Spojte se s námi


Hokej

Sparta zdemolovala Davos a je v semifinále! Nekoukáme, kdo proti nám hraje, říká Safin

Hokejová Sparta zatím na nejstarším klubovém turnaji v Davosu řádí ve velkém stylu. Na úvod turnaje si vyšlápla na favorizovanou Kanadu, tentokrát zničila domácí Davos devíti góly. Díky vítězství ve skupině si zajistila postup do semifinále Spengler Cupu.

Publikováno

dne

Hokejová Sparta zatím na nejstarším klubovém turnaji v Davosu řádí ve velkém stylu. Na úvod turnaje si vyšlápla na favorizovanou Kanadu, tentokrát zničila domácí Davos devíti góly. Díky vítězství ve skupině si zajistila postup do semifinále Spengler Cupu. Hokejisté Sparty hledají recept především v týmovém duchu.

Jestli někdo pochyboval, že výhra s Kanadou byla pro Spartu jen vydřená, po středečním vystoupení proti domácímu Davosu už nelze o ničem pochybovat.

Před domácím publikem doslova zdemolovala jejich miláčky poté, co si vystřílela vysoké vítězství 9:2.

Podobný počin se Spartě podařil před čtyřmi lety na přípravném Mountfield Cupu, kdy porazila Davos 10:2. Tentokrát však deklasovala švýcarský celek na mimořádně prestižním turnaji.

Přitom pražský celek neodjížděl do Davosu vyloženě jako favorit, spíš naopak. Už v minulosti bylo vidět, jak těžké je se ve velké konkurenci na turnaji v Alpách prosadit. Sparta však všechny papírové předpoklady hodila do koše. 

Všichni jsme šli do zápasů na sto procent a nikdo nekoukal, kdo hraje proti nám. Makali jsme týmově, čímž se nám podařilo porazit silnou Kanadu i Davos,” hodnotil pro klubový web spokojeně po vysokém vítězství útočník Ostap Safin.

Především týmovou hru útočník Sparty vyzdvihnul: „Každý padá do střel a nikdo nehoní osobní statistiky.

My útočníci pomáháme obráncům, oni naopak podporují útok a hrajeme ofenzivní hokej, z čehož přichází góly. Všechno ale pramení z týmové práce,” dodal střelec jedné z devíti branek pražského týmu.

Díky vítězství v základní skupině Cattini bude mít Sparta ve čtvrtek volný den. Zástupce z Tipsport Extraligy si tak může mimo hokej užít taky vyhlášené okolí. Už teď je jasné, že se pražský celek utká v pátečním semifinále proti jednomu týmu z dvojice Örebro/Kanada.

PROGRAM SPENGLER CUPU 2022

Čtvrtek 29. prosince
15:15 – Örebro – Kanada
20:15 – Davos – IFK Helsinky

Pátek 30. prosince
15:15 – SPARTA vs. Örebro/Kanada
20:15 – Ambri-Piotta vs. Davos/IFK Helsinky

Sobota 31. prosince
12:10 – FINÁLE

Zdroj: Spengler Cup, HC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.