Spojte se s námi


Hokej

Stanley Cup bude mít nového vítěze. Florida i Vegas jsou ve finále podruhé, komu se podaří odčinit předchozí neúspěch?

Tohle finále bude pořádně našlapané. Nejcennější hokejová trofej světa bude mít nového vítěze. Ani k Pantherům, ani ke Golden Knights totiž pohár ještě nikdy nemířil. Obě dvě organizace jsou ve finále podruhé v historii.

Publikováno

dne

Tohle finále bude pořádně našlapané. Nejcennější hokejová trofej světa bude mít nového vítěze. Ani k Pantherům, ani ke Golden Knights totiž pohár ještě nikdy nemířil. Obě dvě organizace jsou ve finále podruhé v historii.

Na NHL je krásné, jak je naprosto nepředvídatelná. Ještě na podzim nevypadala Florida nějak zvlášť silně, do play-off nakonec proklouzla o pouhý bodík a hned v prvním kole narazila na historicky nejlepší tým základní části, Boston.

V sérii prohrávala už 1:3 a byla jednou nohou venku. Jenže poté se do toho Panthers pořádně opřeli. Dvakrát vyhráli, srovnali sérii a v prodloužení sedmého zápasu si vymodlili vítězství a postup.

Poté ale narazili na dalšího těžkého soupeře. Toronto v čele s hvězdným Matthewsem konečně po dlouhých letech postoupilo přes první kolo play-off, když vyřadilo loňského finalistu Tampu.

Florida si ale s tradičním celkem poradila poměrem 4:1. Ani ve finále konference ale nebyla favoritem, když narazila na rozjetou Carolinu, druhý tým základní části.

A výsledek? Naprosto jednoznačný, 4:0 pro Panthers. Jasně, trochu to zkresluje, pokaždé to totiž bylo velice těsné. Dvakrát vyhrála Florida v prodloužení, jednou 1:0 a počtvrté vstřelila vítězný gól čtyři vteřiny před koncem. Ale i tak se pozná velký tým.

Do finále Stanley Cupu se tak Florida dostala teprve podruhé v historii. První finále si zahrála v sezóně 1995/96. Tehdy ve finále nestačila na Colorado a prohrála 0:4.

Vegas

Golden Knights vstoupili do play-off prohrou 1:5 s Winnipegem, ale ta je spíš nastartovala. Vegas totiž vyhráli následující čtyři zápasy a postoupili do čtvrtfinále.

Tam narazili na nejlepšího hokejistu světa Connora McDavida ve službách Edmontonu a byla to poměrně lítá bitva. Za stavu 2:2 v sérii dokázali Golden Knights ale jít do trháku a svůj mečbol ihned využili, po výsledku 4:2 tak postoupili do semifinále.

Tam to vypadalo, že to bude mít stejný průběh jako ve východní konferenci. Vegas totiž nad Dallasem vedli 3:0 a měli vše ve svých rukou. Poté se ale Stars vzmohli, vyhráli dva zápasy a ještě vše zdramatizovali.

To si ale Marchessault a spol. nenechali líbit a v šestém zápase rozsekali Dallas 6:0. V krátké historii klubu jde už o druhé finále Stanley Cupu. Golden Knights byli založeni teprve v roce 2017 a ihned ve své první sezóně se dostali do finále, kde však podlehli Washingtonu.

Teď mají tak obě organizace příležitost odčinit první neúspěch a získat první Stanley Cup. Pokud nevíte, komu fandit a rádi byste viděli nejcennější hokejovou trofej v Česku, tak za Floridu nastupuje Radko Gudas. Vegas mají ve svém kádru brankáře Jiřího Pateru, ten ale drtivou většinu sezóny odchytal v AHL a v NHL si zapsal jen dva starty.

FInále začíná ze soboty na neděli ve 2 ráno. Doma začíná Vegas, poté se série otočí na Floridu.

