Spojte se s námi


Tenis

Splněný sen! Sinner bude světovou jedničkou. Je reálné, že se Djokovič vrátí na vrchol?

Sen, který se stal skutečností. Jannik Sinner se stane prvním Italem na vrcholu žebříčku ATP. Jak moc je pravděpodobný útok Novaka Djokoviče na tento post?

Publikováno

dne

Sen, který se stal skutečností. Jannik Sinner se stane prvním Italem na vrcholu žebříčku ATP. Jak moc je pravděpodobný útok Novaka Djokoviče na tento post?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sinner jedničkou

Už před začátkem French Open se změna na postu světové jedničky očekávala. Djokovič sice předvedl další heroickou bitvu, když v osmifinále otočil navzdory zdravotním problémům duel s Argentincem Cerundolem. O den později, ale oznámil odstoupení z pařížského grandslamu.

Nicméně, Sinner si vše uhrál sám. Od loňského léta stihl vyhrát tři turnaje včetně Masters v Torontu. Odehrál skvělý domácí Turnaj mistrů, kde skončil ve finále.

V roce 2024 vše posunul ještě na vyšší level. Na začátku roku získal svůj první grandslamový titul a během letošní sezony zaznamenal pouze dvě porážky. Jednu od Alcaraze na tvrdém povrchu a jednu od Tsitsipase na antuce.

Podtženo, sečteno, Sinner je prvním Italem na nejvyšší pozici na žebříčku ATP. A byť o podobných věcech nerad přiliš hovořil, dvaadvacetiletý tenista vždy tvrdě pracoval na tom, aby tohoto úspěchu dosáhl.

Návrat Djokoviče

U Novaka Djokoviče je těžké odhadnout, co přijde. Ať už v rámci jednotlivých zápasů, nebo dlouhodobějšího výkonu, je srbský tenista schopen neskutečných zvratů.

Každopádně jeho návrat na čerstvě ztracenou pozici je nereálný. Minimálně během blízkých měsíců. Důvody jsou pro to minimálně tři.

První otázkou je zdravotní stav legendárního tenisty, což nejlépe vystihují události posledních dní. Ale nejenom ty, počet zápasů, ve kterých Djokovič letos nepůsobil zrovna v optimální fyzické kondici, by se vám nevešel na prsty jedné ruky.

Dalším mínusem je jeho forma. Vždyť Djokovič letos nedokázal vyhrát jediný turnaj. Ano, předvedl skvělé obraty, ale obvykle proti tenistům mimo úplnou špičku. Například právě se Sinnerem tři z posledních čtyř zápasů prohrál.

Posledním důvodem popisujícím náročnost mise návratu na post světové jedničky je systém žebříčku ATP. Získáné body v něm zůstávají po dobu jednoho roku.

Djokovič tak bude mít co dělat, aby obhájil ty, které získal loni. Hrál například finále Wimbledonu. Triumfoval na US Open, dvou turnajích Masters a také na závěrečném Turnaji mistrů.

Při vší úctě k legendárnímu tenistovi, bylo by velkým překvapením, kdyby v konkunrenci Alcaraze a Sinnera Djokovič obhájil loňské výsledky a vůbec udržel svou pozici. Jeho útok směrem nahoru není na pořadu dne. I když nikdy neříkej nikdy.

Zdroje: ATP, X, Eurosport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.