. Chtěli jsme zlato, dodal Kevin Fiala

Na jedné straně panuje radost, na té druhé zklamání. Takhle to zkrátka při jakémkoliv finálovém střetnutí na jakémkoliv velkém turnaji chodí. Zatímco Češi prožívali po finále MS obrovskou radost, na střídačce Švýcarů tomu bylo naopak.

Publikováno

dne

Na jedné straně panuje radost, na té druhé zklamání. Takhle to zkrátka při jakémkoliv finálovém střetnutí na jakémkoliv velkém turnaji chodí. Zatímco Češi prožívali po finále MS obrovskou radost, na střídačce Švýcarů tomu bylo naopak.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Čas 49:13. Právě tehdy David Pastrňák neskutečnou bombou překonal švýcarského brankáře Leonarda Genoniho a vystřelil českému národnímu týmu zlaté medaile. Devatenáct vteřin před závěrečnou sirénou ještě vítězství Česka trefou do prázdné brány Švýcarů pojistil David Kämpf.

Hokejisté s helvétským křížem na dresech měli směrem do finále MS jasný cíl. A to stát se celkově už devátou zemí, která dokázala na světovém šampionátu dobýt zlaté medaile.

Jenže to se nepodařilo. Naopak to byli Češi, kteří rozšířili sbírku celkových prvenství na MS a nyní figurují na třetím místě hokejových zemí v historickém žebříčku.

Pro Švýcary tedy může být útěchou alespoň zopakování úspěchu z roku 2018, kdy rovněž došli pro stříbrné medaile. Tehdy na MS v Dánsku nestačili na Švédy (2:3), letos jim stopku vystavili právě čeští hokejisté. Na hráče Tre Kronor národní výběr Švýcarska nestačil ani v roce 2013 (1:5).

Letos to Švýcarsko nedokázalo ani s několika hvězdami z NHL. Národní tým posílili Kevin Fiala, Nino Niederreiter, Roman Josi nebo Nico Hischier. První zmíněný alespoň ukořistil cenu pro nejužitečnějšího hráče celého MS.

„Prohráli jsme finále, je to opravdu škoda. Je těžké se teď s těmi emocemi vypořádat. Je mi jedno, jestli jsem MVP, chtěli jsme zlato,“ řekl Fiala po prohraném finále, jehož slova ocitoval server Hokej.cz.

„Stříbrnou medaili už nemůžu ani vidět. Nejsou to hezké pocity, byli jsme tak blízko. Jsme na dně, ale každý, kdo nás sleduje a zná tým, ví, že se nevzdáme. Poučíme se a jedeme dál,“ uvedl trenér Švýcarů Patrick Fischer.

Zdroj: IIHF, Hokej.cz, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.