Zdroj: NHL

Reklama

Hokej

Novinkou druhé hokejové ligy je Utkání hvězd. Zápasy bude možné sledovat živě na internetu

V sobotu 23. září startuje prvním kolem II. hokejová liga. Jeden zápas už se ale ve třetí nejvyšší soutěži odehrál. V předehrávce šestého kola prohrál Cheb s Chomutovem 4:7.

Publikováno

dne

V sobotu 23. září startuje prvním kolem II. hokejová liga. Jeden zápas už se ale ve třetí nejvyšší soutěži odehrál. V předehrávce šestého kola prohrál Cheb s Chomutovem 4:7.

Piráti Chomutov, v čele s ostřílenými extraligovými matadory Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem, budou patřit v této sezóně k největším favoritům na postup do Chance ligy. Oba borci také výrazně přispěli k očekávanému zisku tří bodů v Chebu. Hübl tři góly dal a na jeden nahrál, Lukeš vstřelil jeden gól a připsal si dvě asistence.

Oba hokejisté s bohatými zkušenostmi z extraligy budou také patřit mezi hlavní hvězdy soutěže. K nim bude jistě patřit i další bývalý hokejista Litvínova Karel Kubát, který s „chemiky“ vybojoval historický extraligový titul. Kubát bude od letošní sezóny hájit barvy Ústí nad Labem, které povede bývalý reprezentační kouč Vladimír Růžička.

Druhá liga bude mít 27 účastníků rozdělených do skupin Západ a Východ. Ve skupině Západ by mohl Chomutovu nejlépe konkurovat jihočeský Tábor. Jasným favoritem skupiny Východ je Havířov.

Druhou ligu už nebude hrát Znojmo, které postoupilo do Chance ligy. Jablonec soutěž prodal sestupujícímu Hronovu a oproti loňsku neuvidíme Klatovy, které se z republikové soutěže odhlásily. Nováčky jsou postupující z krajských soutěží, tedy Technika Brno a Kralupy. Z Chance ligy sestoupil Šumperk.

Hvězdy se utkají v Příbrami

Po základní části se bude hrát ve skupině Západ nadstavba a až poté se týmy utkají ve čtvrtfinále. Ve skupině Východ bude hrát každý s každým čtyřkolově a osm nejlepších mužstev změří síly ve čtvrtfinále. Týmy z obou skupin na sebe poprvé narazí až v semifinále. Novinkou je, že semifinále a finále se budou hrát na čtyři vítězné zápasy.

Vítěz celého play off si zajistí přímý postup do první ligy. Poslední celky skupin Východ a Západ si to rozdají o záchranu, hrát se bude na dvě vítězná utkání.   

Všechny zápasy budou streamovány na Czech Ice hockey TV. „V první sezoně jsme vychytali mouchy týkající se kvality záznamů ze zimních stadionů, štelovali jsme kamery a podobně. Druhé lize to hodně pomohlo,“ vysvětlil Ondřej Poul, jenž na tiskové konferenci Asociace druholigových klubů ledního hokeje zastupoval zmíněnou asociaci.

Další novinkou je utkání hvězd. Výběry západní a východní části druhé ligy si proti sobě zahrají 27. ledna 2024 v Příbrami.

„Veřejnost bychom do toho chtěli vtáhnout volbou zahajovacích sestav a kapitánů. Budeme se na vás těšit, abyste viděli naše hvězdy a hvězdičky, mezi nimiž je řada bývalých hráčů extraligy i NHL, kteří si určitě budou chtít zafrajeřit,“ zve hokejové fanoušky Petr Vinš, prezident příbramského hokejového klubu.

Zdroj: Asociace druholigových klubů ledního hokeje

Pokračovat ve čtení

Hokej

Rulík začíná skládat mozaiku pro MS v Praze, jde ve stopách Jalonena. Co Zacha?

Do největší hokejové události na území České republiky ještě zbývá osm měsíců, plány je už ale třeba střádat s předstihem. Stejně jako si utvářet myšlenku pro finální nominaci na hokejový šampionát v Praze. Toho si je kouč národního týmu Radim Rulík velmi dobře vědom. Proto už se taky vrhnul do práce.

