Spojte se s námi


Hokej

Sparta lituje spálených šancí, po vyrovnání Třince v závěru se prý bála hrát. Když se to stane dvakrát, nejdou ruce, nohy, bojíte se, přiznává kapitán Řepík

Lépe rozehrané semifinále ani mít nešlo. Sparta v play-off vedla nad Třincem 3:0 na zápasy, Oceláři se však odhodlali k historickému obratu a do finále postupují oni. Kapitán pražského celku Michal Řepík po rozhodující bitvě neskrýval hořkost z neúspěchu.

Publikováno

dne

Lépe rozehrané semifinále ani mít nešlo. Sparta v play-off vedla nad Třincem 3:0 na zápasy, Oceláři se však odhodlali k historickému obratu a do finále postupují oni. Kapitán pražského celku Michal Řepík po rozhodující bitvě neskrýval hořkost z neúspěchu.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V sobotu se odehrál historický duel. Ať už by vyhrál kdokoliv, došlo by k přepisu dějin. Pražská Sparta nikdy v play-off nezvládla sedmý zápas, žádný tým nikdy v play-off neotočil sérii z 0:3 na 4:3. Radují se třinečtí Oceláři.

Ti i v sedmé bitvě ukázali obrovské odhodlání, srdce a nevídanou vítěznou mentalitu. Znovu prohrávali, přesto v závěru srovnali a vydřeli prodloužení. Ta se nakonec odehrála čtyři, než se stal hrdinou Slezanů Miloš Roman.

„Je to obrovská škoda. Vedli jsme 3:0. I když jsme vedli, tak Třinec v prvních zápasech strašně kousal, pak nás dotáhl. Byli jsme strašně blízko, abychom sérii uzavřeli, ale nepovedlo se nám to,“ hodnotil neúspěšnou sérii kapitán pražského týmu Michal Řepík pro klubový web.

Sparta lituje nevyužitých šancí i přesilovek

Šancí na to, aby mohla v klidu postoupit, měla Sparta poměrně dost. Ostatně i v rozhodující bitvě měl jednu takovou na hokejce sám Michal Řepík, jenže jej famózně vychytal Ondřej Kacetl. „Bohužel jsem to nezvedl pod břevno a on se stihl přemístit. Neviděl jsem moc na branku, byla to spíš intuice,“ vrací se k velké šanci útočník.

Své udělalo i vyrovnání v závěru, ostatně se to stalo Pražanům v sérii podruhé za sebou: „Říkali jsme si, že do prodloužení chceme vstoupit dobře, ale když se to stane dvakrát za sebou, nejdou vám ruce, nohy, bojíte se hrát. V prvním prodloužení jsme byli zakřiknutí, pak jsme se zvedli a našli dost sil, abychom měli šanci zápas ukončit.“

Řepík mimo jiné vyčítá sám sobě nedisciplinovanost. Zkrat prý přišel v nevhodný moment, což dle jeho slov týmu nepomohlo, třebaže výkon svých spoluhráčů bez něj na ledě pochválil.

Sparta ovšem, jak již bylo zmíněno, lituje kromě nevyužitých šancí i nevyužitých přesilovek. Ty ale dle Řepíka nebyly ideální celou sezonu. A jestli se tým posunul alespoň o kousek dál? „Sezona proběhla celkem dobře, ale závěr je hořkej. Chtěli jsme postoupit do finále, ale cíl jsme bohužel nesplnili,“ uzavřel téma Řepík.

Zdroj: HC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.