Publikováno

dne

Do největší hokejové události na území České republiky ještě zbývá osm měsíců, plány je už ale třeba střádat s předstihem. Stejně jako si utvářet myšlenku pro finální nominaci na hokejový šampionát v Praze. Toho si je kouč národního týmu Radim Rulík velmi dobře vědom. Proto už se taky vrhnul do práce.

Kolem výměny reprezentačních trenérů bylo v létě velmi rušno. Z celého zdlouhavého, až nedůstojného procesu, nakonec vyšel vítězně Radim Rulík, který byl 29. června 2023 nominován na post hlavního trenéra české hokejové reprezentace.

Rulík se dal po prvním rozkoukání prakticky okamžitě do práce. Na konci léta měl první velké posezení se svými asistenty, kterými budou Jiří Kalous, Marek Židlický a Ondřej Pavelec, jenž bude mít na povel brankáře. Tento tým ve stejné podobě vedl taky juniory na posledních dvou šampionátech.

Mimo to začal hlavní kouč českého nároďáku se začátkem Tipsport Extraligy objíždět české stadiony. Přesně tak, jak to dělal jeho předchůdce Kari Jalonen: „Nevím, jestli to označit přímo jako inspiraci, ale líbilo se mi, jak to dělal, a já nemám důvod něco měnit,” řekl Radim Rulík nedávno pro iDnes.

Zároveň však dodal, že by podobnou cestou kráčel, i kdyby to finský trenér před ním nedělal: „I bez Kariho bych to měl nastavené stejně. Vím ale, že jdu po něm a bude se to tak vnímat,” je si Rulík vědom. Jak sám ale říká, v české nejvyšší soutěži strávil na pozici trenéra spoustu let, také extraligu velmi dobře zná což bere i jako výhodu, oproti trenérovi z ciziny.

Z NHL se očekává velký zájem

Samozřejmě se nabízí otázka, kolik hráčů vlastně trenéři společně s generálními manažery reprezentace Petrem Nedvědem a Martinem Havlátem vezmou. Šampionát v Praze se hraje přibližně jednou za deset let, proto se dá očekávat, že hráči působící v zámoří budou mít velký zájem. Patrně větší, než o jakýkoliv jiný šampionát.

U hráčů jako David Pastrňák či Tomáš Hertl bude záležet, jak budou mít dlouhou sezonu směrem k vyřazovacím bojům v NHL, případně jestli budou v dobré zdravotní kondici. Jsou to zkrátka hráči, o jejichž kvalitách se nedá pochybovat. Pokud bude jen trochu možnost, pojedou.

Pak jsou tady ale hráči, nad kterými visí otazníky. Jedním z nich je šestadvacetiletý útočník Bostonu Pavel Zacha. Ten už několikrát v minulosti účast v národním týmu odmítnul, přestože měl v zámoří už po sezoně. Několikrát se omluvil kvůli zranění, poslední mistrovství světa vynechal kvůli blíže nespecifikovaných rodinných důvodů.

O tom, jestli bude o Zachu zájem, mluvil Rulík nedávno v novém pořadu Bomby na ledu z dílny O2 TV Sport. Rulík řekl, že si uvědomuje, kolikrát už se český útočník omluvil a dodal, že to asi není náhoda. Přesto přiznal, že se s Zachou na tohle téma určitě bude chtít pobavit.

Nejsme v situaci, kdy bychom mohli nějaké hráče neoslovovat,” řekl jasně. Pak ale dodal: „Nedělám si tedy přehnané iluze, že zrovna já ho přesvědčím, aby reprezentoval.” I Rulík si však uvědomuje, že do jeho účasti či neúčasti může promluvit ještě řada dalších okolností.

Zdroj: iDnes, O2 TV Sport

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Olomouc vs. Karlovy Vary: Preview a tipy na sázení

Tipsport Extraliga má již tento pátek na programu třetí kolo, jehož součástí bude také souboj Olomouce s Karlovými Vary. Tento zápas vybíráme především kvůli lákavému kurzu, avšak nejdříve se podívejme, kdo a proč má větší předpoklady tohle utkání úspěšně zvládnout.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga má již tento pátek na programu třetí kolo, jehož součástí bude také souboj Olomouce s Karlovými Vary. Tento zápas vybíráme především kvůli lákavému kurzu, avšak nejdříve se podívejme, kdo a proč má větší předpoklady tohle utkání úspěšně zvládnout.

Týmy Olomouce a Karlových Varů nepatří pravidelně k nejatraktivnějším destinacím v české nejvyšší soutěži. Přesto jsou to celky se zajímavými ambicemi. Nepatří mezi největší favority, naopak se snaží největším favoritům znepříjemnit život. Teď se však postaví proti sobě.

HC Olomouc

Olomoučtí hokejisté v loňské sezoně vystřelí všem pochybovatelům zrak, když v polovině základní části ještě směle atakovali nejlepší čtyřku v tabulce. Těžko říct, jestli jsou Hanáci schopni takovýto ročník zopakovat s víceméně podobným hráčským materiálem.

V úvodním kole extraligy v domácím prostředí jen tak tak přetlačili Kladno hubeným výsledkem 1:0. Vyrovnané utkání proti největšímu outsiderovi ligy přineslo přece jen první pochybnosti. Více než pět tisíc diváků na olomouckém stadionu čekalo možná trochu víc. I tak ale získala Olomouc tři body a to se počítá.

Ve druhém kole v Českých Budějovicích už však byli Kohouti bezradní, především střelecky. Určitě se nedá říct, že by odehráli špatný zápas, neboť střely na branku hovořily 39:16 v jejich prospěch. Z výhry se ale radoval Motor poměrem 3:1.

HC Energie Karlovy Vary

To Energie vlétla do sezony přesvědčivě na všech frontách. Když svítilo na tabuli ve Vítkovicích v prvním kole po první třetině skóre 0:4, věřil tomu jen málokdo. Karlovy Vary skutečně na úvod extraligy porazily druhý nejlepší tým v domácím prostředí z minulé sezony. Navíc výsledkem 6:2.

Druhé kolo sehrála Energie ve své aréně proti Kometě Brno. Jakoby tento zápas přesně kopíroval události prvního kola. Karlovarským hokejistům to nadále střílelo, zatímco brněnští střelci přicestovali na západ Čech se slepými náboji. Výsledek – 4:0 pro Karlovy Vary.

Bilance z minulé sezony

Loni se tyto celky spolu utkaly hned osmkrát – čtyřikrát v základní části a čtyřikrát v předkole play-off. V základní části zvítězila dvakrát Olomouc a dvakrát Enegrie. Předkolo pak zvládli Hanáci poměrem 3:1 na zápasy.

Olomouc2:0Energie KV
Energie KV3:2Olomouc
Energie KV0:3Olomouc
Olomouc 3:4Energie KV
Olomouc 4:1Energie KV
Energie KV7:4Olomouc
Energie KV2:3pOlomouc
Olomouc3:0Energie KV

Predikce a tip na sázení

Faktem je, že Olomouc v minulosti nesčetněkrát ukázala, co dokáže, když ji hokejové prostředí podcení. Skálopevně tvrdit, že v pátek doma proti Karlovým Varům nemá naději na triumf, se nemusí vyplatit. Možná i proto vypsali bookmakeři poměrně vyrovnaný kurz.

Ale vzhledem k tomu, že Energie na úvod ročníku přejela Vítkovice i Kometu, nedá se příliš očekávat, že proti papírově slabší Olomouci budou mít neřešitelné problémy. Utkání to bude nejspíš bojovné a vyrovnané, avšak po šedesáti minutách vidíme skóre spíš ve prospěch Energie.

Tip na sázení | Výhra Karlových Varů

Bonus
Bonus ke vkladu až
Bonus za registraci350 Kč
Bonus za vklad až3000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až50000 Kč
Bonus za registraci200 Kč
Bonus za vklad až2000 Kč
Bonus za registraci900 Kč
Bonus za vklad až6000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až25000 Kč
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Zdroj: Extraliga

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené